Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

RCS&RDS discută vânzarea operațiunilor pe cablu din Slovacia

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011
Off topic

Popascu te rog sa dai ventilatorul mai incet ca-mi strica frizura Posted Image

#38
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postalin632, on 15 martie 2013 - 20:36, said:

O stire mai veche, cand a intrat RCS-RDS in Slovacia, slovacii s-au enervat. Posted Image

http://subiectiv.ro/...i-s-au-enervat/

vai ce stire!saracii slovaci ce plangeau ei  dupa preturile celor de la upc!din cauza asta digi tv dth slovacia e lider pe piata tv!

#39
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Postzradu, on 15 martie 2013 - 20:57, said:

Off topic

Popascu te rog sa dai ventilatorul mai incet ca-mi strica frizura Posted Image
nu pot acum sa sunt in opera mobile, dar dau jos de tot cred

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
[...] Negocierile pentru vânzarea operaţiunilor de cablu au depăşit faza tatonărilor, iar cumpărătorul ar putea fi subsidiara grupului american Liberty Global (UPC) din Slovacia - care este cel mai mare jucător de pe piaţa locală de cablu, sau un fond de investiţii. Contactaţi de ZF, reprezentanţii RCS&RDS nu au comentat informaţiile. [...]

Cum reactioneaza tromboanele UPC acum ?

Dar abonatii Digi.sk ?

Edited by MembruAnonim, 16 March 2013 - 12:54.


#41
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Astept iar povestea aia cu rcs care se inchide sau moare caci pietroiul (dotoriile) il trage la fund.

#42
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
nu da rds-ul faliment ca vreau eu sau vrea altcineva. ca are datorii da asta e adevarat. toate firmele din domeniul telecomunicatiilor au. le rezolva ei cumva.sanatosi sa fim noi .

#43
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
S-a vandut... Slovak Telekom este cumparatorul!

http://www.telecompa...lovakia--944458

#44
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Foarte bine. Sa se concentreze aici pe investitii si pe servicii bune.

#45
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 17.02.2012
Dar cu opeeatiunile din cehia oare ce se va intampla ca stiu ca sunt legate ? Digisport slovacia emitea si pentru cehia.

#46
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,877
  • Înscris: 14.10.2008
Patrunderea trupelor RDS in Cehoslovacia reprezinta o mare greseala. Posted Image

#47
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Stiu ca ai declarat in 1968 asta.Posted Image Tovarase esti printre noi?? Ceausescu fi barbat!!!

#48
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
ZF.RO: Deutsche Telekom cumpara operatiunile RCS&RDS din Slovacia

Slovak Telekom, o divizie a  Deutsche Telekom, proprietar indirect al Romtelecom si Cosmote Romania, a ajuns la un acord cu compania romaneasca RCS&RDS pentru preluarea operatiunilor de cablu si satelit TV ale firmei din Slovacia, scrie ZF.

Dupa mai multe luni de negocieri, am ajuns la un acord pentru preluarea Digi Slovacia, au anuntat reprezentantii Slovak Telekom, fara a oferi detalii in legatura cu valoarea tranzactiei, care are nevoie de acordul autoritatilor de concurenta pentru a fi incheiata. Cele doua parti au ajuns la un acord pe 14 mai, iar Slovak Telekom va prelua 100% din actiunile Digi Slovacia.

Achizitia va intari pozitia Slovak Telecom pe piata de servicii TV. Compania romaneasca are circa 270.000 de clienti pe piata de internet si televiziune prin satelit si cablu din Slovacia.

Slovak Telekom are circa 180.000 de clienti pentru serviciile TV prin fire de cupru, fibra optica si satelit, potrivit publicatiei britanice Broadband TV News. Conform sursei citate, Digi Slovacia va deveni o subsidiara a Slovak Telekom.

http://stirileprotv....n-slovacia.html

#49
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Mai bine zis compania maghiara rds&rcs.
Ca de obicei pestele mare inghite pe cel mic si face monopol dupaia, asta e capitalismul.
Mai nou am observat o migrare a unor firme de stat cu nr de la romtelecom fix la vodafone "fix" adica portare de fapt.

Edited by popascu, 21 May 2013 - 10:12.


#50
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,877
  • Înscris: 14.10.2008
Sau Orange "fix", ca de exemplu Universitatea Romano-Americana. In Slatina am Liceul Radu Greceanu si Compania de Apa Olt migrate la RDS cu totul. Posted Image

#51
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Asta inseamna ca monopolistii mari si vechi vor ocupa cum de fapt dorim noi cu totii ca deaia am vandut si dialog si conex si sidex si tractorul brasov si dacia si aro si hidroelectrica si romtelefon si gazul si petrolul si totul.

rds&rcs e ceva ca si dialog sau conex si va fi luat cu jalpa probabil de unul din astia mari

Edited by popascu, 21 May 2013 - 17:24.


#52
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Ce-are Tractorul si Sidex cu Connex si Dialog? Primele au fost societati de stat vandute pe mai nimic, iar celelalte au fost de la bun inceput firme private. Nu mai stiu cine detinea la inceput Connex, dar Dialog a apartinut de la bun inceput de France Telecom.

#53
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Pai poti asemana orice de fapt. Ce conteaza ca erau  de stat sau nu de stat? conteaza ca s-au dat la  transnationale sau alte firme straine cu scopul de a nu avea transnationalele si monopolii internationali concurenti in unele zone. Ce e asa greu, uite de exemplu daca RDS&RCS societate maghiaro-romana ar detine 60 % din piata din europa de est ar fi un concurent serios pt Deutske telecom de exemplu. Dupa vinderea lui (sau mai bine zis desfintarea lui) catre Deutscke telecom acesta va ajunge la 90% piata in aceasta zona si practic nu va avea rival nici la preturi.

Din pacate rcs&rds se caca pe ei cu datorii enorme cu servicii proaste in unele zone, si dupa ce magnatul o sa se plictiseasca va vinde tot si ne vom trezi cu unii si aceiasi transnationali voda, orange si DT ca ne baga oferte proaste si servicii cica occidentale.

Poti asemana rds&rcs cu o fosta uzina romanesca care concura pe piata romaneasca cu produsele strainilor si care statea in gat strainilor

Edited by popascu, 21 May 2013 - 21:41.


#54
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
RDS i-a cam batut pe Dt pe unde i-a prins  Posted Image...cu mici exceptii.
Acum (poate) fac schimburi Posted Image

Edited by alexa32, 21 May 2013 - 22:12.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate