Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Motosapa -partea a-II-a

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8782 replies to this topic

#8731
mettre

mettre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 12.08.2014
Si inca ceva ....sa'i scoti piciorul din fata ca lovesc frezele in el.
Eu l'am scos definitiv ca il sprijin in cuiul opritor

Pai rodaj am facut asa vre'o ora.....m'am plimbat cu el prin curte....m'am obisnuit cu ambreiajul si pe urma l'am urcat pe doua scaune i'am dat a I a si l'am lasat sa mearga turat la o treime.....cca 20 min.....mai dadeam a doua...marsarier.....ai pe urma la treaba
Am bagat cu el de i'au sarit capacele.
Parerea mea e ca merge foarte frumos.....doar ca are frezele cam boante si solicita motorasul dar intra in pamant bine si cu ele asa.......in fine eu pe viitor le ascut si asta doar pt a solicita motorul mai putin

Referitor la suruburi ramase....nu pot sa'mi dau seama pt ca eu nu'i montez aripile ca sa pot vedea bine ce fac cu el.
Plus ca eu am avut nevoie sa intru printre zmeuri si pomi unde spatiul e aproape fix cat are el pe 4 freze.....dar s'a descurcat de minune.


Ii cam scartaie discurile din capete de la bolturi dar nu'i bai....

#8732
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
Ai dat loncinu?

#8733
mettre

mettre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 12.08.2014
Nope....ala e la cealalta mosie :)

#8734
cat1unu

cat1unu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.01.2005

View Post2ltb, on 28 octombrie 2015 - 20:09, said:

A fost bun si primul dar am comis prostia si l-am promis unui prieten in ideea ca am achizitionat un tractoras.
Si cum nu imi place sa fac din gura c*r m-am tinut de cuvant dar mi-a parut rau pentru ca am fost multumit de el.
Iar cind am primit oferta pe email cu reducerile actuale l-am comandat imediat si nu imi pare rau.
Exista 2 diferente fata de modelul anterior,are un blocaj pe axa mortica care nu mai permite sa iasa axa daca o impingi de exemplu cind schimbi rotile cu freza,
iar frezele sint din 3 bucati nu din doua ,cu asta s-a rezolvat problema celor pentru care minimul de 80 cm cum era innainte era mult,de exemplu la porumb.
salutare, ai folosit lc90 la porumb? sau stii pe cineva care sa fi folosit? (impresii, pareri, recomandari)

#8735
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
Am dat eu cu el cu cate 2 freze. Merge ok.

#8736
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

View Postroland_s, on 03 aprilie 2016 - 17:08, said:

Ok. Multumesc mult de sfaturi. Pentru inceput mai am o solutie mai comoda. Am vorbit acum cateva minute (la telefon) cu un amic strungar. Mi-a zis sa ii aduc maine o piulita si sa vada ca poate ma rezolva el. Cica daca ii dau o "zeama de pruna" Posted Image ma rezolva ....
Daca nu, atunci o sa incerc sa fac toata tija ...
Rezolvat problema. Amicul meu mi-a facut doua bucati pe strung:
Attached File  DSCF1120.JPG   222.49K   74 downloadsAttached File  DSCF1121.JPG   235.8K   77 downloads
Nu-i asa ca nu se vede nici o diferenta intre original si copii?

#8737
grifonul_alb

grifonul_alb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 27.07.2007
Ba se vede o diferenţă. :)
Sunt mai solide şi mai bune. Numai să nu le pierzi iarăşi.
Ieri am fost de am dat cu motosapa şi frezele la vie şi am pierdut încă un bolţ+siguranţa lui. Era prins la suportul pentru freze, în faţa motosapei.
Trebuie să mă apuc să copii una din ideiile de pe aici de a face bolţ+siguranţe, dar cred că siguranţele o să le leg de motosapă cu ceva fir de pescuit , mai gros.

#8738
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
http://olx.ro/oferta...html#056fbec4d9

Uite aici. Si eu am doua lipsa, sigurante am gasit ceva dar nu imi plac, intra pana in ochiul mare si ies greu, iar bolturi smechere am gasit doar la stihl, la 10 lei bucata.

#8739
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,601
  • Înscris: 01.12.2007
http://www.rul-grup....-10x70-31135070
http://www.rul-grup....a-10x45-3752582

Eu din acestea am avut la vechea motosapa si am pierdut prin iarba in 8 ani la schimbat freze/roti doar doua bucati.

#8740
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Eu am punguta anume in trusa de scule cu vre'o 30 de bolturi cu sigurante de toate lungimile si grosimile,
trebuincioase la pinionar si diferitele tipuri de freza de la kipor . Toate bolturile si sigurantele sunt
facute de mine . Nu dau nici 0,25 bani pe un bolt de magazin ,dalminteri 10 lei .

Edited by nelucroitoru, 05 April 2016 - 20:55.


#8741
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
IdI1, alea sunt 10 lei la stihl. Ce transport au aia, sunt interesat de cateva.

#8742
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,601
  • Înscris: 01.12.2007
Au fost doar un exemplu, primul gasit, am mai pus niste link-uri pe aici cu acelasi tip de sigurante. de pe la altii.
La cei din link il suporta clientul

#8743
danut2016

danut2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 21.03.2016
lacalbulator imi curge cate o data benzina este o gaurice care este cauza cum sa fac sa nu mai curga benzina si se opresite din mers cate o data

#8744
NickRvl

NickRvl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 30.10.2006
In carburator trebuie sa fie un plutitor care se ocupa cu nivelul de benzina, acesta trebuie sa se inchida la "prea plin", probabil ca nu o face de acea verifica sa nu ai gunoaie in "cui poantou parca?" sau acesta e necorespunzator sau plutitor spart sau pur si simplu garniturile de etansare......

#8745
mettre

mettre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 12.08.2014
https://m.youtube.co...h?v=s86LTHthz28

Cam asa merge, samuel.....

https://m.youtube.co...h?v=3ZPDU2f3yMA

#8746
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
De ce folosesti talerele?. Sunt doar pentru protejarea plantelor la prasit, bilonat.

#8747
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Mettre, de curiozitate, de ce i-ai scos aripile de la roti?

Edited by roland_s, 06 April 2016 - 20:25.


#8748
mettre

mettre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 12.08.2014
Asa consider eu ca am vizibilitate mai buna chiar cu riscul unei pitre in nas

Referitor la talere....le'am folosit si le folosesc pt stabilitate si protejarea pomilor plantelor etc.....de cand am omorat um pom pe care tata il astepta de cativa ani sa rodeasca....am ales sa le folosesc mai mereu unde sunt pomi tineri

Chiar au rost talerele

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate