Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Convertire religie musulmana

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
350 replies to this topic

#73
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View Postabbulafia, on 12 februarie 2013 - 09:04, said:

VOTATI :"MANTUITORUL" !!

să fie votați candidații independenți, acolo unde există!
unde nu exista sa fie inventati.
Romani la vot.....!!!!
se dau gratis sarmale,mamaliga,tuica fiarta,mititei si o coroana de spini  amintire  fiecarui alegator care pune in urna petecul mantuirii neamului ....
Nu uitati
Mantuitorul nostru stapanul nostru  !!!!
tocmai ce-ai chicat, madam...
unii dau mici, altii dau fatwa. ca liderii opozitiei din egipt sa fie omorati. de-au pus astia gardieni pe la domicilii.
ministrul de interne a zis ca nu asta-i izlamu egiptean. dar eu ma intreb daca un cleric scolit in izlam nu cumva stie mai bine ce-i izlamu decat un biet ministru de interne ce-si da cu parerea...
asa ca ma gandeam ca sarmalele si mititteii sunt o modalitate mai politicoasa de a scapa de opozitie decat o fatwa ce le cere moartea.

View PostBursul, on 12 februarie 2013 - 15:45, said:

Am vorbit si depre religie si culmea m-am inteles cu ei mai mai bine decat ma inteleg cu tine!Posted Image
probabil ca n-ai pus intrebari suparatoare privind varsta aishai, masacrul tribului banu qurayza, violul captivelor de razboi si casatoria lui mohamed cu sotia fiului sau, obligat sa divorteze.

View Postlostmyhope, on 10 februarie 2013 - 21:35, said:

Eu am vazut multa intelegere, prietenie, unitate si sunt foarte uniti cand vine vorba de orice.
asa-i ca-s uniti. n-am vazut biserici daramate asa de repede decat atunci cand musulmanii erau implicati.

#74
somonfume

somonfume

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 375
  • Înscris: 08.02.2013

View Postnazdaq, on 13 februarie 2013 - 10:57, said:



probabil ca n-ai pus intrebari suparatoare privind varsta aishai, masacrul tribului banu qurayza, violul captivelor de razboi si casatoria lui mohamed cu sotia fiului sau, obligat sa divorteze.



haaaaaaaaaaaaaa,,,,nu le-o fi pus, dar le-o fi citit...p'aici....

#75
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostBursul, on 12 februarie 2013 - 16:26, said:

In principal tampitii-extremisti cauta pozitii de conducere si provadauiesc jihadul cum s-ar zice. Le obtin, trambiteaza in gura mare, iar noi aratam cu degetul! Unii nu stiu sau nu vor sa stie ca sunt muuuulti care nu pun botul! Am vazut cativa care au plecat din tarile lor pentru ca nu erau de acord cu conducatorii lor islamisti! Dar au ramas fideli religiei musulmane!
...si odata ajunsi in alte tari, cam inchid ochii la acelasi militantism musulman de care au fugit ei din tarile lor.

#76
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

Quote

masacrul tribului banu qurayza,

Iar tribul lui Ququruz asta ???
Poti sa crezi ca toti evreii se trag din el si daca nu mai e tribul, nu s-au mai tras nici evreii de nicaieri.

#77
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View Postabbulafia, on 13 februarie 2013 - 17:22, said:

Iar tribul lui Ququruz asta ???
Poti sa crezi ca toti evreii se trag din el si daca nu mai e tribul, nu s-au mai tras nici evreii de nicaieri.
capacitatea mea de a crede e invers proportionala cu capacitatea dumitale de a debita.
atansion ca ti s-a intins rujul de atee toleranta. probabil de la spume.

Edited by nazdaq, 13 February 2013 - 17:26.


#78
lostmyhope

lostmyhope

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 25.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uwygVQXrPDQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#79
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
ada mai si tu video cu ceva sute de vizionari...ce vi cu asta pe care nu l-a vazut inca nimeni ??
(pardon...in urma mea a aparut o vizionare..)

#80
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012
lost, poate ne pui si-o traducere, sa ne prindem de ce-ti place grohaiala asta, ca doar dupa zgomot nu prea ne dam seama daca urmeaza sa omoare pe cineva sau doar sa dea foc la un drapel.
iar daca nu intelegi nici tu, atunci e clar ca n-ai cum sa te identifici de-acum incolo cu o zeitate si-o cultura care genereaza ceva atat de strain romanului.

paregzampla, compara ce-ai postat  mai sus cu asta. apoi intreaba-te care te defineste mai bine:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zjm3mytGKo4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si da, sunt tigani. dar canta dumnezeieste. si nu in ultimul rand, romaneste. ca noi. asa cum nu va suna nicio grohaiala ca cea pe care ai postat-o tu.

Edited by nazdaq, 15 February 2013 - 17:02.


#81
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnazdaq, on 15 februarie 2013 - 16:40, said:

si nu in ultimul rand, romaneste. ca noi. asa cum nu va suna nicio grohaiala ca cea pe care ai postat-o tu.
araba nu-i gorhaiala pentru arabi
insa pentru romanii care nu o inteleg este jale
cand ii vad cum se chinuie cu copipaste-urile de incurca hudud si scriu huhud sau pastuiesc doar juma ma bufneste rasul sau cum se chinuie sa reproduca salutul islamic si da-i cu allah ca daca spun Dumnezeu li se lipeste gura este iarasi amuzant
Stau si ma intreb cand noii convertiti se roaga prin reproducere, avand in vedere ca araba este o limba consonatica prin excelenta  cum reproduc sunetele, nu de alta dar diferenta dintre "mare" ca intindere de apa si  si "cu  kkt" este doar de accent.

Edited by ThinkAbout, 15 February 2013 - 18:03.


#82
lostmyhope

lostmyhope

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 25.12.2012
Pacea fie cu voi fratii mei !

#83
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postlostmyhope, on 15 februarie 2013 - 18:31, said:

Pacea fie cu voi fratii mei !
Pace tie si nu mai palmui iepurashul
Faci scurta la mana.

#84
lostmyhope

lostmyhope

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 25.12.2012
Fi bun si respecta pe cel de langa tine.

#85
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View Postlostmyhope, on 15 februarie 2013 - 18:31, said:

Pacea fie cu voi fratii mei !

lostule...v-as sfatui sa nu mai impartiti necredinciosilor atat de generos pacea asta. mai degraba pastrati-o pentru vor pentru ca tare aveti nevoie. cum spuneam...70000 de morti. rusine pentru o religie care arunca pacea cu doua maini in locuri care n-au mai vazut razboi din 45.

#86
lostmyhope

lostmyhope

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 25.12.2012

View Postnazdaq, on 15 februarie 2013 - 20:00, said:

lostule...v-as sfatui sa nu mai impartiti necredinciosilor atat de generos pacea asta. mai degraba pastrati-o pentru vor pentru ca tare aveti nevoie. cum spuneam...70000 de morti. rusine pentru o religie care arunca pacea cu doua maini in locuri care n-au mai vazut razboi din 45.
Fratele sau sora mea nu te supara si nu arunca cuvinte aiurea.
Nu-ti vrea nimeni raul !

#87
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View Postlostmyhope, on 15 februarie 2013 - 20:13, said:

Fratele sau sora mea nu te supara si nu arunca cuvinte aiurea.
Nu-ti vrea nimeni raul !
pai de rau e vorba aici? chestia e ca-mi vrei binele. binele MEU. pe care sa-l abrogi si sa-l inlocuiesti cu un apartheid sexual si religios din anii 600.
nu s-a inventat emetiralu care sa-mi stavileasca voma ce-mi provoaca faptele profetului vostru.

si afla ca n-ai cum sa-mi fii frate sau sora. are si adn-ul familiei mele demnitatea lui.

Edited by nazdaq, 15 February 2013 - 20:18.


#88
MIZRAHIND

MIZRAHIND

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 29.01.2013

View Postlostmyhope, on 10 februarie 2013 - 21:59, said:

De ce trebuie neaparat sa spui terorist cand te gandesti la musulman ?
Esti sigur ca terorismul chiar exista ? sau e doar o inventie ?

Toate padurile au si uscaturi! Exista teroristi din toate partile lumii, care se ascund sub masca unei religii sau conduite politice. Din pacate occidentalii, din interese geopolitice au reusit sa identifice Islamul cu terorismul. Quranul insa interzice orice fapta violenta, caci spune: "cel ce omoara un om, e ca si cum ar omori toata lumea". Majoritatea organizatiilor teroriste se folosesc doar de anumite idei interpretate gresit, scoase din context, dar aceste organizatii au ca scop lupta impotriva israelienilor ce au venit in Palestina si au dizlocat sau ucis populatia araba ce traia de secole acolo. Majoritatea acestor organizatii (daca nu toate) se rotesc in jurul Israelului. Dar mai bine trebuie considerata asta ca o problema a arabilor si nu a Islamului, si in speta a palestinienilor.
Islam vine din radacina cuvintului arab Salaam, ce inseamna Pace. Islamul promoveaza pacea, si societatea condusa dupa legi stricte. Societatile in care este respectata legea sint societati echilibrate si legate. Poti analiza criminaliatea din tarile arabe si din tarile occidentale folosind date statistice si vei vedea diferenta. Nimeni nu trebuie sa se teama daca respecta legea.

#89
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostMIZRAHIND, on 15 februarie 2013 - 23:55, said:

Salaam,
Ma duc sa-mi prepar un sandwich!

Nedumerire: castravetii sunt halal? Posted Image

View Postlostmyhope, on 10 februarie 2013 - 21:59, said:

Esti sigur ca terorismul chiar exista ? sau e doar o inventie ?
9/11 chiar s-a petrecut, sau e doar o inventie? Întrebari din putul gândirii islamice... :console:

Edited by SophistiKat, 16 February 2013 - 00:04.


#90
ioham

ioham

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 11.01.2013
Religia păcii...   Posted Image  Posted Image

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate