Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Convertire religie musulmana

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
350 replies to this topic

#37
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 lostmyhope, on 10 februarie 2013 - 21:59, said:

De ce trebuie neaparat sa spui terorist cand te gandesti la musulman ?
Esti sigur ca terorismul chiar exista ? sau e doar o inventie ?

Pentru ca ei considera ca si 'codul penal' face parte din scrierile sfinte, ca este divin inspirat, asa incat "a nu fura" sau "a nu ucide" devin egale in importanta cu "a taia mana" sau "a lapida"...

Dar de ce zici tu ca vrei sa te convertesti?

#38
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Trebuie sa specifici care "ei"! Sunt meleoane de musulmani nascuti in occident si nu isi taie mainile unii altora! Chiar si in Romania in Dobrogea exista o comunitate de musulmani maricica si nu am auzit de terorism si alte rahaturi din astea!

Edited by Bursul, 12 February 2013 - 14:09.


#39
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Bursul, on 12 februarie 2013 - 14:05, said:

Trebuie sa specifici care "ei"! Sunt meleoane de musulmani nascuti in occident si nu isi taie mainile unii altora! Chiar si in Romania in Dobrogea exista o comunitate de musulmani maricica si nu am auzit de terorism si alte rahaturi din astea!

Nu taie fiindca sunt constransi de alti oameni, de alte credinte, care ii depasesc numeric, sa nu o faca...

#40
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Intr-o zi cu soare o sa iesi prin lume si ai sa-i vezi cu alti ochi!
Off:
Stiu un pakistanez era toata ziua cu castile in ureche. "Ce asculti?" "Dance" "Pe cine?" "Alexandra Stan" Posted Image

#41
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Bursul, on 12 februarie 2013 - 14:36, said:

Intr-o zi cu soare o sa iesi prin lume si ai sa-i vezi cu alti ochi!
Off:
Stiu un pakistanez era toata ziua cu castile in ureche. "Ce asculti?" "Dance" "Pe cine?" "Alexandra Stan" Posted Image

Stii un pakistanez care nu mai sta in Pakistan...

Bursule, dar care e diferenta dintre o zi cu soare si un a fara soare vizavi de adevarul legat de cartea sfanta a islamului?...

#42
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 Bursul, on 12 februarie 2013 - 14:05, said:

Trebuie sa specifici care "ei"! Sunt meleoane de musulmani nascuti in occident si nu isi taie mainile unii altora! Chiar si in Romania in Dobrogea exista o comunitate de musulmani maricica si nu am auzit de terorism si alte rahaturi din astea!
Ei sunt extremistii, e drept ca nu au eticheta pe frunte alta decat musulmani si este drept ca omoara la greu tot musulmani insa ne-extremisti
Ultimul pe lista Belaid, seful opozitiei tunisiene impuscat in fata casei pentru ca a indraznit sa critice reprezentantii in guvern ai fratiei musulmane aflata la putere.
Dupa ce a ajuns la putere in Tunisia, fratia musulmana a procedat precum fostul dictator, luand la bataie populatia care manifesta pasnic.
Cat privese musulmanii din Dobrogea, muftiul romaniei angajat al statului roman militeaza el insusi impotriva islamului strain de romania intrat pe diferite filiere dupa 89 si care contine extremism.

#43
somonfume

somonfume

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 375
  • Înscris: 08.02.2013

 ThinkAbout, on 12 februarie 2013 - 14:43, said:

Ei sunt extremistii, e drept ca nu au eticheta pe frunte alta decat musulmani si este drept ca omoara la greu tot musulmani insa ne-extremisti
Ultimul pe lista Belaid, seful opozitiei tunisiene impuscat in fata casei pentru ca a indraznit sa critice reprezentantii in guvern ai fratiei musulmane aflata la putere.
Dupa ce a ajuns la putere in Tunisia, fratia musulmana a procedat precum fostul dictator, luand la bataie populatia care manifesta pasnic.
Cat privese musulmanii din Dobrogea, muftiul romaniei angajat al statului roman militeaza el insusi impotriva islamului strain de romania intrat pe diferite filiere dupa 89 si care contine extremism.


Posted Image Posted Image Posted Image

gata,....ma duc sa ma convertesc,...la somn

#44
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

 karuna, on 12 februarie 2013 - 14:41, said:


Stii un pakistanez care nu mai sta in Pakistan...

Da' nu mai sta in Pakistan de 3 luni Posted Image

Din curiozitate cu cati musulmani ai avut tangenta?

#45
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Bursul, on 12 februarie 2013 - 15:29, said:

Da' nu mai sta in Pakistan de 3 luni Posted Image

Din curiozitate cu cati musulmani ai avut tangenta?

Vezi cum "isi face de cap" in afara granitelor imediat ce a zbughit-o din mediul respectiv?... Altfel, de ce crezi tu ca incalca legea Coranului fiindca asculta pe Alexandra Stan la casti?...

Conteaza numarul?... E mare, oricum si de asemenea irelevant. Tu totusi fa bine si raspunde la intrebarea pe care ti-am pus-o mai inainte, anume "care e diferenta dintre o zi cu soare si un a fara soare vizavi de adevarul legat de cartea sfanta a islamului?..."... Ori habar n-ai care e problema dar te bagi in seama...

Edited by karuna, 12 February 2013 - 15:43.


#46
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Habar nu am si de asemenea consider ca e irelevant!
Mai bine zi-ne relatia ta cu musulmanii! Te-au terorizat? Ai mei au fost destul de prietenosi, am iesit la bere (evident ei nu au baut alcool), am fost la zile de nastere si in general ne-am simtit bine!
Am vorbit si depre religie si culmea m-am inteles cu ei mai mai bine decat ma inteleg cu tine!Posted Image

#47
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Bursul, on 12 februarie 2013 - 15:45, said:

Habar nu am si de asemenea consider ca e irelevant!
Mai bine zi-ne relatia ta cu musulmanii! Te-au terorizat? Ai mei au fost destul de prietenosi, am iesit la bere (evident ei nu au baut alcool), am fost la zile de nastere si in general ne-am simtit bine!
Am vorbit si depre religie si culmea m-am inteles cu ei mai mai bine decat ma inteleg cu tine!Posted Image


Pai tu n-ai habar de multe.... si chiar daca incerc sa te informez vad ca nu pricepi deloc, dar deloc, care e problema. Tu nu mai lua indivizii separati fiindca e irelevant... Luati separat sunt oameni ca toti oamenii, adica si cu bune dar si cu rele. Dar ca grupare sociala nu mai sunt asa de ok fiindca orice grupare sociala are nevoie sa se ghideze dupa un cod de legi. Iar codul lor de legi e unul ... care le permite sa fie teroristi. Fiindca in cartea lor sfanta este scris de-a fir-a-par si cum trebuie procedat si cu pacatosii... Deci, un credincios islamist va fi foarte atent si la aceste detalii, anume cand e bine sa iti taie mana sau altceva, samd...

#48
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 Bursul, on 12 februarie 2013 - 14:36, said:

Stiu un pakistanez era toata ziua cu castile in ureche. "Ce asculti?" "Dance" "Pe cine?" "Alexandra Stan" Posted Image
N-are a face: femeile ghiaure sunt distractii legitime. Demnitatea si casatoriile ghiaure n-au valoare.
Imoral nu e sa te f*ti cu una inafara casatoriei, ci sa te f*ti cu o MUSULMANA inafara casatoriei.
Deci verifica-l altfel:
- Bah, tu te-ai culca cu Fatma? Da' cu Alexandra?
- Pai cu Fatma nu, ca-i musulmana, doar daca ma insor cu ea. Cu Alexandra, sigur, de ce nu?
Sau:
- Uite bah cum isi arata asta curu'!
- Alexandra? Daaaa, buna, bunaaa bucatica...
- Uite si astalalta.
- Hiiiiii, Fatma, curvo, cum ai indraznit? Ce-or sa zica ai tai, cine te mai ia? Eu nu, in tot cazul.

Edited by searcher-star, 12 February 2013 - 16:17.


#49
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 Bursul, on 12 februarie 2013 - 15:29, said:

Da' nu mai sta in Pakistan de 3 luni Posted Image

Din curiozitate cu cati musulmani ai avut tangenta?

In Romania comuniattea muslmana cu vechime in tara romaneasca este o comunitate de exemplu.
Si sunt cam 70.000. Integrati perfect,reprezentati in parlament,muncitori,curati,amabili,ospitalieri.

De altfel jumatate din Romania cred ca trecut in gazda pe la ei in concediile lor la mare,nu li s-a impus nimic odata cu inchirierea camerei.
Nu sa nu bea in casa,sau sa cante,sa asculte muzica sau sa faca cotlet de porc. pe gratarul din curte.

Nu,nu interesesul i-a manat ci fire lor linistita, amabila.

sunt sui multi musulmani arabi in Romania,sau nearabi.
Care au venit sa faca afaceri, sa caute de munca,
si desigur sunt printre ei veniti cu idei fundamentaliste invatate pe la Scolile islamice din Iordania sau Egipt,sunt altii veniti sa traga tepe precum Libanezii,care se ocupa cu divere traficuri inclusiv droguri si femei.
Sunt si sunt.

Edited by abbulafia, 12 February 2013 - 16:22.


#50
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Asa cum in Biblie scrie sa nu pacatuiesti si se pacatuieste la greu, asa si taiatul mainilor din Coran!
Ce tari sunteti daca taie mana e musulman, daca asculta Alexandra Stan, da-l dreq de pacatos Posted Image

@abbulafia asta zic si eu "sunt si sunt"! In principal tampitii-extremisti cauta pozitii de conducere si provadauiesc jihadul cum s-ar zice. Le obtin, trambiteaza in gura mare, iar noi aratam cu degetul! Unii nu stiu sau nu vor sa stie ca sunt muuuulti care nu pun botul! Am vazut cativa care au plecat din tarile lor pentru ca nu erau de acord cu conducatorii lor islamisti! Dar au ramas fideli religiei musulmane!

#51
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 Bursul, on 12 februarie 2013 - 16:26, said:

Am vazut cativa care au plecat din tarile lor pentru ca nu erau de acord cu conducatorii lor islamisti! Dar au ramas fideli religiei musulmane!

De ce te duci departe ?
uite Egiptul nu vrea sa se lase ingenunchiat islamic ...
Egiptul,cu toate greutatile economice,cu toata influenta fundamentalistilor,nu neglijabila nu vor sa le fie furata revolta impotriva dictaturii.
spre deosebire de Sirira care e un simulacru de tara si care se va sparge in zeci de triburi rivale dupa Assad,aidoma Irakului,aidoma Libiei
Sau Libanul care asteapta sa se intoarca Nasrala cu spatele ca sa scoata limba la el,dar cand e cu fata sunt copii cuminti si ascultatori.

Edited by abbulafia, 12 February 2013 - 16:34.


#52
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Bursul, on 12 februarie 2013 - 16:26, said:

Asa cum in Biblie scrie sa nu pacatuiesti si se pacatuieste la greu, asa si taiatul mainilor din Coran!



Asta sa o crezi tu... Ia sa te duci intr-o tara islamista si sa vezi acolo cum sta treaba ... Ca s-ar putea sa ai surpriza ca mai abitir sa fie respectat codul penal decat codul moral...

#53
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
De-ar fi si la noi asa Posted Image

#54
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 abbulafia, on 12 februarie 2013 - 16:19, said:

In Romania comuniattea muslmana ...

Ce sa spun... Sunt o comunitate... O comunitate care functioneaza in raport si cu alt cod de legi decat al lor propriu.

 Bursul, on 12 februarie 2013 - 16:39, said:

De-ar fi si la noi asa Posted Image

Adica ti-ar placea sa fii lapidat intr-o buna zi dintr-o eroare juridica?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate