Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Secta simbol peste

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Va salut ! Un amic de al meu a fost zilele trecute la o colega de servici in vizita. Aici l-a cunoscut pe barbatul acesteia, omul pare destul de serios, nu vorbeste despre secte sau altceva. Se ocupa cu realizare de site-uri, programare. Amicul meu i-a vb despre mine daca ar avea nevoie de un ajutor pt creare site-uri ( eu am o problema de sanatate, stau numai in casa, job nu am avut niciodata ) si respectivul a zis ca e ok ca ar vrea o colaborare. Totusi nu stiu ce sa fac, sa fiu sincer mie mi-e cam frica de secte si alte prostii din astea, mi-e sa nu ma bag in rahat. Mai bine sarac si curat. Amicul meu mi-a zis ca respectivul ar face parte parte dintr-o secta sau ceva ( nici el nu stie sigur dar a mai vazut acest simbol prin oras pe alte masini ), are pe masina un simbol cu un peste. Ce stiti despre aceasta secta ?

Edited by gerbil, 07 January 2013 - 12:16.


#2
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,515
  • Înscris: 06.01.2012
Ce legatura are religia cu afacerile ? Mai ales ca nu o sa dai ochii cu omu' din cauza faptului ca stai foarte mult in casa . Prin calculator nu te poate hipnotiza , daca la asta te gandeai .

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Pai cine stie poate se auto-invita la mine, am mai patit odata cu unul asa, nici nu-l cunosteam, vroia sa faca un site, pai zi-mi unde stai ca sa vb fata in fata si alte rahaturi din astea. Daca amicul meu il cunostea de mai mult timp era alta treaba dar asa... Eu sunt mai fricos de chestii din astea, secte, yoghini si alte tampenii. Dar stie cineva ce secta/religie e asta ?

Edited by gerbil, 07 January 2013 - 12:26.


#4
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Revino cu picioarele pe pământ, amice!

#5
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
Cam mult spus "secta",e de alta religie decat ortodox.

#6
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,515
  • Înscris: 06.01.2012
N-are nici o treaba . Chiar daca vine la tine si tu ai convingeri puternice , nu ti le va putea schimba nici daca vrea . Din nou , nu vad problema .

#7
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Doar nu crezi ca vrea sa te omoara ca sa-si vanda sufletul diavolului?

#8
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Ok daca ziceti voi ca nu e nici o problema o sa vorbesc cu el sa vad ce zice. Mersi.

#9
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,960
  • Înscris: 14.08.2006
Baptistii folosesc simbolul respectiv sub forma de jumate de 8 intors lipit pe masini, biblii si alte posibile zone de propaganda.

#10
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 05.06.2006
Din cate stiu, acel peste este semnul crestinilor.
Vine de la Isus care a facut minunea cu pestele in navod. Ulterior, in timpul prigoanei, crestinii se recunosteau intre ei dupa acest simbol desenat pe usile caselor.

Sper sa nu gresesc...

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Din cate stiu penticostalii au simbolul cu peste lipit pe masini. O persoana nu trebuie sa faca parte dintr-o anumita religie ca sa fie periculoasa.
Asa cum un penticostal/baptist poate fi periculos daca are probleme la mansarda, tot asa un frate de-al tau ortodox/catolic iti poate sparge bostanul pentru 50 de bani, dupa care sa te lase intr-o balta de sange.

Edited by Hider141, 07 January 2013 - 12:32.


#12
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
paranoia. dupa ce ca ai probleme medicale mai strambi si din nas.

#13
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
vezi aici:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ichthys

#14
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Rasistule nu e vorba ca stramb din nas, eu sunt ca si un copil de 5 ani, nu sunt iesit in lume ca tine sau ca altii care nu au probleme. Mie mi-e frica si de umbra mea, de ce crezi ca nu am reusit pana acum sa fac nici macar 1 leu in afara de pensie?Din cauza fricii, am preferat sa nu am decat sa intru in cine stie ce. Ok mersi pt raspunsuri o sa vb cu el sa vedem despre ce e vorba.

Edited by gerbil, 07 January 2013 - 12:42.


#15
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
este bine ca realizezi. controleaza-te si treci peste frica.

#16
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
E un simplu pescar din secta pescarilor.

#17
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 gerbil, on 07 ianuarie 2013 - 12:26, said:

Pai cine stie poate se auto-invita la mine, am mai patit odata cu unul asa, nici nu-l cunosteam, vroia sa faca un site, pai zi-mi unde stai ca sa vb fata in fata si alte rahaturi din astea. Daca amicul meu il cunostea de mai mult timp era alta treaba dar asa... Eu sunt mai fricos de chestii din astea, secte, yoghini si alte tampenii. Dar stie cineva ce secta/religie e asta ?

@gebril , te-ai molipsit de la Vaccin Tudor C. :puke: sau de la "senzationalul" D.D. :puke: kara-ka-leanul  ?
Lasa obscurantismul si sovinismul religios , mai pinguine usl !

#18
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
In special pocaitii/penticostalii folosesc acel semn. N-are nicio treaba sunt oameni mai pasnici decat ortodocsii si in niciun caz nu o sa te invite la "adunarea" lor (chiar asa se cheama). Eu sunt ortodox si am avut prieteni buni pocaiti cu semne din alea.

Si religia lor se aseamana cu ortodoxismul doar ca ei nu cred in cruci icoane si fecioara maria sau iisus ? unul din ele nu mai stiu care.

Edited by Blue_Ivy, 07 January 2013 - 14:18.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate