Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

What The Fuck Do We Know?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
filmul e facut de niste sectanti !

#20
Golem

Golem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 17.01.2004
Filmul respectiv este o aberatie, al invinovati pe C. Darwin pt. colonialism , nazism, comunism este ca si cum l-ai invinovati pe Daimler sau pe Otto pt. ca tu te-ai urcat beat la volan si ai facut accident.Cat despre faptul ca Darwin ar fi avut conceptii rasiste, aceasta nu are nici un fel de importanta, tinand seama de epoca in care a trait, si in fond, nimeni n-a zis ca Darwin a fost un om perfect!!! Si Jules Verne era antisemit, dar a da vina pe Verne pt. antisemitismul anilor`30 e o tampenie crasa, provenita din neintelegerea caracteristicilor conceptuale existente in cea de-a doua jumatate a secolului nouasprezece.

#21
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

What the bleep do we know ?

este disponibil pe Google Video cu subtitrare in limba romana .



#22
davidboy

davidboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 07.10.2006
Un documentar destul de manipulator. Cu foarte putine date stiintifice reale si prea multa filozofie proasta. Mai precis un fel de New Age combinat cu hinduism. La inceput m-a facut sa fiu interesant insa pe parcurs mi-am dat seama cat de slab este. Ce aberatii scotea blonda aia grasa ma apucau durerile de cap.

#23
DILAS

DILAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 03.12.2007
of of mai mai, cesi dau romanii astia cu parerea fara sa fie in stare sa vada nici un sfert din film, poate ar trebui sa va documentati asupra oamenilor care care tot vb acolo, dintre care de ex john hagelin e un eminent om de stiinta, iar filmul a cam expirat, au aparut partea a 2a si a 3a care sunt mult mai tari...si dc tea enervat blonda aia zimi si mie sa nu mor prost, poate asa o sa inteleg si eu c idei iti umbla prin cap...si unde e invinovatit nenea darwin de colonialism si toate cele? erau parti mai importante in film (cum ar fi cea despre cristalele de apa si masaro emoto) de comentat...
oameni buni am intrat in sec 21, stiinta se va skimba, lumea se va skimba, toate se vor skimba intrun mod accelerat, mai ceva k in evolutia industriala de la inceputul sec 20, sec 21 va fi exraordinar sau nu va fi de loc, romania si romanii se complac intro atitudine obosita si in a da vina pe sistem, nu se va skimba nik in tarisoara noastra cata vreme nu vom fi in stare sa ne folosim capul de pe umeri si sa actionam in consecinta.
dixit

#24
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006
Dude, te-ai uitat la data?

#25
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006

View PostMosotti, on Dec 5 2006, 11:51, said:

m-am uitat pe sarite si am vazut cum unu povestea despre un experiment extraordinat in care 4 mediumi s-au concentrat si au schimbat ph-ul unei solutii sau cam asa ceva :lol: very fascinating :yawn:
Au transformat Coca Cola in Pepsi :lol:

#26
DILAS

DILAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 03.12.2007
misto comentarii...despre film mai putin

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate