Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Probleme interfata metro wind 8

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Inreality

Inreality

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.02.2012
Mi-am instalat wind 8 pro, dar interfata Metro nu vrea deloc sa functioneze. Mentionez ca rezolutia pe care o folosesc este de 1920*1080 ! Ceva idei pentru remedierea situatiei? a mai patit careva asa ceva?

#2
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012

View PostInreality, on 14 decembrie 2012 - 19:40, said:

Mi-am instalat wind 8 pro, dar interfata Metro nu vrea deloc sa functioneze. Mentionez ca rezolutia pe care o folosesc este de 1920*1080 ! Ceva idei pentru remedierea situatiei? a mai patit careva asa ceva?
Detaliază...ce înțelegi prin..nu vrea să funcționeze...
Îngheață?
Nu apar apps-urile în ea?
Nu se deschid apps-urile?
Ai licență la windows?
Ce versiune de Windows 8 ai? (Pro, Enterprise)

#3
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
Nici la laptopul sotiei, toshiba, nu mai functioneaza unele aplicatii din metro( sky drive, calatorii, stiri) . pur si simplu dau click pe ele si se deschid temporar dupa care apare din nou interfata desktop . Noroc ca nu prea foloseste interfata cea noua si se sezuma la cea clasica.Mai are cineva aceeasi problema?

#4
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012

View Postoctaviancosminsem, on 25 decembrie 2012 - 20:45, said:

Nici la laptopul sotiei, toshiba, nu mai functioneaza unele aplicatii din metro( sky drive, calatorii, stiri) . pur si simplu dau click pe ele si se deschid temporar dupa care apare din nou interfata desktop . Noroc ca nu prea foloseste interfata cea noua si se sezuma la cea clasica.Mai are cineva aceeasi problema?
Ai instalat pe laptopul acela vreun soft ca să readuci meniul ca la cel din Windows 7?....Asta poate fi cauza, te-ai gândit...

#5
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
Nu am instalat nimic care să modifice in vreun fel sistemul de operare . Asa cum l-am instalat pe curat asa este, plus aplicatii obisnuite ( ofice, media etc) Asta e, poate cu timpul isi revine .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate