Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Fetele din ziua de azi...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
674 replies to this topic

#649
Barboso

Barboso

    Satir bćtrān, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 LunaCrystal, on 13 martie 2018 - 22:07, said:

1. Asta daca nu vrei standarde superioare.

2. Asta e altceva, asa cum am zis nu e chiar general valabil. Eu si probabil si altii ar vrea standarde mai inalte fiind cuplu. Nu stiu de ce aduci in discutie cortul si ce legaturi o avea cu topicul asta.
1. Vreau cat imi permit (ca sa nu-mi destabilizeze bugetul pe perioada urmatoare / sa nu fac alte eforturi).  Daca-mi permit 5*, la 5* merg si singur.  Daca nu-mi permit decat 3*, la 3* merg si cu mandra, n-o sa fac un credit sa merg la 5*.
Oricum, si daca urc(am) standardele, creste si bugetul, contribuind doi.  Daca eu "sunt de 3 stele" si, in doi, "urc la 5", in conditiile in care contribuie si ea, tot nu ma costa mai mult.  N-o sa calculez niciodata la leu, dar asa, in mare, cheltuielile cu benzina se reduc (raportat pe persoana), iar scumpirea camerei de la 3* la 5* nu cred ca inseamna (mai mult decat) dublare deci, pe persoana, tot nu inseamna cheltuiala mai mare.

2. Am spus clar: nu pun cortul in boscheti ca sa dorm ieftin, "ca sunt singur".  Tot la 3* sau mai sus ma duc, asa cum o fac si-n doi.  N-o sa ma vezi nici in camping, nici la boschetareli de hosteluri cu baie comuna sau alte mizerii.
Ma rog, in anumite circumstante, plecat cu vreun grup de prieteni in ceva gen expeditie / aventura, o fac si pe asta, ca asta-i specificul.  Dar asta deja-i alta discutie.


In fine, vad c-ai ramas cu aceleasi idei fixe si ciudate ca acum cativa ani, cand ai disparut, asa ca ma retrag aici, discutia e complet redundanta.
Pricepi ce-am vrut sa-ti zic, bine, nu, asta e, las-o asa !

Edited by Barboso, 14 March 2018 - 00:10.


#650
Moroiul_lui_retele

Moroiul_lui_retele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.03.2018

Quote

dacć o ea:
- Ascultć muzicć de pe walkman cu casetć
- Filmeazć cu camerć video cu casetć V.H.S.
- Îi plac trenurile ŗi trenuležele.
[ https://cdn.pbrd.co/images/HbLA0kl.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 djl, on 12 martie 2018 - 09:46, said:

Nu existć? Existć, dar foarte pužine, de aia nu le vedeži voi. Un exemplu de pe forum: https://forum.softpe...ndare-minidisc/
Bravo, bre, djl-ule, cred cć tocmai ce ți-ai gćsit sufletul pereche! I-ai dat pm s-o-ntrebi ce chestii mai aveți în comun? Dacć încć n-ai fćcut-o, fć-o! Poate e drćguțć și-ți trimite și o pozć cu ea. Dacć se dovedește cć mai e și single, înaltć, virginć și-i plac laserdisc-urile și trenulețele? D-apoi punem îndatć de-o însurćtoare.

#651
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă ar zice că-i plac maşinile, ai mai râde aşa?

#652
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,034
  • Înscris: 31.07.2007

 djl, on 14 martie 2018 - 03:14, said:

Dacă ar zice că-i plac maşinile, ai mai râde aşa?

BMW-urile?

#653
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
DJL, unic si inegalabil...

Ati luat-o pe aratura cu topicul asta, de la femeile moderne din ziua de azi, la cum vor X si Y sa fie femeile.

Edited by connectorxp, 15 March 2018 - 02:58.


#654
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

 LunaCrystal, on 13 martie 2018 - 22:07, said:

2. Asta e altceva, asa cum am zis nu e chiar general valabil. Eu si probabil si altii ar vrea standarde mai inalte fiind cuplu. Nu stiu de ce aduci in discutie cortul si ce legaturi o avea cu topicul asta.

De ce ai avea standarde mai inalte fiind intr-un cuplu? Ai impresia ca esti spalat pe creier odata ce intri intr-o relatie, sau ce crezi ca se intampla? Daca ai un partener pe aceeasi lungime de unda cu tine, nu-ti trebuie nici parfumuri/ haine mai scumpe, nici iesiri mai sofisticate, nici ce mai visezi tu acolo. Iar costurile administrative (chirie, intretinere etc) scad in momentul in care le imparti cu partenerul, este mult mai scump sa locuiesti singur.

@djl: te-ai gandit vreodata sa cauti o fata care doar iti accepta pasiunile, nu neaparat le si impartaseste? Daca ai fixuri despre cum sa fie partenerul, nu te deosebesti foarte mult de cei care vor neaparat o bunaciune langa ei, chiar daca standardele tale sunt mai putin superficiale decat ale lor. Nu trebuie sa fiti complet identici (ocazional poate fi chiar plictisitor), e suficient sa acceptati partile care va fac diferiti. Si cine stie, poate in timp o sa inceapa sa-ti imprumute si ea din hobby-uri, iar tu din ale ei.

Edited by black_dizzy, 18 March 2018 - 10:24.


#655
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
În comun nu vreau să am chiar totul. Că de exemplu eu mă enervez uneori repede. 2 persoane nervoase una lângă alta... nu e tocmai bine.
Nu trebuie să avem toate pasiunile în comun. Dar câteva trebuie să fie. Că altfel mă uit la ea precum la o statuie.

#656
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Singura pasiune care trebuie să fie comună e pasiunea ei pentru el și a lui pentru ea.

#657
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,540
  • Înscris: 02.09.2006
adica sa nu studieze amindoi ce traseu avea tramvaiul 26 in 1982???? ce familie ar fi aia?

#658
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Ar fi acea familie care nu studiază manele şi coji de seminţe lângă locuinţa ta   :)

#659
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 Jayanti, on 18 martie 2018 - 21:55, said:

Singura pasiune care trebuie sć fie comunć e pasiunea ei pentru el și a lui pentru ea.
Deci jur ca asta am vrut sa scriu si eu si dupa aia ti-am vazut mesajul.
Nevasta-mea si cu mine, ZERO pasiuni comune si ia uite ca si azi sintem impreuna si atentie, nu era vre-o lesinatura , ginditi-va la ceva gen Brazilia ca si fizic (nu si culoare 😅😅😅)si va apropiati de adevar .Cautati voi femeia 100% ideala si o s-o rupeti pe laba si peste 30 de ani.

#660
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Depinde de om. Nu toţi suntem la fel.

#661
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Pai nu sintem, corect dar ideea e nu sa iti impartaseasca pasiunile ci sa nu urle cind tu iti faci pasiunea, de exemplu nevasta-mea nu a ciriit ca eu sint cu motoarele sau cu rokareala, mai tipa saraca cind dau muzica mai tare, pun ceva de prin WW2 si dupa ce o iau pe ulei cint si eu, la volum maxim 😅😅😅.
Acum e mai linistita, ma mai vede in concediu.

#662
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 djl, on 08 martie 2018 - 15:32, said:

Ea: De ce te uiţi la mine aşa?
El: Scuze, dar eşti înaltă.


Scuze, dar ai două mâini.
Scuze, dar ai părul lung.
Scuze, dar ai părul scurt.
Scuze, dar ai nas.
Scuze, dar ai buze.

Scuzeeeeee! nu m-am putut abține.


 djl, on 08 martie 2018 - 15:32, said:

Uff, pe mine mă fascinează rău de tot înaltele. Le admir uneori cam tare (nu pun mâna, nu mă bag aiurea în seamă dacă asta eraţi tentaţi să credeţi).
Ooooof, da-r-ar domnu' să fii tentat să chiar pui mâna (pe ce? pe înălțime?) și să chiar te bagi în seamă.

#663
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Înalte, retro sau roşcate nu vezi aşa de des.
De pus mâna neinvitat nu pun.
Pe mine mă fascinează de mai bine de 20 de ani oamenii înalţi. Şi dacă dintre tinerii familei sunt scundul, măcar să am şi eu una înaltă (sau cel puţin cu maxim 3 c.m. mai scundă decât mine). Plus că dacă una înaltă iese cu unul mai scund, poate însemna că e mai destupată la minte; de asemenea, sunt idioţenii ale societăţii legate de acest aspect şi am chef să stresez unii retrograzi. Iar pe o înaltă o mai poţi ruga să te ajute la unele chestii.

Edited by djl, 19 March 2018 - 16:23.


#664
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 djl, on 19 martie 2018 - 16:20, said:

Ǝnalte, retro sau roŗcate nu vezi aŗa de des.
De pus mĆ¢na neinvitat nu pun.
Da c'o vrajeala frumoasa ai putea incerca, ce zici ?
Fratele meu, obraznicul maninca praznicul, ca nu vine sa-ti bata una la usa de bunavoie.

#665
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Ce vrăjeală. Că nu-s fan maşini, nu-mi place Şatra B.E.N.Z., nu-mi plac cluburile/discotecile din ziua de azi (mai multe motive).

#666
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

 djl, on 19 martie 2018 - 16:24, said:

Ce vrăjeală. Că nu-s fan maşini, nu-mi place Şatra B.E.N.Z., nu-mi plac cluburile/discotecile din ziua de azi (mai multe motive).

Poate doar daca iesi cu o pustoaica va conta sa fii fan masini/BENZ aia/cluburile, desi nici in cazul lor nu e o regula. Parca e replica de 18 ani, cand aveai impresia ca singurul fel in care impresionezi nu stiu ce colega e cu masina sau cu mersul in club.

Edited by Arianna-D, 19 March 2018 - 16:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate