Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
24h2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?
 Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 

Fetele din ziua de azi...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
674 replies to this topic

#613
sodikezo

sodikezo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 28.02.2018

 edy_wheazel, on 10 martie 2018 - 05:56, said:

In modurile descrise mai sus te bagi in seama degeaba.
Cred ca era mai castigat daca isi cerea scuze decat sa spuna tampenia aia ca-i plac fetele inalte.
In alte tari civilizate , pentru holbatul insistent  la fete  in public sau in transportul in comun poti sa te alegi cu o amenda usturatoare.   Se considera ca chiar si holbatul insistent invadeaza intimitatea.
In Romania, chiar si in cluburi, te poti alege si cu  o poseta in cap sau cu  un pumn in mecla (in cazul in care tipa are si un prieten)  daca te uiti insistent la fete straine  de la alte mese si orice altceva in afara  de dansatoare  si curvele cu decolteul scos pe afara si cu chilotii la vedere   (la alea da, te poti uita insistent pana iti ies ochii din cap  fiindca pentru asta sunt acolo, sunt platite pentru asta  si de aia se imbraca ostentativ si sumar, bani sa ai daca vrei sa le atingi).  

Mi se pare si mie o tampenie sa te uiti insistent la cineva care nu te baga in seama, dar si exagerat sa reactionezi agresiv la asta, dar uite ca nu toate fetele sunt descuiate la minte.
djl, acum sper ca intelegi de ce ai ramas singur pana la 35 de ani.
Nici  cu holbatul si nici cu bagatul in seama aiurea poti sa abordezi fetele in ziua de azi.

 djl, on 09 martie 2018 - 15:03, said:

Am văzut vreo 2 retro, dar am fost prostănacus şi nu m-am băgat în seamă cu ele. O fată retro iese mai uşor în evidenţă.


Un sfat fundamental pentru orice barbat:  
Doar pentru ca respectivele fete  iti  impartasesc aceleasi hobby-uri, pasiuni si opinii comune nu inseamna ca te poti si combina cu ele.
Se intampla deseori  ca relatiile dintre doi oameni asemanatori sa nu functioneze deloc!
Apoi, ele nu s-au imbracat retro pentru tine sau pentru a cere sa fie abordate, ci doar asa de placere, relaxare, comoditate, pentru a arata frumoase.

Edited by sodikezo, 10 March 2018 - 19:11.


#614
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,800
  • Înscris: 13.06.2004
Mai bine nu mai povestesc, că văd că a gândi este greu. Nu trebuie să stai cu privirea fixată un minut întreg. Te uiţi câteva secunde şi gata. Iar dacă vrei să studiezi o persoană, fără să se prindă că o priveşti tocmai pe ea, te uiţi la ea un pic, mişti privirea, te uiţi la ea din nou.
Aia cu că de ce te uiţi la mine aşa poate apărea când te uiţi câteva clipe, dar te uiţi prea mirat.

#615
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,183
  • Înscris: 04.03.2014

 djl, on 09 martie 2018 - 15:03, said:

Pe mine mă fascinează alea retro, nu hipsterițele. Hipsterițele se Ăźmbracă ca pe vremuri pentru că așa e cool, una retro se Ăźmbracă ca pe vremuri pentru că e fascinată de trecut.
Mie Ăźmi place perioada anilor '50-'90. Și am o fascinație pentru perioada să zic 1966-1978.
Aș fi un mincinos dacă aș zice că nu Ăźmi place să admir fetele Ăźmbrăcate mai sexy sau Ăźn costumul de baie, dar multe arată bine, Ăźnsă Ăźn rest sunt ....
Am văzut vreo 2 retro, dar am fost prostănacus și nu m-am băgat Ăźn seamă cu ele. O fată retro iese mai ușor Ăźn evidență.
Ah, uram moda anilor '80, nu-mi plăceau magazinele stil vechi, dar pana mea, au ajuns să-mi placă și alea.

Man tu chiar esti real sau doar trollezi fin?:))

#616
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,922
  • Înscris: 14.11.2004
Nu trolleaza, este 100% adevarat, nimic fals si de umplutura, un nostalgic incurabil.

#617
herez

herez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 26.10.2005
Nostalgia apare dupa ce ai experimentat ceva pe pielea ta, in rest exista comunitatea amish pentru cei care prefera sa ramana blocati intr-un trecut fie si imaginar :))

#618
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,800
  • Înscris: 13.06.2004
Sau oamenii observă unele lucruri şi dacă au minte încep să gândească. E adevărat că cei mai fericiţi sunt cei care gândesc cel mai puţin. Daqcă eram vreun cocalar precis găseam mai uşor o piţi.
Iar aia cu Amish e replică făcută fără a gândi prea mult. Anumite tehnologii cu care suntem obişnuiţi există şi de 50-60 de ani. Întra-adevăr, nu întotdeuana erau aşa de performante, dar există. Aşa că dacă mă transplantez în anul 1960 pot avea radiofonie stereo şi magnetofon, televiziune în culori. Dacă e să ajung în 1997 am şi mai multe. Dar până la urmă fiecare are dreptul să trăiască cum vrea, atât timp cât nu este obligat s-o facă şi nu-i deranjează pe cei din jur. Dacă unul vrea lampă cu gaz şi spălat la lighean, treaba lui, atât timp cât nu pute pe stradă.

#619
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,629
  • Înscris: 20.10.2006

 Jayanti, on 10 martie 2018 - 04:58, said:

Dar gagici? Ceva vești de pe frontul de sud?
Adica? Daca te referi la intrebari personale nu o sa dau detalii reale pe forum.

 djl, on 09 martie 2018 - 12:03, said:

Am afirmat eu că trebuie să îndeplinească toate condițiile 1)-5) sau 1)-6) ca să intrii în vorbă cu ea? Nu, una dintre ele e îndeajuns.
Înapoiat nu e ăla care de exemplu face fotografie pe film, înapoiat e ăla care gândește limitat   Posted Image
Si doar o conditie, daca scopul indeplinirii acelei conditii este inapoiere tehnologica voluntara e greoi. Te-ai gandit vreo clipa cum s-ar simtii in compania ta o eventuala prietena? Si comparatie cu situatia in care ar fi in compania altui baiat, demn de epoca noastra?

#620
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
@djl Lasă nostalgia, daca traiai acum in 1960, adio net. Crăpai de plictiseala in casa, in balansoar, ascultând la radioul cu lămpi știrile.

Edited by aceton, 11 March 2018 - 18:49.


#621
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 LunaCrystal, on 11 martie 2018 - 18:41, said:

Adica? Daca te referi la intrebari personale nu o sa dau detalii reale pe forum.

Deci tot ce ai scris legat de tine personal e minciună? Atunci minte frumos și în legătură cu fetele!

#622
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,800
  • Înscris: 13.06.2004
Nene, dacă zic anul 1960 trebuie să ne gândim strict la România. Prin 1962 citeai almanahe.
Sau dacă ascult muzică de pe casetă e neapărat să nu ascult muzică şi de pe youtube? Sau dacă faci poze cu aparatul pe film e interzis să faci şi cu cel digital?
Mă faceţi pe mine retrograd. Pam-pam, îmi plac lucrurile vechi, dar sunt destupat la minte.
Iar o fată căreia îi plac şi lucrurile vechi... poate să fie una care nu e precum turma (nu e neapărat, dar sunt şanse mai mari să nu fie precu  turma). Eu m-am săturat de turmă. Prinţese, telefonul e centrul vieţii, ce televizor cu diagonală mare am - nu vreau aşa ceva.

#623
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
YouTube in 1962? Aparat digital? Bre, eu nu te fac in nici un fel doar că în mulțimea asta de fete imposibil sa nu găsești una pe gustul tau.

#624
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,629
  • Înscris: 20.10.2006
Djl - Sti care e problema la tine? Ce activitati comune crezi ca poti avea cu vreo fata? Ce motiv ar putea avea sa te placa odata ce cu tine nu s-ar putea distra?

 Jayanti, on 11 martie 2018 - 18:53, said:

Deci tot ce ai scris legat de tine personal e minciună? Atunci minte frumos și Ăźn legătură cu fetele!
Cam da. Orice asemanare cu realitatea e cam pur intamplatoare.
Cu privire la fete, da oricum ai da-o deregula daca nu esti mana-sparta te cam costa sa ai o relatie. Insa totodata daca e vorba de relatie pe bani cam prost sa fi cs sa alergj dupa vreo fata, sa alerge ele dupa baieti daca vor. Asta desigur eaca nu vi cu pretentij absurde gen sa traiasca in trecut si foloseasca doar tehnologie expirata demult, atunci greoi rau si pe bani sa gasesti vreuna.

Edited by LunaCrystal, 11 March 2018 - 20:01.


#625
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
@Luna Când zici că te costa? La ce te referi?

#626
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,800
  • Înscris: 13.06.2004
Luna , vorbeşti serios? Când nu prea aveam tehnologie nu ne distram?
Fete o.k. mai sunt, dar fiind aşa de puţine, e greu să găseşti una disponibilă.

#627
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,629
  • Înscris: 20.10.2006
Cand nu era tehnologie era una. Dar in prezent tehnologia exista si nu te poti purta ca si cum nu ar exista. Asta e adevarul!

 aceton, on 11 martie 2018 - 20:08, said:

@Luna Când zici că te costa? La ce te referi?
Orice activitate costa. Evident inclusiv activitatile comune cu partenera/partenerul. Spre exemplu datorita relatiei in loc mers la Sinaia in week-end sa mergi la Paris, evident costurile fiind mai mari, dar si distractia pe masura.

Edited by LunaCrystal, 11 March 2018 - 23:32.


#628
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,800
  • Înscris: 13.06.2004
Să joci fotbal pe afară (nu mă pasionează fotbalul, recunosc), să mergi cu bicicleta, să stai de vorbă la un pahar de ceva (alcoolic sau nealcoolic), să te plimbi prin fără a asculta muzică ce tehnologie impune?

#629
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 djl, on 08 martie 2018 - 15:32, said:

dacă o ea:

- Ascultă muzică de pe walkman cu casetă
- Filmează cu cameră video cu casetă V.H.S.
- Îi plac trenurile şi trenuleţele.
Nu exista femei cu aceste caracteristici.
A cauta ce nu exista poate fi bun dpdv mental... dar fizic... iti va rugini sabia in teaca.

#630
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017

 LunaCrystal, on 11 martie 2018 - 23:32, said:

Cand nu era tehnologie era una. Dar in prezent tehnologia exista si nu te poti purta ca si cum nu ar exista. Asta e adevarul!


Orice activitate costa. Evident inclusiv activitatile comune cu partenera/partenerul. Spre exemplu datorita relatiei in loc mers la Sinaia in week-end sa mergi la Paris, evident costurile fiind mai mari, dar si distractia pe masura.

Spre exemplu, in loc sa aberezi la modul asta mă așteptam să îmi înșiri o lista de cheltuieli ce rezultă din viața de cuplu.

 Quantum, on 12 martie 2018 - 05:28, said:


Nu exista femei cu aceste caracteristici.
A cauta ce nu exista poate fi bun dpdv mental... dar fizic... iti va rugini sabia in teaca.

E deja ruginita, când o să vrea sa o scoată din teacă o să rămână cu mânerul in mana.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate