Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Nu ma pot decide + nevoie de sfat

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005
@nesupus dar e si aproape dublu la pret :)

#20
cristi_pitbull

cristi_pitbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.11.2007

View PostLensFlare, on 28 octombrie 2012 - 19:27, said:

@nesupus dar e si aproape dublu la pret Posted Image
e alta clasa deja si alti bani :)

#21
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010

View PostLensFlare, on 28 octombrie 2012 - 19:27, said:

@nesupus dar e si aproape dublu la pret Posted Image
Idea este daca geseste ceva asemanator cu cele 3 modele dar cu ecran mat si nu la un pret prea mare.

#22
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

View PostMarlan, on 28 octombrie 2012 - 16:08, said:

Tot nu am inteles de ce nu sunt bune modelele de la Toshiba?
Acum aflu ca Acer e peste Toshiba d.p.d.v. calitativ. Posted Image

Acer nu o sa fie niciodata peste Toshiba. Problema de aici e ca Toshiba are procesor Intel de a doua generatie. Din aceast motiv nu l-as lua. Personal am Toshiba si il folosesc intens (scoala, lucru, si acasa) plus ca am 3 OS pe el instalate (WIN 7 Pro 64 bit, Ubuntu 12.10, si MAC OS X Mountain Lion). Da cu flit Toshiba la multe lptop-uri, dar gusturile nu se discuta.

#23
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
si eu sunt in aceeasi situatie ca a ta ... ma gandesc la un laptop in aceeasi bani si as vrea sa fac alegerea cea mai buna ...  pt. mine Toshiba iasa din discutie, am avut de-a face cu ceva modele si la toate le caraia hdd-ul ... Acer-ul m-a impresionat si pe mine la caracteristici si in plus arata si bine seria V3. Dell e ok dar parca e mai batranicios la design si mai slab la performante ... cum spunea cineva ... la Acer e loterie si s-ar putea sa prinzi unul bun... Eu anul acesta am luat 2 laptop-uri Acer la cunostinte si sunt chiar incantati de ele ...

#24
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005
@ktulu22 nu stiu daca ai vazut ultima serie de modele low-end de la Toshiba dar sunt jalnice...

#25
pyxysh

pyxysh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 11.09.2008
cristi_pitbull ,daca o sa cumperi Dell-ul,sa zici cum e,ca ma intereseaza si pe mine modelul.
Atit doar,ca eu stau intre Dell si Samsung.Samsung parca au mai multe modele cu ecran mat,dar nu stiu
la partea de fiabilitate cum se prezinta.
Momentan,detin un Dell Inspiron vechi de 4 ani,care m-a dezamagit un pic la partea de carcasa(plastic ordinar)
si la baterie,dar componentele din el par a fi bune,merge ca in prima zi.
Seriile astea mai noi de Inspiroane par a fi mai bune la caroserie,mai inchegate.

Edited by pyxysh, 29 October 2012 - 12:38.


#26
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
eu am avut pe mana ceva Dell din seria latitude mai precis e6420(vreo 5-6 bucati) si la 2 saptamani la unul i-a cedat hdd-ul si altul, probleme cu reteaua ... si la pret sunt undeva la 1000 euro bucata ...

#27
cristi_pitbull

cristi_pitbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.11.2007
Cand o sa imi ajuga banii de la retur si reusesc sa ma hotarasc asupra unui model o sa anunt...
Inca ma mai gandesc si la alte modele cu aceleasi specs in maxim 2600 ron !. Sa vedem ce mai recomanda baietii pe aici in materie de laptopuri :  cinea are un anume model , cine a mai vazut / i-a picat in mana, review-eri . etc.

#28
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

View PostLensFlare, on 29 octombrie 2012 - 11:26, said:

@ktulu22 nu stiu daca ai vazut ultima serie de modele low-end de la Toshiba dar sunt jalnice...

Asa cum am mai spus, gusturile nu se discuta... Pe mine m-au incantat Toshiba, indiferent de gama din care fac parte.

#29
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
de asta ce ziceti? http://www.oktal.ro/...ion-o85147.html

#30
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

View Postdavides, on 29 octombrie 2012 - 13:13, said:

eu am avut pe mana ceva Dell din seria latitude mai precis e6420(vreo 5-6 bucati) si la 2 saptamani la unul i-a cedat hdd-ul si altul, probleme cu reteaua ... si la pret sunt undeva la 1000 euro bucata ...

Da, dar depinde si cine le-a folosit. Daca ii dau fiului meu un laptop, indiferent cat de rezistent fiabil si scump ar fi, tot l-ar crapa in maxim 2 luni.... E loterie indiferent de ceea ce cumperi la capitolul electrocasnice. Unele pot veni cu un defect de fabricatie. Am avut la reparat si Toshiba, si Dell si sa nu mai vorbesc de Acer.  Toate lucrurile se pot strica mai devreme sau mai tarziu. In principiu vin in service mai multe Acer datorita faptului ca sunt ceva mai cumparate decat alte marci (si asta datorita pretului). Cine stie ce vrea isi cumpara ceva calitativ. Dar un nene sau o tanti care nu are cunostinte peste medie de IT, isi ia primul laptop de la oferta, datorita in mod special pretului.

Am avut un ultimul an din 35 de laptop-uri la reparat, mai mult de jumatate Acer.

Edited by ktulu22, 29 October 2012 - 14:56.


#31
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
dell-urile sunt de serviciu ...

#32
cristi_pitbull

cristi_pitbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.11.2007
pana la urma cu peripetii multe m.am oprit la http://nasul.net/ace...g-53214g50makk/ :) e in beta testing 15 zile sa vad ce duce!

#33
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
sa il pastrezi sanatos si sa speram ca nu ai probleme cu el ... sa ne zici si noua despre cum tine bateria, cum se aude sunetul, ce performante are in win7 si alte chestii dar si punctele slabe ... eu nu sunt hotarat pe ce sa merg, inca!

#34
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
ce ziceti de : http://www.oktal.ro/...ion-o85147.html

imi face cu ochiul :D ...

nu prea am gasit multe chestii despre olimpic edition asta :D ...

#35
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
E foarte ok,si ca pret si ca performanta.
Din ceea ce stiu,Olimpic Edition e diferit doar prin culoare,nu are nimic special in plus.

#36
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Vă recomand laptopul de-l vând: http://goo.gl/FRoLv Posted Image  Foarte solid, cu cititor de amprene, criptare de hdd, blocare remote de hdd, baterie ce ține până la 9 ore, carcasă solidă din metal, rezistent la vibraţii, praf, altitudine, temperatură şi cădere accidentală plus cel mai rapid i5 Ivy Bridge: http://ark.intel.com...893,64895,54618

Edited by albastru, 30 October 2012 - 18:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate