Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Termenul ''shia'' - prezent in Coran si hadithuri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
244 replies to this topic

#73
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012
Cate inteligenta si demonstratie a ce inseamna femeie eliberata... Posted Image Ar intra feministele in pamant de rusine sa vada pentru ce au luptat ele, ca o reprezentanta a sexului frumos sa reduca eliberarea la fard si piele expusa. Incultura bat-o vina.

Edited by poarta-cunoasterii, 13 October 2012 - 23:37.


#74
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostFumatorul, on 13 octombrie 2012 - 17:19, said:

Aha, deci avem o problemă de drept istoric. Și dacă cei cărora le vine ideea să se roage pe trotuar sunt cetățeni ai țării respective, ce facem?

Ii amintim cu frumosul,apoi il obligam, sa se conforme legilor statului al carui cetatean este.Adica "Circulati...va rog...circulati....nu blocati intersectia...."

#75
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View Postpoarta%26amp%3B%23045%3Bcunoasterii, on 13 octombrie 2012 - 23:36, said:

Cate inteligenta si demonstratie a ce inseamna femeie eliberata... Ar intra feministele in pamant de rusine sa vada pentru ce au luptat ele, ca o reprezentanta a sexului frumos sa reduca eliberarea la fard si piele expusa. Incultura bat-o vina.

Aici ati exagerat foarte.
Femeile, nu neaparat feministe, care au luptat si suferit chiar,au adus imbunatatiri unor legi nedrepte de care toate cetatenele de azi ale tarilor civilizate se bucura.
Asta de zeci de ani si cu multe eforturi.
A minimaliza toate acestea la aspecte total nesemnificative si colaterale le aduce o mare jignire.
Dar desigur ca aveti exemple de femei musulmane care au reusit sa impuna in tarile lor conditii de munca,sociale educationale,tot mai bune,care au dezvoltat arta plastica,literatura,muzica. Sunt numai ochi si urechi.Pot fi numai shiite.Nu-i bai

#76
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 13 octombrie 2012 - 23:36, said:

Cate inteligenta si demonstratie a ce inseamna femeie eliberata... Posted Image Ar intra feministele in pamant de rusine sa vada pentru ce au luptat ele, ca o reprezentanta a sexului frumos sa reduca eliberarea la fard si piele expusa. Incultura bat-o vina.
O vai sa nu lesin in poarta.
Deci atata timp cat poarta hijab, blugi mulati, sold accentuat si bluze pe care troneaza 2 portocale cu tot cu coditza vizibila si machiaj  inseamna ca nu dau doi bani pe legea cearceafului
O simpla formalitate gen hai sa-mi trag valu` sa nu-mi dea politia cu bata`n cap sau gura lumii.
Ar trebui sa intre multi de rusine in pamant ca inca nu au priceput ca oricat perii paharul pe dinafara dar ramane soios pe dinauntru traiesti intr-o iluzie.
Si ca orice iluzie se termina la fel de brusc cum a si inceput.

#77
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View PostThinkAbout, on 13 octombrie 2012 - 23:02, said:

pai se chinuie saracele...nu te uita in gura lu` poarta cunosterii romanca convertita la islam...ea este ca aia despre care scria Luci ca au adus bolsevismul in romania.
Femeile semieliberate pun val in cap si se imbraca in blugi mulati, pun nu hijab ci o chestie super elaborata cu un ditamai trandafirul si se fardeaza super mishto.
Porti de a incalca niste legi invechite si pe care multe le considera tampite.
Femeile pot si s-ar rezolva problema repede...insa mai greu scapa de astia de la securitatea religioasa care practica fix aceeasi politica de secu, adica din  frica de eliberare le astupa gura la toate.

nici prima nici a treia nu-mi plac. e un machiaj prea strident. e firesc că recurg la asta din moment ce nu poa să-și pună-n valoare părul. a doua e machiată mai discret, aia-mi place.
dacă portița cunoașterii e așa cum zici, mie-mi pare că are mesajul de genul nuș cărei ministrese din iran, care milita pt aducerea de fătuci de paișpe - dooj de ani de prin țările musulmane cu economie mai praf, drept neveste de 1, 2, 30, șaij de nopți pt soții lor fideli :D
adică un discurs care mi-e peste putință să-l înțeleg.
înțeleg de ce și-ar pune burcă pe față un om în deșert.

View Postpoarta-cunoasterii, on 13 octombrie 2012 - 23:36, said:

Cate inteligenta si demonstratie a ce inseamna femeie eliberata...  Ar intra feministele in pamant de rusine sa vada pentru ce au luptat ele, ca o reprezentanta a sexului frumos sa reduca eliberarea la fard si piele expusa. Incultura bat-o vina.
așa-i dragă, feminismul se reduce la fard și-o rotunjime dezgolită. înțeleg că burcatele au full access la educație, posturi de conducere, șamd. cine n-ar îndrăgi să asculte un cearceaf? mie-mi aduce asta a kkk nu a adevărată "eliberare" :lol:

da te-ntreb. dacă burca-i mișto, de ce n-o poartă bărbații? sau hijab sau cum îi spune. same șit.

#78
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostThinkAbout, on 14 octombrie 2012 - 03:33, said:

O vai sa nu lesin in poarta.
Deci atata timp cat poarta hijab, blugi mulati, sold accentuat si bluze pe care troneaza 2 portocale cu tot cu coditza vizibila si machiaj  inseamna ca nu dau doi bani pe legea cearceafului
O simpla formalitate gen hai sa-mi trag valu` sa nu-mi dea politia cu bata`n cap sau gura lumii.
Ar trebui sa intre multi de rusine in pamant ca inca nu au priceput ca oricat perii paharul pe dinafara dar ramane soios pe dinauntru traiesti intr-o iluzie.
Si ca orice iluzie se termina la fel de brusc cum a si inceput.



Corect . Ia uite aici ipocrizie  cu hijab !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tpWjo4wUoag?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#79
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postabbulafia, on 14 octombrie 2012 - 03:07, said:

Aici ati exagerat foarte.
Femeile, nu neaparat feministe, care au luptat si suferit chiar,au adus imbunatatiri unor legi nedrepte de care toate cetatenele de azi ale tarilor civilizate se bucura.
Asta de zeci de ani si cu multe eforturi.
A minimaliza toate acestea la aspecte total nesemnificative si colaterale le aduce o mare jignire.
Dar desigur ca aveti exemple de femei musulmane care au reusit sa impuna in tarile lor conditii de munca,sociale educationale,tot mai bune,care au dezvoltat arta plastica,literatura,muzica. Sunt numai ochi si urechi.Pot fi numai shiite.Nu-i bai

Se intampla ceva interesant pe forum, de multe ori mesajele mele, desi clare ca exprimare, sunt intelese altfel, conform prejudecatilor care exista despre musulmani, nu conform spuselor efective. Eu am scris exact ce ati spus si dvs.

Quote

Cate inteligenta si demonstratie a ce inseamna femeie eliberata...  Ar intra feministele in pamant de rusine sa vada pentru ce au luptat ele, ca o reprezentanta a sexului frumos sa reduca eliberarea la fard si piele expusa. Incultura bat-o vina.

Adica, feministele au luptat pentru drepturi esentiale ale femeilor, inclusiv pentru ca femeia sa nu mai fie redusa la statutul de obiect sexual si sa fie judecata doar dupa corpul ei. In acest context, feministelor le-ar fi rusine de Solstice si ce scrie ea, pentru ca Solstice a anulat idealurile lor complexe si le-a inlocuit cu eliberarea femeii cuantificata dupa cate kile de fard ai pe fata si cata piele expui.

Dvs ati spus :

Quote

Femeile, nu neaparat feministe, care au luptat si suferit chiar,au adus imbunatatiri unor legi nedrepte de care toate cetatenele de azi ale tarilor civilizate se bucura.
Asta de zeci de ani si cu multe eforturi.
A minimaliza toate acestea la aspecte total nesemnificative si colaterale le aduce o mare jignire.

Foarte de acord. Si eu am considerat ca Solstice le-ar jigni prin discursul ei primitiv despre eliberarea femeii redus la dezgolirea corpului.

View Postgigel de hohenţolărn, on 14 octombrie 2012 - 09:44, said:

nici prima nici a treia nu-mi plac. e un machiaj prea strident. e firesc că recurg la asta din moment ce nu poa să-şi pună-n valoare părul. a doua e machiată mai discret, aia-mi place.
dacă portiţa cunoaşterii e aşa cum zici, mie-mi pare că are mesajul de genul nuş cărei ministrese din iran, care milita pt aducerea de fătuci de paişpe - dooj de ani de prin ţările musulmane cu economie mai praf, drept neveste de 1, 2, 30, şaij de nopţi pt soţii lor fideli Posted Image
adică un discurs care mi-e peste putinţă să-l înţeleg.

înţeleg de ce şi-ar pune burcă pe faţă un om în deşert.
.

Mai usor cu acuzatiile si jignirile. Nu putem sa dam toti curs aici imaginatiei, trebuie sa pastram si un contact cu realitatea. Imaginatia vorbeste despre noi insine si nu despre celalalt. Da, purtatul niqabului a fost o practica culturala , nu neaparat islamica. Dar daca omul vrea sa poarte, 2000 de femei in europa, cu ce va deranjeaza? Inca nu am inteles.

View Postmihaela5, on 14 octombrie 2012 - 11:16, said:




Corect . Ia uite aici ipocrizie  cu hijab !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tpWjo4wUoag?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu stiu cum se face, dar numai de la salafiti puneti videouri. :) Astea sunt din Arabia Saudita, asa arata petrecerile lor. Da, multa ipocrizie, extremismul e de vina.

#80
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postpoarta-cunoasterii, on 14 octombrie 2012 - 11:31, said:

Mai usor cu acuzatiile si jignirile. Nu putem sa dam toti curs aici imaginatiei, trebuie sa pastram si un contact cu realitatea. Imaginatia vorbeste despre noi insine si nu despre celalalt. Da, purtatul niqabului a fost o practica culturala , nu neaparat islamica. Dar daca omul vrea sa poarte, 2000 de femei in europa, cu ce va deranjeaza? Inca nu am inteles.

dacă tu vrei să porţi asta e ok. dacă tu vrei să porţi de frica bărbatului de lângă tine nu mai e ok. e chiar aşa greu de percutat?
e ca şi cum l-ai întreba pe un copil care-i sistematic bătut de părinţi dacă îi place acasă. dacă zice că nu, realizezi ce bătaie ar mânca ulterior. hai să n-o facem pe proştii că nu-i bine :)

şi nu mi-ai răspuns la întrebare. dacă e ok ca femeile să poarte, de ce bărbaţii nu poartă?

#81
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View Postpoarta%26amp%3B%23045%3Bcunoasterii, on 14 octombrie 2012 - 11:31, said:


Se intampla ceva interesant pe forum, de multe ori mesajele mele, desi clare ca exprimare, sunt intelese altfel, conform prejudecatilor care exista despre musulmani, nu conform spuselor efective. Eu am scris exact ce ati spus si dvs.

Deci amandoua ne-am referit la miez si nu la invelis.Ramane doar sa spuneti cateva nume,caci eu sunt mai slab pregatita.Sa citati de exemplu pe "Fatima sl Hamuddi " care a descoperit un virus,de exemplu.Asta ca sa putem discuta concret si nu cu generalitati lozincarde

#82
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postpoarta-cunoasterii, on 14 octombrie 2012 - 11:31, said:

Nu stiu cum se face, dar numai de la salafiti puneti videouri. Posted Image Astea sunt din Arabia Saudita, asa arata petrecerile lor. Da, multa ipocrizie, extremismul e de vina.

Da ce sa iti povestesc numai salafitii au destrabalari ! Voi aveti muthaa pt care sunitii va dispretuiesc  ! Casatoria temporara care de fapt e prostitutie islamica  legala !  Cu hijab cu tot !

Edited by mihaela5, 14 October 2012 - 12:23.


#83
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postgigel de hohenţolărn, on 14 octombrie 2012 - 11:59, said:

dacă tu vrei să porţi asta e ok. dacă tu vrei să porţi de frica bărbatului de lângă tine nu mai e ok. e chiar aşa greu de percutat?
e ca şi cum l-ai întreba pe un copil care-i sistematic bătut de părinţi dacă îi place acasă. dacă zice că nu, realizezi ce bătaie ar mânca ulterior. hai să n-o facem pe proştii că nu-i bine Posted Image

şi nu mi-ai răspuns la întrebare. dacă e ok ca femeile să poarte, de ce bărbaţii nu poartă?

Pentru ca femeile nu cad in extaz daca vad niste plete de barbat. Parul aduce multa senzualitate. Dar si barbatii au regulile lor si prima e aceea de a-si lasa in jos privirea, a nu sta sa analizeze daca fata are niqab sau hijab sau e dezbracata etc. Ca si calugarii si calugaritele din crestinism, trebuie sa nu stai sa analizezi corpul celui din fata ta, indiferent de cum e imbracat.

Bine. Ne-am inteles, daca e fortata, sunt de acord cu dvs ca femeia sa fie cumva protejata prin lege. Dar ce va faceti ca in context european aceste femei sunt fortate de familie sa il dea jos, nu sa il puna, v-am explicat ca sunt studii si cele care aleg niqabul nu sunt emigrantele, ci localnicile convertite sau cele din a doua generatie de emigranti, in conditiile in care prima generatie deja nu mai poarta batic sau poarta doar batic.

#84
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postpoarta-cunoasterii, on 14 octombrie 2012 - 12:21, said:


Pentru ca femeile nu cad in extaz daca vad niste plete de barbat. Parul aduce multa senzualitate. Dar si barbatii au regulile lor si prima e aceea de a-si lasa in jos privirea, a nu sta sa analizeze daca fata are niqab sau hijab sau e dezbracata etc. Ca si calugarii si calugaritele din crestinism, trebuie sa nu stai sa analizezi corpul celui din fata ta, indiferent de cum e imbracat.

Bine. Ne-am inteles, daca e fortata, sunt de acord cu dvs ca femeia sa fie cumva protejata prin lege. Dar ce va faceti ca in context european aceste femei sunt fortate de familie sa il dea jos, nu sa il puna, v-am explicat ca sunt studii si cele care aleg niqabul nu sunt emigrantele, ci localnicile convertite sau cele din a doua generatie de emigranti, in conditiile in care prima generatie deja nu mai poarta batic sau poarta doar batic.
studiile? îmi puteți da link către articole științifice din reviste de specialitate?

înțeleg că bărbații își dau drumu-n chiloți daca văd pleata despletită a vreunei prințese?:roflmao: așa, și dacă aduce multă senzualitate ce?
eu zic că și bărbații tre să poarte burcă pt că dacă nu se sperie femeile de mutrele lor. dumneata porți burcă?:lol:

#85
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postabbulafia, on 14 octombrie 2012 - 12:12, said:

Deci amandoua ne-am referit la miez si nu la invelis.Ramane doar sa spuneti cateva nume,caci eu sunt mai slab pregatita.Sa citati de exemplu pe "Fatima sl Hamuddi " care a descoperit un virus,de exemplu.Asta ca sa putem discuta concret si nu cu generalitati lozincarde

Hai sa ne gandim la situatia shiitilor acum, sunt persecutati in toate tarile unde sunt minoritari. In Iraq, cartierele shiite sunt distruse salafiti, a devenit deja foarte greu ca sa mai poti trimite copiii la scoala. Suficient ca le iei viata, le mai distrugi si educatia, inseamna ca distrugi o intreaga comunitate pe termen lung. In Pakistan, la fel de rau, persecutari si executii in masa ale shiitilor si nimeni nu discuta despre aceasta, desi se petrece aproape zilnic. Malala a fost doar o victima si a atras atentia pentru ca a fost cunoscuta. Dar zecile de mii de shiiti necunoscuti nu merita o stire. Am putea cauta in Iran si Liban si Europa. In Bahrein, uite cam cu ce se ocupa femeile shiite zilele acestea, sa isi scoata rudele din puscarie sau sa afle daca au murit pentru ca au iesit la proteste impotriva familiei AL Khalifa:

http://jafrianews.co...a-over-protest/

View Postgigel de hohenţolărn, on 14 octombrie 2012 - 12:28, said:

studiile? îmi puteţi da link către articole ştiinţifice din reviste de specialitate?


Am mai pus pe undeva bibliografie, va dau aici sa cititi macar asta, veti vedea ca realitatea e mult diferita de prejudecatile care circula:

Muslim networks and transnational communities in and across Europe, vol.I, ed. Stefano Allievi, Jorgen S. Nielsen

Edited by poarta-cunoasterii, 14 October 2012 - 12:36.


#86
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 14 octombrie 2012 - 11:31, said:

Adica, feministele au luptat pentru drepturi esentiale ale femeilor, inclusiv pentru ca femeia sa nu mai fie redusa la statutul de obiect sexual si sa fie judecata doar dupa corpul ei. In acest context, feministelor le-ar fi rusine de Solstice si ce scrie ea, pentru ca Solstice a anulat idealurile lor complexe si le-a inlocuit cu eliberarea femeii cuantificata dupa cate kile de fard ai pe fata si cata piele expui.
Foarte de acord. Si eu am considerat ca Solstice le-ar jigni prin discursul ei primitiv despre eliberarea femeii redus la dezgolirea corpului.
Da` ce eu am militat pentru dezgolitu` corpului?
Daca astia voi cu pattern mental de secu` religios nu va sariti din sosete este vina mea?
Reiau, ca atat tu cat si Abbu compilati mai greu.
Eu am militat pentru dreptul femeii la optiune.
Daca vrea sa poarte burqa treaba ei.
Voi doua de manuta, ca vad ca v-ati asociat ati militat pentru impunerea fortata a dreptului burcii asupra femeilor.
Aku eu inteleg ca tu crezi ka karpa are drepturi da` neavand capacitate juridica, iti confirma stiinta ca nu are.
Optiune, da
Impunere fortata, in nici un caz.
Tu si feminismul, my ass.
Cam ca Suzana Gadea si culturalismul.

View Postpoarta-cunoasterii, on 14 octombrie 2012 - 12:39, said:

Hai sa ne gandim la situatia shiitilor acum, sunt persecutati in toate tarile unde sunt minoritari.
Iar minti cum respiri.
In Liban au daramat guvernul legal intituit si au preluat puterea.
Partidu` lu dumnezeo aka hezbollah.
Niste barbari ku arme, asa ca mai bine taci si critica-ti extremistii proprii ca astia atrag persecutii de la altii.

View Postpoarta-cunoasterii, on 14 octombrie 2012 - 12:39, said:

. Am putea cauta in Iran si Liban si
In Liban se ocupa cu imormantarea trupurilor ciuruite de partidu shia a lui dumnezeo
Ma duk si eu maine in Iran si-mi trag partid a lui dumnezeo si ma apuc sa ciurui ayatolahi
Ma sustii?

Edited by ThinkAbout, 14 October 2012 - 12:57.


#87
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostThinkAbout, on 14 octombrie 2012 - 12:59, said:

Da` ce eu am militat pentru dezgolitu` corpului?
Daca astia voi cu pattern mental de secu` religios nu va sariti din sosete este vina mea?

Eu am militat pentru dreptul femeii la optiune.
Daca vrea sa poarte burqa treaba ei.


Nu s-ar zice, in nici un caz nu ai vorbit de optiune, ai condamnat din start celalalta alegere:

Quote

Deci atata timp cat poarta hijab, blugi mulati, sold accentuat si bluze pe care troneaza 2 portocale cu tot cu coditza vizibila si machiaj  inseamna ca nu dau doi bani pe legea cearceafului
O simpla formalitate gen hai sa-mi trag valu` sa nu-mi dea politia cu bata`n cap sau gura lumii.

Te las sa iti faci show-ul de acolita a lui Jaja, nu vei intelege niciodata ca politica e una si religia alta. Sau daca intelegi poate nu iti mai iei salariul de la partid si nu vreau sa mori de foame din cauza mea. :)

Edited by poarta-cunoasterii, 14 October 2012 - 13:08.


#88
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 14 octombrie 2012 - 12:21, said:


Pentru ca femeile nu cad in extaz daca vad niste plete de barbat. Parul aduce multa senzualitate. Dar si barbatii au regulile lor si prima e aceea de a-si lasa in jos privirea, a nu sta sa analizeze daca fata are niqab sau hijab sau e dezbracata etc. Ca si calugarii si calugaritele din crestinism, trebuie sa nu stai sa analizezi corpul celui din fata ta, indiferent de cum e imbracat.

Bine. Ne-am inteles, daca e fortata, sunt de acord cu dvs ca femeia sa fie cumva protejata prin lege. Dar ce va faceti ca in context european aceste femei sunt fortate de familie sa il dea jos, nu sa il puna, v-am explicat ca sunt studii si cele care aleg niqabul nu sunt emigrantele, ci localnicile convertite sau cele din a doua generatie de emigranti, in conditiile in care prima generatie deja nu mai poarta batic sau poarta doar batic.
Asa vedeti voi ca puteti reglementa fenomenul promiscuitate sociala.
Daca ne uitam la ce a generat felul vostru de a aborda relatiile sociale, se scoala` paru`n cap...
Deci acoperiti femeile da dati liber la regulajment
Aka promiscuitatea se transforma in virtute cand unu` de 70 de ani inchiriaza pe una de 12 ani cu obladuirea shaikh-ului
Aka orgia sexuala este virtute daca aliniezi 4 madame in 4 camere iar titularu` de contract da` pe la fiecare o tura.
Oh vaaaaaaaaaaaaaaai cata virtuozitate.

Edited by ThinkAbout, 14 October 2012 - 13:21.


#89
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostFrom 14 octombrie 2012 - 12:39:

Hai sa ne gandim la situatia shiitilor acum


Am inteles,nu aveti ce pune pe masa; atunci bine ar fi sa nu va mai uitati ce este in farfuria altuia, inainte de a o umple pe a Dv.Va las cu Think about,ea are capacitatea de a cobora mai jos ca mine.

Edited by abbulafia, 14 October 2012 - 13:22.


#90
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 14 octombrie 2012 - 13:06, said:

Nu s-ar zice, in nici un caz nu ai vorbit de optiune, ai condamnat din start celalalta alegere:
Vad ca procesezi mai greu, aka inlocuieste procesoru cu unu` din timpurile de azi.
Musulmancele se imbraca in blugi mulati, bluze mulate si-si trag hijab.
Daca era optiune, la cat de clara este intentia le falfaia paru`n vant.
Si cand se vad formele atat de bine totu` fiind mulat, dea` portocala daca mai conteaza pletele
Sinead o Conor este cheala
Da` tot femeie frumoasa ramane.

View PostSophistiKat, on 14 octombrie 2012 - 00:39, said:

Te las sa iti faci show-ul de acolita a lui Jaja, nu vei intelege niciodata ca politica e una si religia alta. Sau daca intelegi poate nu iti mai iei salariul de la partid si nu vreau sa mori de foame din cauza mea. Posted Image
Ilogism, ce Geagea aduna voturi din Romania...
Nu draguta nu fac show, nu va las pe voi sa insiruiti minciuni.
De unde si navalirea comandoului islamic intitulat trupa vesela da` neprietenoasa pa` acilea dupa mine.
Ca la voi pe forumuri bate vantu asa ca nemaiavand norma de noi adepti, convertiti etc va scad aia din salariu.
Irranul bineinteles, ca de acolo va vin voua fondurile.

Edited by ThinkAbout, 14 October 2012 - 13:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate