Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Întrebare despre berea Guinness

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
MagicMan

MagicMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 14.12.2008
Vreau să știu exact și sigur dacă berea Guinness are vreun strop de cofeină în ea. Întreb acest lucru pentru că sunt intolerant la cofeină, adică dacă aș bea un strop nu m-aș simți atât de bine și aș putea chiar crăpa. Deci vreau să știu dacă pot consuma beri ca Guinness, adică negre și dacă în acestea se bagă cofeină pentru gust sau e doar de la orzul prăjit. Mulțumesc și sper să nu râdeți de mine, sunt cât se poate de serios.

#2
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

 MagicMan, on 11th August 2012, 18:53, said:

Vreau să știu exact și sigur dacă berea Guinness are vreun strop de cofeină în ea. Întreb acest lucru pentru că sunt intolerant la cofeină, adică dacă aș bea un strop nu m-aș simți atât de bine și aș putea chiar crăpa. Deci vreau să știu dacă pot consuma beri ca Guinness, adică negre și dacă în acestea se bagă cofeină pentru gust sau e doar de la orzul prăjit. Mulțumesc și sper să nu râdeți de mine, sunt cât se poate de serios.

Cica e de la orzul prajit, ca nu se adauga cofeina!

http://answers.yahoo...16174655AA2SBMo

Daca ai intoleranta la cofeina nu te vei simti bine daca maninci/ bei ceva cu cofeina, insa sigur nu  mori, ca doar nu faci soc anafilactic, e doar o intoleranta digestiva.
Hai noroc  :cheers:

Edited by Aprilia, 11 August 2012 - 18:05.


#3
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Acum intreb si eu ca necunoscatorul: exista bere neagra cu cofeina? Intradevar, unele mai au un pic de gust de ness, dar speram ca nu baga asa ceva in bere :lol:

#4
MagicMan

MagicMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 14.12.2008

 Aprilia, on 11th August 2012, 19:03, said:

Cica e de la orzul prajit, ca nu se adauga cofeina!

http://answers.yahoo...16174655AA2SBMo

Daca ai intoleranta la cofeina nu te vei simti bine daca maninci/ bei ceva cu cofeina, insa sigur nu  mori, ca doar nu faci soc anafilactic, e doar o intoleranta digestiva.
Hai noroc  :cheers:
Ba, e destul de grav, e ca o alergie gravă sau ca intoleranța la lactate: amețeli, dureri de cap, palpitații, tensiune, vârtejuri, insomnie, toată căruța  :coolspeak: deci e destul de nasol.

#5
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Citeste pe eticheta ca sigur scrie daca are cofeina.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate