Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

LG KP501 Cookie

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
topy85

topy85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.01.2008
Un telefon ce are functii ca: accelerometer , handwriting recognition , flash ui si o rezolutie de 240x400 a display-ului
Principalul obiectiv al topicului este acela de a posta si discuta despre aplicatiile si jocurile acceptate de acest telefon!
Rog pe cei care au astfel de fisiere sa posteze aici.

#2
linbetwin

linbetwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 12.01.2007
My LG Cookie - un forum dedicat, unde se postează aplicații și jocuri pentru KP500/1.

#3
yonutz_yo

yonutz_yo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2009
sal....mi-am facut rost de un lg cookie dinasta.......numai ca imi cere cod de siguranta....si nu il stiu........ma poate ajuta cineva sami zica ce ar trebui sa fac?......daca il resoftez oare ar merge?

#4
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Dacă nu ai modificat nimic, mai mult ca sigur e: 0000, 000000, 00000000 .

Unul din astea.

#5
davidescudita

davidescudita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.05.2009
Ma tot chinui de citeva zile sa pun theme pe KP 501
Ma poate ajuta cineva
Cu EFS MEDiA BUILDER nu pre merge nu recunosate telefonul
VA MULTUMESC ANTICIPAT pentru ajutor
Cu stima

Edited by davidescudita, 13 May 2009 - 19:04.


#6
romik25oct

romik25oct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2009
am si eu o problema, dupa nici doua zile de la achizitionare nu-mi mai merge microfonul de la el, am umblat prin setari dar nu gasesc nimic. Mentionez ca daca bag handsfree-ul ma aud, adica microfonul de la handsfree merge. Sa fie vreun virus ceva? ca am umblat pe net in ultimul timp....si l-am folosit si ca modem wap.daca da cum pot sa scap de el?
Ca daca il duc la un service aia mi-l desfac sau mi-l resofteaza si pierd garantzia. Nu e nimic ce-i pot face eu acasa? o setare ceva?
Mai stiu ca e meniul ala ascuns de la orice telefon, de testeaza lcd, sunet, microfon, tot...dar nu stiu codul :(
Am incercat sa-l flashuiesc dar nu am gasit program, decat unelte profesionale de cumparat...
Ce poate avea? si as vrea o solutie mai home made, ca sunt departe de locul unde l-am achizitionat, din Ploiesti, iar acum sunt in Brasov....in plus am mai ars un k810i acum 2 luni daca afla maicamea si de asta m-am nenorocit....

cum se tin belelele de mine....

Edited by romik25oct, 20 May 2009 - 18:17.


#7
topy85

topy85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.01.2008

View Postromik25oct, on May 20 2009, 19:14, said:

am si eu o problema, dupa nici doua zile de la achizitionare nu-mi mai merge microfonul de la el, am umblat prin setari dar nu gasesc nimic. Mentionez ca daca bag handsfree-ul ma aud, adica microfonul de la handsfree merge. Sa fie vreun virus ceva? ca am umblat pe net in ultimul timp....si l-am folosit si ca modem wap.daca da cum pot sa scap de el?
Ca daca il duc la un service aia mi-l desfac sau mi-l resofteaza si pierd garantzia. Nu e nimic ce-i pot face eu acasa? o setare ceva?
Mai stiu ca e meniul ala ascuns de la orice telefon, de testeaza lcd, sunet, microfon, tot...dar nu stiu codul :(
Am incercat sa-l flashuiesc dar nu am gasit program, decat unelte profesionale de cumparat...
Ce poate avea? si as vrea o solutie mai home made, ca sunt departe de locul unde l-am achizitionat, din Ploiesti, iar acum sunt in Brasov....in plus am mai ars un k810i acum 2 luni daca afla maicamea si de asta m-am nenorocit....

cum se tin belelele de mine....
Codul care-l vrei tu este: 1809#*500#
Poti sa dai o resetare generala...

#8
alx-domino

alx-domino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.03.2009
unde gasesc teme pt LG Cookie

#9
sorinscoby

sorinscoby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.07.2009
nu merg teme pe lg kp501 cookie!

#10
Cytheris

Cytheris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.08.2009
salut! sunt noua pe aici si usor paralela cu tot ce inseamna tehnologia telefoanelor :-s am un kp501 cookie si am o problema cu el: mi-am ales o melodie de 4 minute si ceva pentru a suna atunci cand primesc un sms, doar ca nu suna decat vreo 9 secunde :( ma poate ajuta si pe mine cineva in chestiunea asta? tin sa precizez ca nu am vazut nici o optiune de sunet mesaj activata sau dezactivata in acest sens

mersi mult!

#11
Rangerul

Rangerul

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,921
  • Înscris: 25.01.2006
http://forum.softped...t...1000&hl=501

#12
deea555

deea555

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.07.2009

View Postdavidescudita, on 13th May 2009, 20:03, said:

Ma tot chinui de citeva zile sa pun theme pe KP 501
Ma poate ajuta cineva
Cu EFS MEDiA BUILDER nu pre merge nu recunosate telefonul
VA MULTUMESC ANTICIPAT pentru ajutor
Cu stima
     Da cam aceeasi problema o au toti posesorii de lg kp501 :| am si eu unu de o luna si am incercat tot felul de teme de la alte telefoane care sa se potriveasa dar se pare ca inca nu au facut cei de la lg teme compatibile dar sa speram ca acest lucru o sa se intample cat mai repede.

#13
bogdanonline

bogdanonline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 21.11.2009
Salut,de ieri am un LG KP501 de la Orange,iar acum 2-3 ore a inceput sa faca figuri..numai merge deloc touch.
La ineput mergea bine,dupa aia numa raspundea bine la comenzi,apasam sus in colt ca sa intru in mesaje ,daca vroiam sa intru in setarile de calibrate touch ma ducea in meniul conectivity,etc.
Am observat ca daca ai scot bateria timp de 1 ora sa zicem merge cat de cat,dar nu este functional,are probleme.
Ce pot face ?se poate face un reset total?ca am reusit sa dau reset din meniu si degeaba.
Ce solutii ar fi

#14
Rangerul

Rangerul

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,921
  • Înscris: 25.01.2006
http://forum.softped...t...0&hl=cookie

#15
CataLupu

CataLupu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.08.2010
Salut baieti am o intrebare de undeas putea descarca Sof-ul pentru un Lg Kp501 cookie?
Ms anticipat

#16
konskriptor

konskriptor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.02.2007
de pe site-ul LG, partea de telefonie mobila.JFGI,STFG.

#17
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
http://ro.lgmobile.c...twareUpdate.laf

* Model de căutare Nume : scrii kp501 si apesi lupa. dupa ce zice ca Actualizarea este disponibila, apesi Download.  de acolo, te descurci :D

#18
torreadore9

torreadore9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 18.06.2010
Am si eu o intrebare despre LG KP501 , L-am cumparat ieri si am pus pe ecran 2 widgeti , acela cu data si cel cu planificarea , ma rog ideea e cum pot sa le scot ca am vazut ca n-au nici un buton de stergere!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate