Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Radiere masina din circulatie de la politie

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
constable_ro

constable_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 27.03.2010

View Posttkd29, on 05 iulie 2012 - 17:36, said:

Radierea se face la administratia financiara, trebuia sa o faci in ziua in care ai vandut masina.
Radierea efectiva se face numai atunci cand noul cumparator si-a inmatriculat masina si de aceea certificatul de radiere se inregistreaza la serviciul inmatriculari si poarta stampila acestora

Attached Files

  • Attached File  cert.png   16.39K   122 downloads


#20
paul1955

paul1955

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.03.2013
buna ziua daca eu am radiat o masina din luna octombrie 2014, inclusiv de la circulatie, de ce acum in 2015 imi vine plicul sa platesc impozitul? astept si eu un raspuns sa vad ce am de facut, multumesc,

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
am si eu o intrebare... daca nu mai gasesc Contractul de Vanzare Cumparare din 2009... am cerere si la fisc dar mi-au zis ca ei tin actele 5 ani

pe scurt am vandut in 2009 o masina, am radiat-o de la DITL (fisc) si nu mai platesc impozit. dar am verificat acum la politie si noul proprietar nu a trecut-o pe numele lui...
evident nu mai am copie dupa Contractul de vanzare cumparare - cine naiba tine niste acte in casa 6-7 ani

ce pot face in acest caz?

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
news: am fost la tzara si am gasit vechiul proprietar. cu buna inima omul mi-a dat actul de vanzare intre noi doi.

m-am dus la DITL - unde am platit amenzile restante, inclusiv asta care nu era a mea, si m-am ciondanit cu doamnele pana mi-au dat un certificat fiscal pe care scrie RADIERE si care indica ca am radiat masina in 2009.
cu radierea + copie dupa contractul de vanzare + copie dupa buletin m-am prezentat azi la inmatriculari in pipera la ghiseul 35 si am depus o cerere sa imi treaca in mentiuni ca nu mai sunt proprietar.

acum... dl care mi-a cumparat masina apare in baza de date ca proprietar... ce naiba face el ca sa-si radieze masina??? ca si el a vandut-o la randul lui...

Edited by MembruAnonim, 16 September 2015 - 15:10.


#23
manu10

manu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 10.12.2014

View PostMembruAnonim, on 16 septembrie 2015 - 15:10, said:


acum... dl care mi-a cumparat masina apare in baza de date ca proprietar... ce naiba face el ca sa-si radieze masina??? ca si el a vandut-o la randul lui...
nu domnul apare in baza de date ca propietar, ci dv.!
el apare ca si cumparator! iar evetualele amenzi ( rovigneta de exemplu) risca sa-i vina lui de la cel care circula acuma cu ea ( daca nu plateste rovigneta evident).
din pacate radierea o mai puteti face doar in baza unei hotarari judecatoresti!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate