Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Placa de baza + Memorie + Procesor

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#37
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
E normal ca un Intel D Dual-core , care spui u ca e vechi sa fie peste 3.5mil ? adica mai scump ca un G620 ? :|
Eu merg pe versiunea ta , dar nu inteleg de ce astea mai vechi sunt mai scumpe... cum si cu placutele de ram cele pe DDR2 cu 2GB+ sunt x2 mai scumpe de cat cele pe DDR3 :|

#38
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Pentru ca nu se mai fabrica,iar Intel nu scade preturile cand lanseaza procesoare noi.
Ramai la generatia noua si o sa fii multumit.

#39
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Cum am mai zis o sa iau toate piesele in afara de placa video ca raman pe 0 :)) , totusi cat ma mai tine ati hd5450 1GB ddr3 , nu are cooler dala :( si se incinge cam repede. Daca se incinge merge mai bine sau se strica ?:))

#40
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Nu cred sa se strice,daor daca frige exagerat de tare.
Sursa e indisponibila in acel Wishlist,comanzi urgent sau astepti sa intre in stock?

#41
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
In mod normal tre sa ramana in limite normale, ca deh, asa vine de la producator si e normal sa se incinga, chiar sa friga. Daca vrei sa ai o liniste sufleteasca, fa rost de-un ventilator mic de 40-60cm latura (ar trebui sa fie ok ambele, masori si tu si te orintezi) si le prinzi cumva de radiator. Aveam eu un 4350 racit pasiv si nu-mi placea ca statea si in 65 grade in idle dupa ce pc-ul era aprins de vreo ora. I-am pus un micut din ala, nici nu se auzea, l-am prins cu banda scoci si a stat asa 7 luni (pana la urma am vandut placa) - avea 41 grade in idle acum si in Sims 3 nu trecea de 65.

#42
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Sursa e indisponibila , totusi dau comanda peste 2 saptamani si daca e ceva ... va anunt :D

#43
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Revino inainte de a plasa comanda,vedem atunci daca schimbam ceva sau nu. :)

#44
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Totusi , m-ai fascinat cu acest joc  "Witcher 2" ca imi merge nasol sau altcv. De curand am facut un scan cu "can u run it"si imi zice ca pe minimum imi merge perfect . Am problema doar la procesor (care cere minim  Intel Core 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 5000+ ) si problema la ram ca am 1GB si imi cere 2GB pt win7 si eu am win7 , totusi mi se pare problema mai mare la pc de ram  , placa de baza si processorul :D

#45
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Repet: de jucat il joci,dar nu la detalii maxime.
Can u run it si alte site`uri de genul asta compara doar performanta bruta,de multe ori iti spun ca nu poti rula un joc desi el o sa mearga chiar ok sau invers. Nu e ceva concret.

#46
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Nu vreau sa joc jocurile la maxim/high/ultra... vr de cat sa imi mearga bine pe low - medium :) si cred ca imi merge pe pc de acum.. pe low perfect :D

#47
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008
E o chestie de perspectivă, pe mine nu prea mă încântă să joc un joc cu 25-30 FPS pe low la 1024x768. Oricum te așteptăm tot aici dacă te hotărăști că ai nevoie de o placă video nouă.

#48
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Tu nu prea ai fost atent , placa mea video este destul de buna , imi lipseste un procesor bun , o sursa buna , o placa de baza si ram :D astea's pe primul loc , iar dupa vad daca imi mai permit o placa video buna de vreo 4mil+  , daca nu o iau peste 2 sapt o iau peste o luna..

Edited by xRobert, 29 May 2012 - 21:31.


#49
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006

View Postgeorgik12, on 29th May 2012, 20:56, said:

Repet: de jucat il joci,dar nu la detalii maxime.
Can u run it si alte site`uri de genul asta compara doar performanta bruta,de multe ori iti spun ca nu poti rula un joc desi el o sa mearga chiar ok sau invers. Nu e ceva concret.
Porcaria aia de site e pur orientativ. Mie imi spune ca MSI 6850 Cyclone e slabuta si imi arata cu rosu acest lucru. Da, si Battlefield 3 duce cu minim 60 fps.


In alta ordine de idei, daca inca nu s-a dat comanda, propun a se lua placa video mai tarziu, pana una-alta se poate juca si cu grafica integrata. Cand se mai strange un leu in plus, se poate lua o placa video mai buna.

#50
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Nu am placa video integrata , am hd5450 DDR3 1gb

#51
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
La sistemul nou ma refer.

#52
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008

View PostxRobert, on 29th May 2012, 22:30, said:

Tu nu prea ai fost atent , placa mea video este destul de buna ,

:lol:

Aia nu e placă video pentru jocuri, faptul că poate rula relativ unele jocuri mai noi nu înseamnă că e cine știe ce, mă rog, cum spuneam și mai devreme, dacă pe tine nu te deranjează să joci la detalii mici pe rezoluție mică atunci e OK.

#53
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011

View PostxRobert, on 29th May 2012, 22:46, said:

Nu am placa video integrata , am hd5450 DDR3 1gb

Procesorul din configuratia are placa video integrata,foarte aproape ca performanta de HD2000. Totusi,5450`ul tau e mai ok,nu cu mult dar e mai buna.
Ia asa intai,apoi vezi cum se descurca cu jocurile. (daca exagerezi cu detaliile sa nu dai vina pe procesor,ci pe placa video).

#54
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Deci ambele versiuni sunt compatibile ? si ce versiune iau ? NU IAU PLACA VIDEO ACUM.


http://www.pcgarage....ishlist/518642/
http://www.pcgarage....ishlist/518666/


Merg pe versiunea asta? http://www.pcgarage....ishlist/518642/

Uitati-va pls atent la detalii , sa nu iau vreo prostie sa nu fie compatibile piesele :(

Edited by xRobert, 30 May 2012 - 19:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate