Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Care Assistant UK impartasiti experienta

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ctlrcd

ctlrcd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.06.2010
Are cineva idee cum e munca de Care Assistant? Sunt firme care recureteaza in acest domeniu,eu am o experienta de 1 an jumate. A muncit cineva in UK la aceste azile de batrani? Cum e viata acolo? Am auzit tot felul de povesti,care sincer mi s-au parut deplasate.
Eurolife consulting, ofera acest post de C.A. a plecat cineva prin firma asta in UK la munca? Cum vi se pare ?

#2
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Eu nu as apela pentru ca de multe ori auzi fel de fel de pareri. Dar mai mult decat atat, ai experienta un an si jumatate. Nu stiu ce poate fi asa greu sa cauti. Ar trebui sa ai chiar sanse foarte bune oriunde aplici. Cine apeleaza la firme, apeleaza pentru un start, pentru a se obisnui. De aici incolo nu cred ca mai ai nevoie.

Edited by AdiTwism, 26 March 2012 - 14:54.


#3
ctlrcd

ctlrcd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.06.2010
Aceste firme de "mediere" iti fac legatura (in cazul ca nu este teapa) cu firmele din UK. Pe net is sute de astfel de azile de batrani,la putine dtr ele gasesti adrese de e-amil nr de tel. Eu am incercat si nu am avut succes. Odata am fost si intrebat de catre cei din UK de la un azil,din partea carei firme de recruting vin.I-am explicat ca sunt pe cont propriu si ca as dori sa muncesc la ei. Raspunsul din partea barbatului cu care am discutat a forte evaziv. In principiu nu am obtinut nimic.
Am vazut firme care cer la barbati minim 1 an experienta,la femei nu se cere (de ce nu stiu). De aplicat e foarte simplu,si intri in joc,dai banii ptr mediere. Si apoi ii pierzi/ sau poate nu,daca ai noroc.
Eu is dispus s apierd 1000 de lei,sau cat costa la inceput. Ma intereseaza mai mult cum e munca ca Care Assistant in UK,cum e la unul din acele azile. Eu stiu cum e in tara,e cu totul alta poveste.
Pe mine ma intereseaza efectiv sa cunosc o persoana care a muncit acolo pe astfel de post.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate