Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Feriti-va de Service-ul TOP TEN de langa A2 - Drumul intre Tarlale

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
busuiocvlad

busuiocvlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2012
Daca aveti Casco si vreti sa va reparati masina, vreti sa o vopsiti, sa schimbati o piesa sau orice altceva legat de reparatii, nu apelati la Service Top Ten de langa Autostrada Soarelui!!!

Problema a fost urmatoarea :

Acum cateva luni am avut masina parcata pe o stradutza si s-a intamplat sa o las acolo cam 2 saptamani. Cand m-am intors in Bucuresti, am zis sa ma duc sa o iau de acolo sa o duc acasa. Problema e ca am gasit-o zgariata, lovita pe toate partile, ma rog, mai putin important. Avand casco, am zis ca e ok sa o duc la constatare sa o vopsesc/repar s.a.m.d. Am facut constatarea a doua zi si mi-au dat lista cu service-uri agreate.
Din lista respectiva, la indemnul unui prieten bun, am ajuns la Service Top Ten. Am fost la ei, i-am intrebat daca au decontare directa : "da domne', e ok!". Mi-au facut o reconstatare si am intrebat cat dureaza vopsit integral, indreptat o aripa un pic si chituit, un proiector de schimbat si plafonul de indreptat un pic si chituit. Au zis "30 de zile". Am zis ooook, ce putin.
Dupa ce au trimis devizul lor catre Omniasig (deviz evident umflat maxim) au primit raspuns ca devizul trebuie sa-l trimit eu personal, si nu ei (asa am si vazut cam cat de umflat era). Am trimis devizul, Omniasig a facut cateva modificari - toate bune si frumoase - au ajuns la un numitor comun. Dupa care, masina a fost gata in aproximativ 45 de zile - desi ei garantasera 30.
Cand m-am dus sa o vad, arata bine, vopseaua era impecabila.
Am constatat pe loc urmatoarele probleme :

1) bando-urile de protectie pentru usi (cele exterioare din plastic) - lipseau;
2) literele de pe portbagaj nu mai existau - (modelul masinii ex);
3) in spatele numarului de inmatriculare era o banda dublu-adeziva peste care exista acum vopseaua masinii!!!!!!
4) bara din fata nu era prinsa cum trebuie;
5) in interior usile erau gazate, geamurile, parbrizul, luneta, tapiseria masinii era numai stropi de vopsea;
6) chederele - sau cum dracu' le-o zice (pentru afoni - ca si mine - sunt bucatile de cauciuc care tin geamul in exterior) erau gazate si facute varza - cu semne de "curatat" vopseaua - cred ca de la spaclu;

In rest, vopseaua arata bine :)))

Aaaa, era sa uit, si acum 2 zile cand mi-am gasit masina lovita in bara din spate, mi s-a luat vopseaua. Stratul de vopsea de pe bara este atat de gros incat am avut senzatia ca au dat glet ?!?!?!?!?

Mai mult decat atat, dupa ce mi-am luat masina, m-am dus sa semnez devizul si factura sa poata sa fie trimisa catre Omniasig - TOTAL 8800 RON(manopera + schimbat un proiector).
In momentul in care s-au dus ei la Omniasig, curios fiind, n-au reusit sa depuna devizul si factura si m-au chemat pe mine de acasa sa le depun eu!!!! La rugamintea lor, m-am dus.
Dupa 2 saptamani m-au sunat de la Departament Anti-Frauda Omniasig si mi-au atras atentia ca exista o problema undeva si ca eu n-as fi asigurat pentru vandalism, desi nu era act de vandalism ce s-a constatat in prima faza la sediul Omniasig - ma rog, n-am inteles absolut nimic!!!
Cert este ca ei dupa nush cate luni ma sunau sa ma roage sa ii sun pe astia la Omniasig sa urgentam plata. Din momentul ala nu le-am mai raspuns la telefon.

Concluzia e : daca ramaneti cu masina in pana pe Drumul Intre Tarlale - prin apropierea service-ului respectiv, nu faceti greseala sa va duceti sa va schimbati ABSOLUT NIMIC!!! SUNT CEI MAI MARI JEPCARI PE CARE EU I-AM INTALNIT VREODATA IN VIATA ASTA! :))))

#2
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
am reparat si eu acolo masina la recomandarea unui prieten. am uitat o pereche de ochelari in masina, pereche pe care evident nu am mai gasit-o. nu au vrut sa ma despagubeasca, cu scuza: ë hoti domne, stiu, dar nu avem ce sa le facem, ca nu recunoaste nimeni. nu au vrut nici macar sa imi acorde un discount la o alta operatiune pe care trebuiau sa o fac la ei, moment in care mi-am bagat picioarele in el de service, de patron si de angajati hoti.

REPET SI EU: SERVICE TOP TEN, HOTI SI TEPARI!, sa dea bine la indexare pe google ;)

Edited by raiiar, 14 March 2012 - 16:37.


#3
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Teapa e ca ai acceptat sa-ti faci masina acolo si e data de inspectorul de daune care are si el comision de acolo.;)

#4
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,174
  • Înscris: 28.06.2005
Cum bre 45 de zile pentru îndreptat tabla și vopsit?

La mine (e drept, în alt service - reprezentanță) a durat 7 zile.
Eu doar am deschis dosarul la asigurator (Groupama pe atunci), iar de restul s-a ocupat service-ul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate