Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Jazler - Program De Automatizare Radio

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001

View Postraiiar, on Feb 11 2006, 11:43, said:

Sa-mi fie iertata parerea personala, dar nu mi se pare ok ca un moderator sa faca reclama unui produs comercial. Sunt multi oameni cu experienta in domeniul lor pe forumul acesta, dar nu cred ca sunt atat de multi cei care au facut reclama firmei/produsului pe care o/il reprezinta.

Sa ne fie cu iertare cum spui tu :lol: , personal nu mai sunt moderator al acestui forum de 3 ani :naughty: , timpul nu-mi permite!
In afara de asta, ce atata reclama, contra-reclama. Oricine poate testa si cumpara daca vrea orice produs, e o piata deschisa pentru toata lumea, stau si vad numai carcotasi, ba ca e prost, ba ca ii fac reclama.
Iti place ... il cumperi, nu-ti place, cauti altceva.
Nimeni nu-ti baga mana in buzunar.

Eu cu asta m incheiat discutia legata de Jazler, fiecare are dreptul la opinie, insa constat cu stupoare ca se duce catre extrem aceasta opinie!

O zi buna va doresc, si te rog, priveste inainte de a acuza cine este moderator aici.

Cat despre Jazler parerile sun Pro si Contra, ceva super normal, dar sa nu exageram!

Pentru mine acest topic este close!

#20
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Inainte sa dai "close" da-mi si mie te rog un sfat la intrebarea pusa de mine mai sus, in legatura cu un generator de playlist, importabil in jazler! La noi in radio nu a crapat deloc  programul asta din octombrie!

#21
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001

View PostLyvyoo, on Feb 11 2006, 18:56, said:

Inainte sa dai "close" da-mi si mie te rog un sfat la intrebarea pusa de mine mai sus, in legatura cu un generator de playlist, importabil in jazler! La noi in radio nu a crapat deloc  programul asta din octombrie!

Producatorul programului de automatizare radio Jazler recomanda PowerGold, insa se poate folosi si MusicGen, din pacate nici unul din cele doua nu este gratui, MusicGen a fost pana acum cateva luni.

#22
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002

Quote

Moderator


Group: Members
Asta m-a indus in eroare.  Din punctul meu de vedere nu mai exista o problema in cazul asta.

#23
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005

View Post-=CyberMix=-, on Feb 12 2006, 12:52, said:

Producatorul programului de automatizare radio Jazler recomanda PowerGold, insa se poate folosi si MusicGen, din pacate nici unul din cele doua nu este gratui, MusicGen a fost pana acum cateva luni.
ai idee cam cat costa programele si daca merita? VAd ca trebuie sa suni dupa ele afara, nu poti sa iei un demo sa vezi daca merita banii...

#24
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Cybermix, merci mult de private message! Chiar aveam nevoie de un sfat pentru un generator de playlist compatibil jazler! Daca tot se vorbeste de stabilitatea programului uite si parerea mea: Folosim de aprox. 8 luni Jazler in radio si nu a existat nici un moment in care softul sa sara o melodie, sa se inchida, sa crape...etc.. In tot acest timp a mers impecabil! Cu siguranta conteaza si cum iti intretii sistemul pt ca mie acasa imi crapa si windows explorer de multe ori...din vina sistemului evident...la fel poate crapa orice program inclusiv jazler! Si mai este si vorba  de bani! Jazler mai are ceva timp pana o sa fie recunoscut ca performant si folosit in radiourile cu pretentii mari dar pentru o statie de nivel scazut sau mediu, si chiar ma mare, este cat se poate de practic si eficient.

Edited by Lyvyoo, 13 February 2006 - 22:34.


#25
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
In capitala, pana in 2003-2004 mult radiouri puternice aveau jazler......acu folosesc cu totul altceva.....! Probabil pana in acea perioada jazlerul era printre cele mai bune si mai accesibile....acum insa piata ofera ceva mai competitiv si mai in ton cu cerintele actuale ale statiilor radio.......

Printre cei ce ofera si productii de soft autohton sunt cei de la QSoundSoft Cluj-Napoca ... am vazut ce au...mi se par dragute ,,chestiile,, lor...dar revenind la Jazler.....producatorii ar trebui sa-si intensifice cercetarile asupra softului pentru a fi in pas cu moda...:)

#26
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
Pai se tot aude de 2 ani ca apare noul Jazler Radio Star 1. Cica e in Alfa.. aproape Beta..
O sa mai dureze probabil pana o sa il scoata la fel de stabil ca Jazler-ul actual.
La noi in radio merge de fix 2 ani fara nici o problema. Mai da el din cand in cand niste erori prin baza de date dar niciodata nu a picat emisia.

ps: Lyvyoo.. daca vrei Powergold 8 zi-mi..
dar o sa ai niste dureri de cap pana iti dai seama ce e cu el..

#27
claudiunet

claudiunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 05.08.2003
am nevoie de ajutor in cea ce priveste setarea intrari muzicii de pe satelit la o anumita ora ora [ex. 14.25 sau 18.45]sau se poate doar din ora in ora sau din jumatate in jumatate de ora.
si un generator de playlist si cum il integrez in jazler.
Multumesc mult

#28
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001

View Postclaudiunet, on Apr 12 2006, 19:15, said:

am nevoie de ajutor in cea ce priveste setarea intrari muzicii de pe satelit la o anumita ora ora [ex. 14.25 sau 18.45]sau se poate doar din ora in ora sau din jumatate in jumatate de ora.
si un generator de playlist si cum il integrez in jazler.
Multumesc mult

Aici ai un add-on pentru Jazler (retransmisie):
Download

#29
claudiunet

claudiunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 05.08.2003
the best merci mult
sper sa te mai pot contacta daca mai am vreo problema

#30
icristi90

icristi90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.04.2006
Aide mai cybermix .... Jazler e un program foarte instabil, extrem de instabil. lasa-l sa mearga timp de 2 zile cu automatizarea la maxim, si din cand in cand mai adauga si cate un set de melodii in baza, sa vezi ca se termina.

Jazler e  :coolspeak: dar nu cumva sa incerci sa-l folosesti mai profund ... ca o sa ajunga  :death:

#31
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001
[quote name='icristi90' date='Apr 24 2006, 21:34' post='1448775'] Aide mai cybermix .... Jazler e un program foarte instabil, extrem de instabil. lasa-l sa mearga timp de 2 zile cu automatizarea la maxim, si din cand in cand mai adauga si cate un set de melodii in baza, sa vezi ca se termina.

Vad ca tot sunt provocat sa raspund :wacko:

icristi90: Orice soft crackuit va avea sute de buguri. Acest program nu are o simpla protectie de "time bomb", protectia este si in baza de date care intr-o versiune crackuita e normal sa dea rateuri.
Personal folosesc Jazler din 2000, am trecut prin toate versiunile si reviziunile posibile. Nu am avut nici o problema. Orice soft de automatizare functioneaza perfect daca administratorul de system isi face treaba, si daca are habar de optimizarea systemului de operare pentru un program de automatizare radio.

Va recomand cu calcura sa testati programele de genul acesta inainte de a le cumpara.
Discutia din acest topic a degenerat intr-o adevarata harababura.
Nu vad de ce sunteti asa "constipati" din cauza acestui program. Va recomand totodata si Qsoft. Orice program are o versiune de teste. Daca iti place il cumperi, daca nu, cauti mai departe, e simplu. Nu-ti baga nimeni mana in buzunar. Cat depsre parerea ta ... tind sa cred ca esti un inflacarat fan al programelor piratate, fara suparare.
Astept sa vad propuneri si din partea voastra in ceea ce priveste programe de automatizare radio, de la inceput am cam fost singurul care a propus utilizatorilor acestui forum solutii de automatizare radio, si nu am ramas blocat pe Jazler, insa la partea de utilizare, la asta am ramas de cativa ani, insa ... mai caut. Toate au plusuri si lipsuri in acelasi timp.

#32
icristi90

icristi90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.04.2006
Serios acum ... intreb cu cel mai mare interes: Cum trebuie setat un sistem pentru un program de automatizare radio?  :rolleyes:

Sunt in perioada de testare cu Jazlerul (niciodata nu l-am cumparat :D ... dar ei zic ca este identica, numai ca dispare restrictia de timp) am trecut prin multe versiuni, inca din 2005 tot instalez jazlerul si m-am lovit de asemenea bube, precum inchiderea prematura .... un timp lasat exagerat de mult intre melodii (pur si simplu se blocheaza intre melodii, insa contorizand timpul de blocare ca fiind parte din melodia in curs).

Cybermix, viziteaza http://cool.soundimage.ro , si spune-mi daca te tenteaza :), si te rog nu-mi lua in nume de rau ce am zis despre jazler, daca pot sa indrept cumva aceste probleme te-as ruga sa ma ajuti, pe viitor vreau sa cumpar softul ... ca arata foarte Cool! :D ... si se poate folosii f bine partea de programare ... am vazut ca s-au lansatcateva add-uri care completeaza programul :)

#33
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
icrisit90... eu folosesc la radio Jazlerul de 2 ani. Merge pe acelasi sistem, nu am reinstalat nici macar windowsul. Nu a crapat nici macar o singura data.
In versiunea pe care o am instalata 2 probleme au aparut: nu vede durata unui track mp3 codat VBR, deci nu-i poti seta cu succes intro, outro, cue... si, o eroare pe care-mi mai apare cand incerc sa schimb numele unui fisier audio din Jazler. Dar NICIODATA nu intrerupe sau blocheaza ceva.

Vezi ca tu trebuie sa setezi manual cue-point si outro la fiecare piesa ca sa nu lasa timpul ala "exagerat" intre piese.

#34
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001
Unu din cele mai importante lucruri la Jazler este urmatorul:
Foloseste codecul Fraunhofer MPEG Layer 3  Advance, nu cel Professional, cu MPEG Layer3 Professional are probleme la redare de genul, playeaza o melodie 2 nu, etc ... mp3-urile sa nu fie vbr, in acest caz nu contorizeaza durata corect.
Indicat este sa fie instalat pe un system de operare Win2k sau Windows XP, pe aceste 2 systeme de operare nu a dat rateuri niciodata, cu Win98SE si ME are ceva probleme generate de DAO (ma refer la baza de date).
De obicei este recomandat a se instala pe un system de operare "curat", fara alte programe audio care pot genera conflicte la codecuri (de aici apar probleme gen se opreste dupa o melodie, se blocheaza, etc ...).
In momentul de fata noua versiune Jazler RadioStar One e in stadiul de Pre Beta (versiune Beta lansata numai pentru betatestari). Din testele facute de mine a rezultat ca este foarte stabil, a mers in mod automat timp de 1 saptamana pe un PIII la 1Gb/128Mb ram, Win2k, fara nici cea mai mica problema, in curand va fi lansata oficial prima versiune beta pentru public.

Pentru orice problema legata de jazler imi poti scrie oricad pe adresa info(at)jazler.ro.

O zi buna va doresc tuturor.

#35
icristi90

icristi90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.04.2006
Salut! ... stiu ca exista un addon pt Jazler, legat de Retransmisie .... poate cineva sa-mi dea un link? :D

Mai sunt si alte addon-uri? ...

Va multumesc amandurora (Raduvox si Cybermix) ca ati raspuns la nelamuririle mele :) ... imi place f mult jazlerul .. are o interfata prietenoasa .. si arata f bine pe monitorul unui studio radio  :D . Pentru unii nu e un program complet .. chipurile n-are procesor de sunet ... dar pt noi ashtia mai "profesionistii" nu se pune prob .. caci avem "scule". :coolspeak:

Cybermix ... sa te astepti la o comanda pt jazler in viitorul apropiat din partea mea ;), si totusi ... care sunt addon-urile disponobile pt jazler?:)


[ http://www.coolfm.ro/img/logo.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
claudiunet

claudiunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 05.08.2003
auto-cue ce face la importul melodiilor.

Edited by claudiunet, 09 May 2006 - 23:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate