Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Nokia E60

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#145
Gix

Gix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 20.02.2004
Va ziceam de firmware-ul v3. A aparut de vreo saptamana, insa doar pe cateva variante. Momentan nu este inca disponibil pentru cele care includ limba romana (adica Russian CIS Silver sau Hebrew Israel Silver). Culmea e ca data lui e din 20-11-06. De ce naiba au intarziat atat cu el (si inca mai intarzie)??? Ar fi 2 explicatii:
- fie e o versiune "aproape beta" facuta doar pentru testarea lui VoIP 2.0 si au decis sa upgradeze un numar limitat de posesori ca sa nu aiba prea multe batai de cap - si speram ca nu se va sfarsi aici istoria lui E60 desi Nokia are deja reputatie in abandonarea telefoanelor care au lansat suite (vezi N90 care are mai mult de un an de cand nu a mai fost upgradat)
- fie traducatorii/testerii au plecat la alte firme sau fac greva si atunci decat sa amane la nesfarsit lansarea unui Data Package complet au decis sa lanseze prin NSU variantele pe masura ce sunt complete. Mai putin probabila versiunea asta, avand in vedere ca E61 are deja v3 pentru toate limbile (ma refer la telefoane unbranded) si mare diferenta de soft nu e...

BTW - pentru pepo70, chiar daca cu intarziere, presupun ca s-a descurat cu GPS-ul ca doar scria si pe acest thread. Despre baterie e clar ca nu incape. Se poate pune un BL-6C dar - fara capac :)

#146
Gix

Gix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 20.02.2004
Incet, incet, se mai misca cu traducerea...
Dupa v01 si v02 au scos si v03 (scandinavia). Deci cate o varianta la 1-2 saptamani... :) Mai avem v04 - balticele si apoi vine si v05 cu romaneste...

#147
a8ne

a8ne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.03.2007
ca sa poti suna in reteaua proprie prin telefonip.ro  folosind VoiP trebuie sa stai conectat pe wap? adica te taxeaza cu ceva?
vreau sa-mi cumpar si eu e60 pt chestia asta:D am p cineva in strainatate si vreau sa vb prin wi-fi. am inteles ca s poate si prin telefonip.ro si  d`asta intreb.va rog cine stie sa raspunda...sau dati-mi alte site-uri incercate d voi.

#148
Gix

Gix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 20.02.2004

 a8ne, on Apr 25 2007, 23:10, said:

ca sa poti suna in reteaua proprie prin telefonip.ro  folosind VoiP trebuie sa stai conectat pe wap? adica te taxeaza cu ceva?
vreau sa-mi cumpar si eu e60 pt chestia asta:D am p cineva in strainatate si vreau sa vb prin wi-fi. am inteles ca s poate si prin telefonip.ro si  d`asta intreb.va rog cine stie sa raspunda...sau dati-mi alte site-uri incercate d voi.
Ca sa suni prin VoIP trebuie sa ai conexiune WLAN. Care se taxeaza sau nu, depinde cum ai conexiunea WLAN. Daca vrei sa folosesti telefonip.ro vezi ca s-au mai schimbat adresele IP. Eu folosesc pana la urma numele sip:sip.telefonip.ro

BTW - m-am suparat pe Nokia ca nu au bagat firmware-ul ver. 3 pe serverul lor de NSU... asa ca am apelat la Phoenix  :P ... acum am de reinstalat si reconfigurat... Ce e misto in ver. 3 e ca nu mai esti legat musai de a asigna o anume conexiune WLAN la un cont VoIP. Acuma e un utilitar care identifica retelele WLAN apoi te conecteaza la contul VoIP.

Edited by Gix, 28 May 2007 - 23:40.


#149
miniatus

miniatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 23.06.2007

 Gix, on May 29 2007, 00:33, said:

Ca sa suni prin VoIP trebuie sa ai conexiune WLAN. Care se taxeaza sau nu, depinde cum ai conexiunea WLAN. Daca vrei sa folosesti telefonip.ro vezi ca s-au mai schimbat adresele IP. Eu folosesc pana la urma numele sip:sip.telefonip.ro

BTW - m-am suparat pe Nokia ca nu au bagat firmware-ul ver. 3 pe serverul lor de NSU... asa ca am apelat la Phoenix  :P ... acum am de reinstalat si reconfigurat... Ce e misto in ver. 3 e ca nu mai esti legat musai de a asigna o anume conexiune WLAN la un cont VoIP. Acuma e un utilitar care identifica retelele WLAN apoi te conecteaza la contul VoIP.

Iti cumperi un router Wireless il bagi in retea facand seterile adecvate(aveti grija la cei care au internet de cartier caci trebuie schimbat MAC-ul routerului cu cel al PC-ului care il aveti si setati clasa de IP alta decat cea care este in reteaua voastra ex: 10.33.33.1) si conectativa pe internet cu telefonul. Setati-va VoIp cu setarile primite de la telefonia VoIp pe email si o sa aveti nr. gratit de FIX si mai este un sip pe www.12voip.com unde vorbiti in Romania pe FIX gratuit si in strainatate TEST 15min(incarcati contul cu 10Euro si aveti timp de 4 luni 300min pe saptamana fara sa va consumati credutul incarcat). De curand am un Nokia E65 care e super tare. Nu uitati ca sunt multe host-uri in Bucuresti si nu numai. Navigare placuta si barfe cat mai lungi.

Edited by miniatus, 23 June 2007 - 01:48.


#150
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Vad ca nu a zis nimeni treaba asta pana acum, dar Skype merge perfect pe E60 prin wlan. Trebuie folosit programul Fring pentru asta. Enjoy.

#151
Gix

Gix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 20.02.2004
A dat Dumnezeu si au pus versiunea 3.0633.09.04 de firmware online si pentru varianta romaneasca...

#152
Don_Cristian

Don_Cristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.07.2007
da..e mistho rau telu..cam scumpicel..da scade pretzu in cateva luni :D

#153
kandrei

kandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.01.2005
salut, am si eu o intrebare:
nu pot instala nimic pe el. primesc eroare certificates expired
daca dau data inapoi imi spune sa verific certificatele producatorului.

Edited by kandrei, 15 November 2007 - 08:38.


#154
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006
se rezolva din meniul telefonului///nu mai stiu exact de unde...oricum ai submeniul cu disable la certificate. da un search pe google si te lamuresti sigur.

#155
perfect_gambler

perfect_gambler

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2007
salut. am luat de curand si eu o "bijuterie " din asta si am o nelamurire ... cand incerc sa deschid un fisier pdf de 3.2 mb imi zice ca nu are destula memorie (insa acelasi fisier s-a putut deshide fara probleme pe un e65:| ) . stie civena cum as putea rezolva asta ?  neeed heeelllpppp!

#156
Mihutzzzzz

Mihutzzzzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.11.2007
vand un e60 nou noutz dak e cineva interesat il astept pe [email protected]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate