Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 

USL vs USP (Uniunea Social Liberala-Uniunea Social Progresista)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
Astazi s-a lansat, in cursa electorala, USP - Uniunea Social Progresista, contracandidata USL - Uniunea Social Liberala
USP e formata din UNPR, PIN si probabil din partidul lui Geoana plus alte partide care vor participa la alegeri in 2012

Exista lideri ai USL foarte ingrijorati ca alegatorii lor nu vor putea face diferenta intre USL si USP

:rolleyes:

http://www.hotnews.r...ne-nucleara.htm

Edited by Kint, 22 December 2011 - 02:07.


#2
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 Kint, on 22nd December 2011, 01:47, said:

La alegerile din 2012 vor participa 3 "uniuni" USP, USL si UDMR si un partid PDL
Astazi s-a lansat Uniunea Social Progresista, contracandidatul direct pt Uniunea Social Liberala

http://www.hotnews.r...ne-nucleara.htm
UNDE S-A LANSAT?

#3
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009

 spider_zero_sapte, on 22nd December 2011, 01:50, said:

UNDE S-A LANSAT?
s-a lansat exact unde s-a lansat si USL. daca vrei poti sa citesti altfel: astazi s-a creat/format USP
gata, am modificat pentru o mai buna intelegere (special pt carcotasi ca tine)

Edited by Kint, 22 December 2011 - 02:13.


#4
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

 Kint, on 22nd December 2011, 01:47, said:

Astazi s-a lansat, in cursa electorala, USP - Uniunea Social Progresista, contracandidata USL - Uniunea Social Liberala
USP e formata din UNPR, PIN si probabil din partidul lui Geoana plus alte partide care vor participa la alegeri in 2012

Exista lideri ai USL foarte ingrijorati ca alegatorii lor nu vor putea face diferenta intre USL si USP

:rolleyes:

http://www.hotnews.r...ne-nucleara.htm
Nu ma asteptam, asta e chiar o lovitura la adresa USL. Mica, dar poate fi mare in final.
Nu degeaba am vazut-o azi pe sotia lui Geoana la B1Tv.  :smoke:

#5
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
daca pe buletinele de vot va scrie USP si mai jos USL e posibil ca unii votanti slab alfabetizati sa "greseasca"
parca il si vad pe nea Ion cum ia 6 buletine de vot si in loc de USL voteaza USP

cred ca fierbe inima in Crin Antonescu (Merry Christmas bai Antonescule)

:lol:

Edited by Kint, 22 December 2011 - 02:33.


#6
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007

 Kint, on 22nd December 2011, 02:10, said:

daca pe buletinele de vot va scrie USP si mai jos USL e posibil ca unii votanti slab alfabetizati sa "greaseasca"
parca il si vad pe na ion cum ia 6 buletine de vot si in loc de USL voteaza USP

:lol:
da da ...eu o vad pe eba cu stampila de acasa !
si apoi ce ? ne temem de buletine de vot? nu mai da randament softul cu cnp-urile ? hai mooo!
cind vine baconsky ala cu spe milioane de voturi din diaspora,,...

Edited by stalnet1, 22 December 2011 - 02:15.


#7
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

 Kint, on 22nd December 2011, 02:10, said:

daca pe buletinele de vot va scrie USP si mai jos USL e posibil ca unii votanti slab alfabetizati sa "greaseasca"
parca il si vad pe nea Ion cum ia 6 buletine de vot si in loc de USL voteaza USP

cred ca fierbe inima in Crin Antonescu (Merry Christmas bai Antonescule)

:lol:
Nu zic, sunt destui prosti. Dar nici chiar asa, incat sa ne asteptam la minuni (electorale).  :roflmao:

Edited by iDorin, 22 December 2011 - 02:32.


#8
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Cam jalnica miscarea asta.

#9
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

 cristi7, on 22nd December 2011, 02:33, said:

Cam jalnica miscarea asta.
Daca ne referim la personajele care o compun, da.

#10
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

 iDorin, on 22nd December 2011, 02:35, said:

Daca ne referim la personajele care o compun, da.

Tu refera-te la cine vrei. Eu m-am referit la miscare :) E pueril sa te bazezi pe faptul ca cineva ar putea gresi/confunda numele partidului cu care voteaza si sa-ti acorde tie votul. Indiferent ce personaje stau in spate.

#11
Mizantrop

Mizantrop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 17.03.2007
Mișcare de căcat din partea unor slugi băsiste. Autoritatea Electorală Permanentă dacă e zdravănă la cap nu va permite așa ceva. Alt fel la următoarele alegeri o să găsim în buletinul de vot PLN. PSDR, PLD, UMDR și alte clone.

#12
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007

 cristi7, on 22nd December 2011, 02:47, said:

Tu refera-te la cine vrei. Eu m-am referit la miscare :) E pueril sa te bazezi pe faptul ca cineva ar putea gresi/confunda numele partidului cu care voteaza si sa-ti acorde tie votul. Indiferent ce personaje stau in spate.

mai cristache ...nu e pueril de loc ...!
drumul spre putere poate fi al ciorilor de intortochiat...daca in ziua votului dai trotil moca sa se imbete pulimea de-i da stampila pe linga ...bucuria victoriei in alegeri crezi ca va fi mai mica?
faptul ca pe linga tine, toate rudele si acolitii vor mai jecmani 4 ani fac bucuria mai mica?
nu fi copil...in romanica 4 ani la putere te pun la adapost pt 10 vieti de foamete ...relax !!!

secretul democratiei romane consta in a te imbraca tu frumos,cu familia in ziua votului ,sa pui stampila pe ei ...
de aici greutatile vietii fac parte din criza mondiala ...iar ei...cei pe care i-ai votat ,nici macar nu-ti vor multumi pt ca prostia e o virtute
istoria dovedeste ca ranga bate stampila ...de departe

Edited by stalnet1, 22 December 2011 - 03:08.


#13
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

 stalnet1, on 22nd December 2011, 02:59, said:

mai cristache ...nu e pueril de loc ...!
drumul spre putere poate fi al ciorilor de intortochiat...daca in ziua votului dai trotil moca sa se imbete pulimea de-i da stampila pe linga ...bucuria victoriei in alegeri crezi ca va fi mai mica?
faptul ca pe linga tine, toate rudele si acolitii vor mai jecmani 4 ani fac bucuria mai mica?
nu fi copil...in romanica 4 ani la putere te pun la adapost pt 10 vieti de foamete ...relax !!!

secretul democratiei romane consta in a te imbraca tu frumos,cu familia in ziua votului ,sa pui stampila pe ei ...
de aici greutatile vietii fac parte din criza mondiala ...iar ei...cei pe care i-ai votat ,nici macar nu-ti vor multumi pt ca prostia e o virtute
istoria dovedeste ca ranga bate stampila ...de departe

Da, numai ca pe mine nu ma incanta deloc ca ei sunt asigurati pentru cele 10 vieti.

#14
lordsidious

lordsidious

    Se7en PRO

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,813
  • Înscris: 02.08.2007
Asta e cristi,ghinion.Am prins vremuri tari tulburi.

#15
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

 lordsidious, on 22nd December 2011, 04:00, said:

Asta e cristi,ghinion.Am prins vremuri tari tulburi.

Nu stiu daca avem voie sa ne plangem de asta. Din ultimii 100 de ani, cred ca e al doilea cel mai bun deceniu dintr-un top bazat in mintea mea pe o combinatie intre nivelul de trai si libertatile pe care le avem. Au prins altii razboaie, revolutii si comunism. Ei ar fi indreptatiti sa spuna ca au avut ghinion.

Asta nu inseamna ca nu am putea trai muuult mai bine, prin niste masuri elementar de usor de luat. Din punctul asta de vedere nu-mi ramane decat sa sper ca suntem ghinionisti doar in raport cu ce urmeaza sa vina :)

#16
12trei

12trei

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 22.07.2011
Care dintre ele e "Garantat Vanghelie"? :D

#17
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
Hrebenciuc (USL): [i]"Guvernul va cădea în luna martie, de Mărțișor, este o previziune. Împreună cu USP o să facem treaba aceasta. De ce vă mirați? Nu sunt de stânga? Nu trebuie să revină la matcă?".

http://www.romaniali...une-248433.html

Edited by Kint, 22 December 2011 - 15:24.


#18
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,123
  • Înscris: 25.02.2007
In sfarsit le-a iesit oranjadelor o oferta comparabila cu USL.
Bravo Base ! Pe ei ca n-are gloante ! :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate