Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4627 replies to this topic

#3421
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015
Mai e varianta latex+cocos.

#3422
glitter

glitter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 15.03.2015
in atentia celor care sunt interesati sa cumpere saltele cu spuma...
http://deschideochii...-de-cosmar.html
pe mine m-au pus pe ganduri aceste informatii si ma gandesc sa cumpar (pentru cineva din familie) mai bine o saltea cu arcuri.

http://www.somproduc...cm-grosime.html

am facut oare alegerea potrivita? (persoana este inaintat in varsta si as dori sa fac o alegere buna care s-o multumeasca)

va rog, poate cineva sa-mi recomande alte variante? (grosimea saltelei sa nu depaseasca cel mult 20 cm si marimea daca se poate sa se incadreze intre limitele 192*115 cm)

Edited by glitter, 06 March 2016 - 22:54.


#3423
glitter

glitter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 15.03.2015
mai am o intrebare: nu vi se pare o abureala toata povestea cu salteaua memory...? adica, cum sa aibe spuma sau latexul memorie?
si
in ce consta faptul ca are memorie? revine la forma initiala?Posted Image Posted Image

#3424
BufanO

BufanO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.08.2015

View Post-Diana-, on 06 martie 2016 - 10:28, said:

Noi am mers ieri la Somproduct, Dormeo si magazinele de mobila de la capatul tramvaiului 41/ Ghencea. (zilele trecute am mers la Jysk, Lems)
Dupa multe incercari/asezat pe diverse saltele am ales o saltea de la Somproduct care in magazin era 1090 si ceva de lei, plus 100 lei transport.
Ajunsi acasa, am verificat site-ul celor de la Somproduct si am avut surpriza ca aceeasi saltea sa fie 763 lei, la care se adaugau 2 perne cadou, 45 lei voucher prima comanda si un bonus de 50 lei la achizitia unei lenjerii, plus transport gratuit.
Deci, online e muuult mai avantajos.

Astfel, am luat cu 867 lei, o saltea care in magazin era 1090 lei, plus 2 perne (pret 70 lei site), plus 1 lenjerie (care era 199 lei pret site) si toate astea mai vin si acasa.

Salteaua este foarte tare, ne-am pus amandoi pe ea si nu se lasase sub noi nici macar jumatate de cm.
Este peste ce am incercat la Dormeo si alte firme de pe acolo, este o saltea de spuma HR, BioFoam- 18 cm grosime. http://www.somproduc...cm-grosime.html

A, si are 8 ani garantie. Posted Image
Bună Diana,
Ne bucurăm că ai reușit să găsești ceva care să corespundă cerințelor tale. Showroom-urile tematice SomProduct ,,Lumea somnului" sunt destinate prezentării saltelelor, însă indiferent de locația acestora (București, Brașov, Cluj-Napoca) sau în cadrul site-ului, nu există diferențe de preț pentru același tip de produs. Este foarte important să setezi dimensiunea saltelei în momentul în care ești în pagina de produs, pentru că așa cum probabil ai observat, fiecare saltea, pe lângă dimensiunile standard, poate să fie făcută și la comandă, în dimensiuni speciale, iar astfel prețurile variază.
Te așteptăm cu un feedback după ce te acomodezi cu noua saltea, pentru că dorim să știm dacă s-a îmbunătățit calitatea somnului tău.
O zi frumoasă!

#3425
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,750
  • Înscris: 06.10.2012
Tu ești de la somproduct? :)

Oricum, povestea mea e adevărata, chiar sunt pe site niște reducei, ieri de ex,  scria ca oferta e valabilă inca 12 h, sigur era o promoție,ceva, în genul.
Iar în magazin fizic, prețul era cel menționat anterior, aceeași dimensiune de saltea. :)


#3426
BufanO

BufanO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.08.2015

View Post-Diana-, on 07 martie 2016 - 15:31, said:

Tu ești de la somproduct? Posted Image

Oricum, povestea mea e adevărata, chiar sunt pe site niște reducei, ieri de ex,  scria ca oferta e valabilă inca 12 h, sigur era o promoție,ceva, în genul.
Iar în magazin fizic, prețul era cel menționat anterior, aceeași dimensiune de saltea. Posted Image
Bună Diana,
Eu reprezint departamentul Customer Success în cardul companiei SomProduct, iar motivul pentru care mă aflu pe acest forum poți să îl vezi câteva comentarii mai sus. Mă bucur că înainte de achiziție ai testat saltele de la diferiți producători, iar în cele din urmă ai optat pentru o saltea SomProduct. Așteptăm în timp, feedback-ul tău, atât pe site în secțiunea de păreri cât și pe forum.
O zi frumoasă!Posted Image

#3427
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,750
  • Înscris: 06.10.2012
Ok, mâine se va livra comanda, o să revin la câteva zile cu feedback.
Am testat peste10 tipuri de saltele, intradevar părea cea mai bună, acesta fiind și motivul achiziției pe lângă prețul f bun de pe site corelat cu restul discounturilor. :)

#3428
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015

View PostBufanO, on 07 martie 2016 - 10:09, said:

Bună Diana,
Ne bucurăm că ai reușit să găsești ceva care să corespundă cerințelor tale. Showroom-urile tematice SomProduct ,,Lumea somnului" sunt destinate prezentării saltelelor, însă indiferent de locația acestora (București, Brașov, Cluj-Napoca) sau în cadrul site-ului, nu există diferențe de preț pentru același tip de produs.

Deci pana la urma exista diferente de pret! Posted Image
Tipic romanesc. Macar salteaua sa fie de calitate acum, ca de incredere nu stiu ce sa mai zic.

#3429
Fox123

Fox123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 29.05.2005

View Postfroome, on 06 martie 2016 - 22:20, said:

Mai e varianta latex+cocos.
Vreo recomandare concreta in acest sens (salteaua x de la firma y)?

#3430
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015
http://salteleprevi....-7-zone_45.html
http://saltele-din-l...cocos_latex-186
http://www.all-for-h...ele-lineanatura

#3431
BufanO

BufanO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.08.2015

View Postfroome, on 07 martie 2016 - 19:20, said:


Deci pana la urma exista diferente de pret! Posted Image
Tipic romanesc. Macar salteaua sa fie de calitate acum, ca de incredere nu stiu ce sa mai zic.
Te așteptăm în Showroom să te convingi personal atât în privința prețurilor cât și a calității saltelelor.
O zi frumoasă!

#3432
ilicescu

ilicescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.03.2008

View Postnicu131, on 22 februarie 2016 - 15:56, said:

Se roteste partea cu memorie
multumesc!

#3433
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015

View PostBufanO, on 08 martie 2016 - 09:13, said:


Te așteptăm ĂŽn Showroom să te convingi personal atât ĂŽn privința prețurilor cât și a calității saltelelor.
O zi frumoasă!

Imi doresc sa fie de calitate, chiar imi doresc, pentru ca sunteti un producator roman, deci........imi doresc.

In ce privesc preturile, deja v-ati prins urechile mai sus. Mai degraba o cred pe Diana (care nu are nici un interes) fata de dvs. care aveti un interes.

O zi frumoasa la toate Doamnele si La Multi Ani!

#3434
BufanO

BufanO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.08.2015

View Postfroome, on 08 martie 2016 - 14:10, said:

Imi doresc sa fie de calitate, chiar imi doresc, pentru ca sunteti un producator roman, deci........imi doresc.

In ce privesc preturile, deja v-ati prins urechile mai sus. Mai degraba o cred pe Diana (care nu are nici un interes) fata de dvs. care aveti un interes.

O zi frumoasa la toate Doamnele si La Multi Ani!
Mulțumim pentru urare. O primăvară frumoasă!
Nu doresc să mă repet. Așa cum am specificat mai sus, rolul meu pe acest forum nu este să fac reclamă nimănui așa că nu am să mai insist asupra acestor afirmații. Te așteptăm cu un feedback după vizita din showroom. Posted Image

#3435
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,750
  • Înscris: 06.10.2012

View Postfroome, on 08 martie 2016 - 14:10, said:

Imi doresc sa fie de calitate, chiar imi doresc, pentru ca sunteti un producator roman, deci........imi doresc.

In ce privesc preturile, deja v-ati prins urechile mai sus. Mai degraba o cred pe Diana (care nu are nici un interes) fata de dvs. care aveti un interes.

O zi frumoasa la toate Doamnele si La Multi Ani!

Stii, eu urasc vanzatorii de pe forumul asta si daca ar fi dupa mine, i-as bana pe toti.
Aici, prefer parerile oamenilor, nu a vanzatorilor care doar lauda de multe ori, fara a si vinde produse de calitate.
S-a nimerit cu somproductul asta, daca ai vazut mai sus si eu l-am repezit pe reprezentantul firmei.

Maine vine salteaua, azi trebuia, insa nu suntem la domiciliu pana in h 16 cum voia curierul.
Nu am niciun interes in a face reclama gratuita sau a minti, departe de mine si in viata reala si aici, aceste practici.

O sa iti spun cum e salteaua, insa abia maine seara voi dormi in ea.

Edited by -Diana-, 08 March 2016 - 14:51.


#3436
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,151
  • Înscris: 10.07.2013
La Multi Ani Doamnelor si Domnisoarelor!Posted Image
Sa folositi saltelele cu placere maxima....

Edited by xmanyacs77, 08 March 2016 - 19:42.


#3437
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,750
  • Înscris: 06.10.2012
Au venit obiectele de la somproduct: frumos ambalate, neexistand riscul deteriorării lor.
Lenjeria este foarte frumoasă, mult peste ce e în ikea, supermarketuri. Bumbac ranforsat 100%, culoare, model exact ca pe site.
Pernele bonus la saltea, sunt de calitate, tari, nu le vom folosi la dormit,  ci la spate pt privit la tv. ( dormim pe perne cu puf de gasca cu care ne-am obișnuit)
Salteaua: materialele ok spre foarte bune, am dormit perfect azi-noapte, m-am trezit când a sunat ceasul, nu de 30 ori ca până acum.
Singurul nemultumuit este viitorul  meu soț, care nu are probleme cu spatele și care crede ca salteaua este tare ca asfaltul.
Singură parte pozitivă pe care o vede este data de faptul ca nu mai fug noaptea in alta cameră să dorm, cum făceam până acum, însă feedbackul de la el e negativ momentan . :)
În concluzie, eu sunt mulțumită de achizitia făcută, pt o saltea tare puteți opta pt ce am luat și eu.



#3438
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015
Se va obisnui si el cu ea. De ce nu ati optat pentru 2 saltele de 80cm? Una putea fi mai tare si una mai soft. Poti face retur la ea si sa cumperi 2 buc. Eu la salteaua mai tare ce am avut-o inainte ma trezeam cu piciorul si mana amortite de multe ori (dorm pe o parte) la asta nu am avut astfel de probleme.

Important e ca atunci cand suferi de o afectiune sa gasesti o cale sa iti faci viata mai usoara, iar daca aceasta saltea ti-o face, inseamna ca e cea mai buna pentru tine. Numai bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate