Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...
 Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4629 răspunsuri în acest subiect

#4627
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.998
  • Înscris: 08.06.2005

View Postjager, on 03 mai 2024 - 13:43, said:

Salutari!
Incerc sa gasesc o solutie de compromis. Stau in chirie si nu as vrea sa investesc prea multi bani. Dorm pe o canapea pe arcuri care s-a lasat pe o parte.

As pune un topper deasupra dar nu cred ca ar face mare diferenta.

Pentru confortul meu (si problemele cu spatele) as tranti o saltea peste doar ca acum ma lovesc cu eterna dilema daca e sa fie pe arcuri sau spuma etc.

Aveti vreo recomandare de vreun produs cat de cat folosibil? Ideal ar fi sa nu sar de 1k (140x190).

Ia orice saltea si pune-o direct pe jos. Daca stai intr-o garsoniera ziua o sprijini de un perete sa ai mai mult loc.

Nu-ti mai trebuie nici somiera, cadru de pat sau mai stiu eu ce Posted Image

https://mobexpert.ro...t=8793141379132   1049 de lei


Topperul peste canapea este o mare greseala :)

Editat de mircea812, 05 mai 2024 - 19:07.


#4628
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.410
  • Înscris: 19.03.2007

View Postjager, on 05 mai 2024 - 14:58, said:

Cred ca pana la urma dau 500 de lei pt o ieftineala de cadru de pat macar sa stea salteaua cum trebuie.
Cred ca e cea mai inteleapta alegere.

#4629
offwiththeirheads

offwiththeirheads

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 08.01.2018

View PostSaluta, on 08 septembrie 2023 - 14:55, said:


Le-am citit. Va sunt foarte recunoscatoare ca v-ati facut timp sa scrieti toata recenzia aceea.

Buna! Ce ai ales oare intre timp? Caut si eu ceva ce cautai tu, o saltea cu arcuri si latex, tot cu dureri de spate, tipul asta de saltea fiind singurul pe care ma simt ok, nu suport spuma. Deocamdata as vrea da cumpar Comfort Plus de la Mobexpert, dar nu sunt foarte convinsa ca e suficient de ferma.

Multumesc!



Pentru saltea cu arcuri trebuie somiera cu lamele fixe sau placaj? Placajul trebuie gaurit pentru aerisire?

Multumesc!

Editat de offwiththeirheads, 21 mai 2024 - 22:28.


#4630
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 411
  • Înscris: 26.11.2022

View Postoffwiththeirheads, on 21 mai 2024 - 22:29, said:

Buna! Ce ai ales oare intre timp? Caut si eu ceva ce cautai tu, o saltea cu arcuri si latex, tot cu dureri de spate, tipul asta de saltea fiind singurul pe care ma simt ok, nu suport spuma. Deocamdata as vrea da cumpar Comfort Plus de la Mobexpert, dar nu sunt foarte convinsa ca e suficient de ferma.

Multumesc!



Pentru saltea cu arcuri trebuie somiera cu lamele fixe sau placaj? Placajul trebuie gaurit pentru aerisire?

Multumesc!

Mereu am spus, daca ai aer este bine. Daca nu ai este mucegai in timp. Simplu.
Recomand cum am scris mai sus scanduri si taiate la latimea cadrului patului cu loc intre ele ptr aerisire. Mult mai tranice decat somiere. Eu am cumparat scandurile de la Dedeman.
Daca nu , somiera daca nu ai cadru de pat sa pot sa pui scandurile prinse
Placaj nu recomand nimanui, niciodata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate