Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 

Bagaj buclucas

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Salutare!

Prietena mea este biochimist iar acum urmeaza un master al  Facultatii de Biologie; a prins o bursa Erasmus in semestrul al doilea in Lille, Franta.
Lucrand la un proiect, profesorul coordonator de aici vrea sa ii dea cateva tulpini bacteriene sa le duca in Lille pentru a-si termina studiul acolo.
Ceea ce ma roade este daca are voie cu asa ceva in traista la Vama. Traseul este urmatorul: Bucuresti-Bruxelles cu avionul (am luat deja biletul la BlueAir) si Bruxelles-Lille cu trenul.

Profesorul coordonator din Lille i-a spus ca nu va intampina probleme; zilele urmatoare va discuta cu profesorul de aici si va trimite si un mail la BlueAir.

Tulpinile sunt in microtuburi de plastic inchise ermetic.

#2
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

 buha, on 13th December 2011, 20:16, said:

Salutare!

Prietena mea este biochimist iar acum urmeaza un master al  Facultatii de Biologie; a prins o bursa Erasmus in semestrul al doilea in Lille, Franta.
Lucrand la un proiect, profesorul coordonator de aici vrea sa ii dea cateva tulpini bacteriene sa le duca in Lille pentru a-si termina studiul acolo.
Ceea ce ma roade este daca are voie cu asa ceva in traista la Vama. Traseul este urmatorul: Bucuresti-Bruxelles cu avionul (am luat deja biletul la BlueAir) si Bruxelles-Lille cu trenul.

Profesorul coordonator din Lille i-a spus ca nu va intampina probleme; zilele urmatoare va discuta cu profesorul de aici si va trimite si un mail la BlueAir.

Tulpinile sunt in microtuburi de plastic inchise ermetic.

oricum in transport special. daca o prinde ca le transporta clandestin este fapta penala

#3
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,645
  • Înscris: 28.11.2001
la bagaje de mana e posibil ca tuburile sa prezinte interes la controlul de securitate, dar are bagaj de cala nu va fi nici o problema.

#4
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Bacteriile ei atac ciupercile care la randul lor ataca plantele; pentru oameni fiind inofensive.
Cred ca ar bate ochi cateva tuburi (10-20) de plastic cu etichete pe ele chiar si in bagajul de cala. Cei care se ocupa de control cu siguranta nu au un tratat de biochimie pe masa ca sa stie ce are ea in valiza.

Unde as putea gasi mai multe informatii despre transportul materialelor periculoase in UE? Pe site-ul BlueAir nu scrie nimic de bacterii.  :D

Ceea ce am sfatuit-o este sa renunte borcane si sa i le trimita facultate in Franta pe banii lor si sa se ocupe ei de formalitati.

Edited by buha, 14 December 2011 - 14:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate