Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

curs foto sala Dalles

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#127
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
am citit tot ce ai scris pana acum,cred ca o sa ma inscriu si eu la curs de fotografie.
imi place sa fac fotografii,dar nu prea stiu prea multe,cred ca este bun si pt niste incepatori.
sper sa faca inscrierii dar nu la toamna,eu vreau acum,oricum o sa sun la sala dalles sa aflu mai multe.

#128
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006

 bestiuta1, on Feb 15 2008, 03:50, said:

am citit tot ce ai scris pana acum,cred ca o sa ma inscriu si eu la curs de fotografie.
imi place sa fac fotografii,dar nu prea stiu prea multe,cred ca este bun si pt niste incepatori.
sper sa faca inscrierii dar nu la toamna,eu vreau acum,oricum o sa sun la sala dalles sa aflu mai multe.


Am dat si eu p-acolo sa vad care e treaba...Am inteles ca la toamna se fac inscrieri, cursul costa in jur de 12 milioane daca nu ma insel, si cica trebuia sa dai o testare cu un profesor sa vada daca te accepta...  :deadtongue:
Ma rog, cel putin asa mi s-a spus!

Edited by Ribozom, 15 February 2008 - 11:18.


#129
Barabula_mexicana

Barabula_mexicana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.03.2008
Dn. Mociornita mai sustine vreun curs foto care incepe acum in toamna cumva ( septembrie octombrie 2008 ) ?
As fi interesat sa aflu si eu cateva detalii.

Multumesc anticipat!

Edited by caramell, 23 February 2009 - 12:51.
scos Quote


#130
me_deniro

me_deniro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.02.2008
Subscriu la intrebare si mai plusez cu inca una: "telefon ceva de la dales?"..somebody..pliiiizzz:))

#131
badmauuro

badmauuro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 22.06.2007
detalii curs: http://updalles.ro/c...otografica.html

contact: http://updalles.ro/contact.html

sau mai simplu....

Datele noastre de contact sunt:
Adresa: Bd. Nicolae Bălcescu nr. 18, Sector 1, București
Telefon: +40 (21) 314 66 37
Fax: +40 (21) 314 00 63
E-mail: [email protected]

Instituția este deschisă zilnic între orele 9.00-20.00.
Program cu publicul Luni - Vineri între 13.00 - 18.00.

#132
Atena_atenne

Atena_atenne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.09.2008

 badmauuro, on Sep 2 2008, 02:39, said:

detalii curs: http://updalles.ro/c...otografica.html

contact: http://updalles.ro/contact.html

sau mai simplu....

Datele noastre de contact sunt:
Adresa: Bd. Nicolae Bălcescu nr. 18, Sector 1, București
Telefon: +40 (21) 314 66 37
Fax: +40 (21) 314 00 63
E-mail: [email protected]

Instituția este deschisă zilnic între orele 9.00-20.00.
Program cu publicul Luni - Vineri între 13.00 - 18.00.




cred ca ma voi inscrie si eu , am auzit lucruri bune despre ei

#133
tata_lu_mitica

tata_lu_mitica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.11.2006

 Atena_atenne, on Sep 4 2008, 13:57, said:

cred ca ma voi inscrie si eu , am auzit lucruri bune despre ei

eu cred ca o sa ne vedem pe acolo  :cheers:

#134
goosetea

goosetea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.04.2007

 tata_lu_mitica, on Sep 7 2008, 22:03, said:

eu cred ca o sa ne vedem pe acolo  :cheers:
Si pe mine ma bate gindul... Stiu sa fac fotografii, am ceva habar dar nu strica o sistematizare. In plus, am auzit numai lucruri bune despre cursul asta si despre profesor.

Gusti.

#135
eneyonut

eneyonut

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2008
Se poate plati si in rate cursul de la Dalles ?. Vreau sa il urmez si eu dar sunt prins in mega datorii si nu il pot plati integral.

#136
pescarushul

pescarushul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.07.2005
Eu o sa ma inscriu sigur. Cursul de anul asta va costa 1400 lei; din cate stiu, se poate plati in 2 rate.
O sa dau o fuga pana la Dalles luni sa ma interesez de grupe si program.

#137
pescarushul

pescarushul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.07.2005
M-am inscris, sunt in grupa I, luni si joi de la 17 la 19. De-abia astept sa inceapa cursurile :)
Mai erau vreo 5 grupe, presupun ca mai sunt locuri. Cat despre taxa, regula este ca se plateste integral la inscriere. Nici eu nu eram pe roze cu banii; pana la urma am reusit sa platesc jumate la inscriere, iar jumate pana in decembrie.

#138
tzs

tzs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.02.2006
salut!

am avzut suportul de curs de la Dalles..

no offence, insa baietii care tin cursul nu au nici in clin nici in maneca cu fotografia.. vorbesc din carti, din auzite.. povetsi.. etc..

singurul curs care era super ok, facut de oameni care lucreaza ca fotografi si o fac foarte bine e cursul de la cji (www.cji.ro).

pe site nu am mai gasit info insa sper sa revina.

prin fotografie inteleg ceva mai mult decat a stii sa apesi pe buton, sa clickai.. adica pana la urma manualul il citesti singur..

mai e un curs interesant, care merita datorita celui care il tine, plus locatia de exceptie: http://fotoblog.ro/2...n-transilvania/

Daca googlesti vei gasi http://www.intactima.....an Simonffy))

ceea ce e o garantie a calitatii. Fotografii care publica pe Intact Images sunt unii dintre cei mai buni.

sfat:

fotografia nu se face stand in casa, in mediu safe, cuminte ca nu cumva sa...

faptul ca imi pune organizatorul la dispozitie echipament mi se falfaie.. eu am nevoie sa imi cunosc aparatul meu, sa ii stiu fiecare reactie, cum raspunde in anumite conditii limite, sa stiu naravurile sa devina o prelungire a ochiului si a mainii mele.
pana cand aparatul nu va devenii o a doua natura a ta... sa poti face setarile foarte repede mai ai de lucru..

pana acum nu am vazut competitie in cercurile de fotografi sau pe site-urile comunitatilor de fotografi. toata lumea se felicita si toti sunt mici genii..
eu nu cred ca fac intotdeauan poze bune.. am zile in care dau niste gherle...
si sa fiu felicitat pt ele.. ma lasi::)))

bafta si decizie inteleapta:) in alegerea cursului:)

Gabi

#139
photone

photone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.10.2008

 tzs, on Feb 19 2009, 14:24, said:

salut!

am avzut suportul de curs de la Dalles..

no offence, insa baietii care tin cursul nu au nici in clin nici in maneca cu fotografia.. vorbesc din carti, din auzite.. povetsi.. etc..

singurul curs care era super ok, facut de oameni care lucreaza ca fotografi si o fac foarte bine e cursul de la cji (www.cji.ro).

...no offence,dar ceea ce spui tu ma amuza .... extrem de mult :D

Adica, tu doar ai vazut suportul de curs de la Dalles si ai tras concluzia ca  acest curs  este de orice ( bricolaj,limbi straine,yoga,astronomie,etc.....) dar in nici un caz tehnica fotografica? Scuze ,dar e tare de tot ce spui.... :lol:  :lol:  :w00t:  :w00t:  Plus ca mai si faci reclama la singurul curs  care era super ok dar pe site-ul lor nu ai gasit nici o informatie.   In fine,esti f tare... iar postul tau am sa-l imprim ptr ca  parerile si sfaturile tale  ma bine dispun mai ceva decat bancurile.....
In fine,nu vreau sa intru in polemica cu tine ptr ca nu are sens,dar sa stii ca acel curs de arta fotografica de la sala Dalles are legatura cu fotografia mai mult decat "ai vazut" tu in suportul de curs. Daca tu nu prea l-ai inteles este o alta problema,mai ales ca  sunt reticent in a crede ca ai rasfoit  toate cele cateva sute de pagini care insumeaza acest curs,iar in plus acel "baiat" care tine cursul are cu siguranta mai multi ani de  experienta in fotografie decat ai tu  experienta de viata pe aceasta planeta. ;)

Eu am facut acel curs si fara nici un dubiu pot spune ca am invatat destule lucruri despre fotografie.
Singurul lucru care m-a deranjat intr-un fel a fost faptul ca raportul dintre capacitatea salii si numarul cursantilor dintr-o grupa ( la partea de practica cel putin) era muuuult prea dezechilibrat.Adica sala e prea mica pentru a oferi spatiul necesar desfasurarii in conditii decente a unei sedinte practice de arta fotografica pentru cei care participa la ora de practica. Stiu ca cererea este mare dar cei care organizeaza acest curs,in momentul in care hotarasc numarul maxim de participanti, ar trebui sa se gandeasca nu doar la bani,care normal creste direct proportional cu numarul de participanti , ci in primul rand la conditiile pe care trebuie sa le asigure fiecarui platitor al acestui curs.Calitatea cunostintelor pe care le ofera Dl Mociornita sunt foarte bune,insa spatiul in care se desfasoara acest curs de arta fotografica este neadecvat ,imho,  scopului propus.
... in rest cursul isi merita banii,iar daca esti perseverent ,dupa cele 8 luni cat dureaza cursul,te alegi nu numai cu o diploma atestata ci in primul rand cu niste cunostinte care te vor ajuta sa-ti folosesti mult mai bine inzestrarea artistica de care dispui, ....daca o dispui ;)

#140
bogdan-berariu

bogdan-berariu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 11.04.2008
am sa ma bag si eu in discutie  :D
cred ca cei ce au urmat cursul sunt in masura sa judece cat de util este sau nu cursul.
daca judecam doar dupa aparente, sunt sanse mari sa gresim.
cam atat am avut de spus. este o parere personala.

Edited by bogdan-berariu, 23 March 2009 - 15:17.


#141
NEW_NOEL

NEW_NOEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 20.02.2008
www.photocami.ro   vreau sa ma inscriu urgent mai am 3 zile, domnul MOCIORNITA nu mai lucreaza acolo sunt altii printre care si dinu lazar.Ceea ce scrie la adresa data imi spune ca e cevaa putred acolo si ca vechii profesori nu mai sunt.....are idee cineva daca merita si cum va decurge noul curs?

#142
danye

danye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 23.03.2005
Putin off topic pentru ca eu n-am detalii referioare la acest curs. Eu m-am inscris la Scoala Populara de Arta si vreau sa aflu daca s-a mai inscris cineva  :) .

#143
ciumpalak

ciumpalak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 26.09.2006
cum il cheama pe profesorul asta pe care il tot laudati la inceputul topicului... as vrea sa stiu daca tot dansul tine cursul si in ziua de azi

http://www.updalles....-de-fotografie/ acesta este cursul ?

updates... ceva-ceva ?

#144
ciumpalak

ciumpalak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 26.09.2006
hai ca am citit si eu 2 randuri mai sus... era greu :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate