Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Flash player samsung galaxy mini s5570

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
androidnoob

androidnoob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.07.2011
Buna ziua ! Mi-am cumparat un  Samsung s5570 (versiune android 2.2.1) si vreau sa aflu cum pot sa vad videoclipuri pe alte site-uri inafara de youtube .
Problema mea e urmatoarea : nu am adobe flash player ,  am incercat sal  instalez de pe android market , imi apare  pe  pagina cum intru din telefon ,  il downloadez  dar instalarea esueaza de fiecare data . Recent am  instalat un flash player de pe acest site : http://forum.xda-dev...ad.php?t=734610 , singura versiune de flash care a mers instalata , eu pe  alte siteuri tot nu pot vedea videoclipuri (singurullucru care l-am observat a fost ca fratele meu  se uita la un videoclip pe cartoonnetwork.com dar era .3gp ) . Imi poate cineva spune care ar putea fi problema , cum pot sa instalez flash player ( alte moduri ) .
Alta optiune ar fi sa upgradez versiunea de android la 2.3  , am vazut telefoane (pe youtube) cu versiunea 2.3,  nu stiu daca pe 2.3   voi putea instala flash player , sau cel putin sa il upgradez . Daca stiti vren link catre vreun site care sa explice cum  sa  imi upgradez telefonul pls  reply !

#2
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
http://forum.xda-dev...d.php?t=1043786

#3
Gokuz

Gokuz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 20.04.2008
Zici ca fiecare data la instalare esueaza, nui-asa? Probabil este de la market sau adobe flash corupt, incearca sa intri in menu/settings/applications/manage applications. Nu stiu cum este in setari la "Samsung s5570" pt ca eu am SGS tot android 2.2.1, probabil are setari/meniu asemanatoare :)
Si cauta acolo "market" in sectiunea "ALL" apoi dai force close apoi dai "clear data" si "clear cache". si pe urma intri din nou la market si downloadeaza din nou adobe flash!
Si la "adobe flash player" tot la "clear data" si probabil sa dai la "uninstall" ca sa poata instala din nou fara probleme!
Problema este ca ai flash player vechi si totusi este necesar sa ruleze pt a vedea, este ca un fel de codec. Nu conteaza cu ce program ruezi pt a vedea in afara de youtube :P

LATEREDIT: Awwww, eu am postat deja tarziu, uite ce a zis alexandru_viorel! Poate te ajuta la ce am zis eu!

Numai bine!

Edited by Gokuz, 14 July 2011 - 17:13.


#4
androidnoob

androidnoob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.07.2011
Gokuz am incercat varianta ta , nu am reusit , se pare ca nu suporta telefonul flash  10.3, dar linkul lui alexandru_viorel mia fost util am  downloadat skyfire , cea mai noua versiune care inainte nu  merge instalata , am instalato cu app manager nu cu  android market , shi vad ca merge , mai am shi un .apk video license pt  skyfire nu stiu dca trebuie sal instalez ca vad ca recunoaste videoclipurile pe  siteuri , si in sf merge dupa ce am   bagat video license key  , mersi mult baieti pentru ajutor , dupa 2 zile de cautat in sfarsit , by the way  ca ultima intrebare , pentru jocuri shi alte cele   skyfire o sa-mi fie de ajuns  sau   tot mai  tre sa ma documentez putin sa mai aflu de  un adobe plug in ceva ?
Anyway sunt fericit cu telefonul acum am incercat  google video shi upload2 , am putut vizualiza , shi  tot aveam probleme pe pc cu upload2  incarca greu ; pe telefon incarca mai repede :)).

Edit  : las ca e bine de stiut si ce ai zis  tu , poate mai dau peste un astfel de caz ,  sau poate o sa am o problema asemanatoare cu alta aplicatie .

Edited by androidnoob, 14 July 2011 - 17:48.


#5
memento mori

memento mori

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 11.03.2006
Samsung s5570 nu suporta flash oficial pt ca are procesor ARM v6 (trebuie minim v7 sa mearga). Ii ok Skyfire pt videouri dar mie nu mi-a mers pe toate siteurile. Eu unul prefer Puffin web browser ;) .

#6
Daniemi6841

Daniemi6841

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.11.2011
Eu am Samsung GT S5570i  ( are un i de la ion la sfarsit ) , mini pop plus , cam asa ceva e denumirea complete. aceasi problema o aveam si eu , doar youtube mergea , in rest filme , transmisii tv , nu mai zic de digi sport 1 sa 2 sau 3 , nu imi mergea desi am pe rds tel cu cartel , in mod normal digi sport 1,2,3 trebuia sa le prind dar daca nu mergea flash player.
Am incercat flash player 10 , 11 nu mergea de nici o culoare.  Telefonul il root-asem ( root) , pt cei care ar spune , trebuie root-at telefonul , era root-at dar degeaba ,
Stiam de forumul xda-developers.com  dar nu gaseam modelul meu. Intamplator citisem ca modelul meu este combatibil cu Samsung galaxy Young.
Si da , am reusit , aici : http://forum.xda-dev...44#post21804344  ,  telefonul era roo-tat asa ca mai aveam de facut , download fisier apk si lib , instalare ,dupa cum vedeti in pagina lasata de mine forumxda-developers.com/showthread ,  Acum totul merge perfect pe telefon , pot vedea filmele on-line , seriale , fotbal pe digi sport 1,2,3. Pentru cei care au telefon ca al meu si galaxy Young , merge perfect instalt flash player si functional.
Pentru Samsung S5570 simplu , nu cum este al meu cu i (ion) la sfarsit plus mini pop , doar S5570 , aceasi chesti se face , deci se poate instala flash player , dupa ce ROOT-ezi telefonul dar nu unde am lasat eu adresa pt tel meu. Vecinul meu are S5570 si el a putut sa faca inainte mea ceea ce am facut eu. de la el stiu ca merge instalat flash player , pt ca am vazut pe telefonul lui. Tot pe site-ul xda a gasit si el , rezolvarea la telefonul lui .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate