Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

TABLA WETTERBEST

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
BEKAMON

BEKAMON

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.05.2011
Salutare !!

A folosit cineva de pe forum la constructia casei tabla de la firma Wetterbest ?? Ce parere aveti ? Ce probleme ati intampinat ?? De ce ati ales-o sau nu ati ales-o ???

Va multumesc pentru eventualele raspunsuri

Edited by antigen, 24 May 2011 - 20:49.
ALL CAPS


#2
cristi_an2000

cristi_an2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 25.12.2006

View PostBEKAMON, on 24th May 2011, 21:40, said:

Salutare !!

A folosit cineva de pe forum la constructia casei tabla de la firma Wetterbest ?? Ce parere aveti ? Ce probleme ati intampinat ?? De ce ati ales-o sau nu ati ales-o ???

Va multumesc pentru eventualele raspunsuri


salut, am doua case si un garaj acoperite cu tabla wetterbest. ca si tabla este ok. foarte important este sa ai o echipa de montatori profi. eu n-am avut si am intampinat mici probleme care insa au fost remediate. am ales wetterbest ptr ca mi s-a parut ca are aceiasi calitate ca si alte invelitori de pe piata dar la un pret mult mai bun. ideea este sa mergi s-o cumperi direct de la fabrica ca sa nu mai platesti adaosuri la altii. bafta multa

#3
BEKAMON

BEKAMON

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.05.2011

View Postcristi_an2000, on 25th May 2011, 03:07, said:

salut, am doua case si un garaj acoperite cu tabla wetterbest. ca si tabla este ok. foarte important este sa ai o echipa de montatori profi. eu n-am avut si am intampinat mici probleme care insa au fost remediate. am ales wetterbest ptr ca mi s-a parut ca are aceiasi calitate ca si alte invelitori de pe piata dar la un pret mult mai bun. ideea este sa mergi s-o cumperi direct de la fabrica ca sa nu mai platesti adaosuri la altii. bafta multa


Eu am cumparat tabla direct de la reprezentantul sau , adica WETTERBEST BACAU , si preturile mi s-au parut ok , adica calitate pret . Am gasit tabla de 0.4 la acelasi pret si am ales wetterbest deoarece era de 0.5 grosime . Ce folie anti condens ai folosit?

#4
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Avand casa langa fabrica lor de la Baicoi, dupa indelungi analize si comparatii, am ales sa cumpar+montez cu un reprezentant autorizat al lor.
Iesi mai ieftin decat daca cumperi direct de la ei, pentru ca reprezentantii/distribuitorii lor au discount.
Mai mult, daca cumperi+montezi cu o singura firma, scapi de eventuale dureri de cap in cazul unor probleme, gen: nu e de material e de manopera, si viceversa.
bafta

#5
BEKAMON

BEKAMON

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.05.2011

View Postcretu22, on 25th May 2011, 03:30, said:

Avand casa langa fabrica lor de la Baicoi, dupa indelungi analize si comparatii, am ales sa cumpar+montez cu un reprezentant autorizat al lor.
Iesi mai ieftin decat daca cumperi direct de la ei, pentru ca reprezentantii/distribuitorii lor au discount.
Mai mult, daca cumperi+montezi cu o singura firma, scapi de eventuale dureri de cap in cazul unor probleme, gen: nu e de material e de manopera, si viceversa.
bafta


CAT A MERS M2 DE PUS DE ECHIPA TA ?

#6
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
anul trecut lucrarea, parca 3 euro si ceva

#7
m_mosu

m_mosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 29.01.2009
salut si eu am pus tabla de la wetterbest pe casa in vara lui 2009. am cumparat printr-un distribuitor al lor si tot cu ei am montat. am cerut factura pentru o singura foaie de tabla ca sa primesc garantia si pretul a fost cu 19%mai mic  :thumbup: . montajul a fost 2 euro/mp,folia am cumparat-o eu separat si la fel si sipcile pe care e tabla montata. garantie la montaj separat si ca un mic " paranoic " ce sunt cand s-a descarcat tabla am masurat fiecare foaie cu sublerul sa fiu sigur ca are 0,5.

#8
BEKAMON

BEKAMON

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.05.2011

View Postm_mosu, on 25th May 2011, 07:22, said:

salut si eu am pus tabla de la wetterbest pe casa in vara lui 2009. am cumparat printr-un distribuitor al lor si tot cu ei am montat. am cerut factura pentru o singura foaie de tabla ca sa primesc garantia si pretul a fost cu 19%mai mic  :thumbup: . montajul a fost 2 euro/mp,folia am cumparat-o eu separat si la fel si sipcile pe care e tabla montata. garantie la montaj separat si ca un mic " paranoic " ce sunt cand s-a descarcat tabla am masurat fiecare foaie cu sublerul sa fiu sigur ca are 0,5.




De ce ai cumparat folia din alta parte ???? nu era ok ?

#9
m_mosu

m_mosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 29.01.2009

View PostBEKAMON, on 25th May 2011, 15:09, said:

De ce ai cumparat folia din alta parte ???? nu era ok ?
nu era ok, parea ca e sac de rafie,am preferat sa fie scazuta din pret a lor si am cumparat eu alta. folia era adusa de cei care montau nu era de la wetterbest! de fapt montatorii aveau in portofoliu diferite tipuri de tabla si restul accesoriilor!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate