Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Vama Veche

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#19
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 10.04.2006
Vama veche - vama veche , si piesa si albumul  ;) , considerat de unii unul dintre cele mai bune aparute in muzica romaneasca . In rest mai nimic nu`mi place de la ei . cel putin cele mai recente deloc.

#20
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
ana si dragoste. imi plac toate, dar astea sunt favorites

#21
Estrania

Estrania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.07.2005
Vama Veche mi-a ajuns repede la suflet si imi plac foarte mult unele melodii .Nu le-as putea pune intr-o ordine oricum din toate ar fi :dragostea,epilog,prolog,nu am chef azi,de ce(ultimele 2le-am ascultat mult zilele astea chiar daca nu sunt baiat :D )cred k as putea asculta la nesfarsit muzica de genul asta.Se cunoaste ca le place sa cante si o fac doar cand au chef dar macar o fac bine spre deosebire de unele fabrici de hituri de-o zi.

#22
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
Super tare noul album --- Fericire in rate --- mortal

#23
mateys

mateys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 26.04.2006
Adishor... recunoaste ca-i un cantec prost pe album ... dar e un cantec frumos ... ca toate celelalte de pe album, oricum o sa ajunga la radio chiar daca le dedica un cantec curvelor, cu drag. Lasand gluma la o parte, la vama veche albumul care-mi place cel mai mult e Am sa ma intorc barbat dar nu uitati ca si noul album e frumos.

#24
i_luv_vv

i_luv_vv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.07.2006

View Postmateys, on Jul 5 2006, 16:52, said:

Adishor... recunoaste ca-i un cantec prost pe album ... dar e un cantec frumos ... ca toate celelalte de pe album, oricum o sa ajunga la radio chiar daca le dedica un cantec curvelor, cu drag. Lasand gluma la o parte, la vama veche albumul care-mi place cel mai mult e Am sa ma intorc barbat dar nu uitati ca si noul album e frumos.

bey sa deschis un forum vama veche nou uitai aici:

http://vvspirit.myforum.ro/index.php

mam uitat prin el si pare f cool  :coolspeak: cre co sa va plak :)
va pup!!!!!

#25
DarkDog

DarkDog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 29.11.2004

View Posti_luv_vv, on Jul 23 2006, 03:54, said:

bey sa deschis un forum vama veche nou uitai aici:

http://vvspirit.myforum.ro/index.php

mam uitat prin el si pare f cool  :coolspeak: cre co sa va plak :)
va pup!!!!!
mai bine te uitai pe o carte de gramatica  :death:

#26
AditXa

AditXa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 22.07.2006
Imi place mult Vama Veche, inca de la primul album.

Melodia La radio imi place mult, schimba stilul, dar ma surprind placut cu fiecare album.

#27
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
si tot nu se stie daca o sa cante la mare astia :( :death:

ca tare vreau sa ma duc ...

#28
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006
Vama Veche a avut ceva foarte tare acum mult timp, apoi a facut "Am sa ma intorc barbat" pe scena TNB care a fost tot foarte tare si............ cam atat. Acum, orice aberatie muzicala scoata Chirila&co. toata lumea "UAAAAU!!". Melodii fara rima, fara prea multa logica. Pacat, li s-a urcat mult prea mult la cap.

#29
AditXa

AditXa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 22.07.2006

View PostBlu3, on Jul 30 2006, 13:06, said:

Vama Veche a avut ceva foarte tare acum mult timp, apoi a facut "Am sa ma intorc barbat" pe scena TNB care a fost tot foarte tare si............ cam atat. Acum, orice aberatie muzicala scoata Chirila&co. toata lumea "UAAAAU!!". Melodii fara rima, fara prea multa logica. Pacat, li s-a urcat mult prea mult la cap.


Mie imi plac mult, cu fiecare album am trait o noua etapa din viata mea...

La ce melodii fara rima te referi? Exemplu te rog B)

#30
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

View PostAditXa, on Jul 30 2006, 20:22, said:

Mie imi plac mult, cu fiecare album am trait o noua etapa din viata mea...

La ce melodii fara rima te referi? Exemplu te rog B)


Sha La La La, Sweet Little Nightmare, Radio (sau cum se cheama asta, ultima) si probabil ca mai sunt dar nu stau sa caut.

#31
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,974
  • Înscris: 03.12.2005
si-au facut viata, nu mai au idei, se vede. cel putin chirila in ultima vreme ma enerveaza la culme.

dupa parerea mea, o directie noua, care le-ar mai lungi ceva viata ar fi o colaborare cu unul din paraziti sau ceva in genul, o cotitura noua, ca in directia asta deja au dat-o in gay.

#32
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
vama  veche..imi plac toate albumele in afara de nune mai trageti pe dreapta..ultimul nu l am ascultat..preferatul meu..am s ama intorc barbat...mel pref..am sa ma intorc barbat  ..varianta lunga..instructia 2..vama veche..ana..off..toate de pe am sa ma intor barbat :P

#33
tya

tya

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.08.2006
sunt mai multi decat te-ai astepta sa fiecare asculta vama veche...nush cand am inceput sa ascult vama veche, nush cu ce ocazie, dar stiu ca-mi place...face parte din putinele formatii romanesti faine :peacefingers:

#34
meanied

meanied

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 11.08.2006
foarte faina e si melodia "ana", poate pentru ca nu e scrisa de chirila :P , eu una ascult vama veche de ceva ani si singurul album impresionant a fost primul, restu e ok de ascultat nimik mai mult. cel mai nou album nu am apucat sa l ascult dar daca melodiile sunt ca "zmeu" si "la radio" nu cred ca e asa reusit.

#35
andy'

andy'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.07.2006
Am vazut la Stirile Pro Tv ca 3 membri Vama Veche vor parasi trupa, iar nici unul nu va mai putea folosi numele de Vama veche

#36
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006
Vama Veche. Ptr. cei mai tineri o formatie. Ptr cunoscatori un loc pe plaja... ce discutam aici?  Lasati-ne in durerea noastra cu Vama noastra cu tot!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate