Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 

ingustarea spatiului L5-S1

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
danutz4web

danutz4web

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 05.08.2008
Salut!
Ma duc la sala de forta de vreo 2 ani,cam pe azi se implineste un an de cand am fost la un majorat si am ridicat pe cineva in spate dupa care am fost impins si am cazut cu persoana respectiva pe spate.Au urmat vreo 2 sapt in care ma durut spatele,dar nu exagerat de mult asa ca am mers in cotinuare la sala.
Saptamana trecuta,pentru ca am inceput sa simt tot mai tare durerea atunci cand stau pe scaun am decis sa merg s fac o radigrafie de unde a iesit rezultatul:Ingustarea spatiului L5-S1

Daca incep sa fac kinetoterapie,ar fi ok?

Attached Files


Edited by danutz4web, 01 March 2011 - 12:47.


#2
xgeox

xgeox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 10.11.2006
Da,trebuie sa faci kinoterapie si sa ai grija cu sala.Sa incepi sa-ti faci un program special daca vrei sa o mentii asa,sa nu inainteze.Incearca sa nu mai faci exercitii care implica ridicarea deasupra capului.Umeri,geno cu haltera,indreptari astea trebuie sa nu le mai faci.Oricum cu coloana nu te joci.De la ce ai tu se ajunge la lombosciatica si pe urma la hernnie de disc.La vara iti recomand sa mergi 10 zile la namol la Techirghiol,face minuni.

#3
danutz4web

danutz4web

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 05.08.2008
Astazi am fost la doctorul care ma trimis sa fac radiografie,,o sa incep de maine cu masaj si kinetoterapie nu stiu unde as putea face,prin jurul meu nu stiu ceva de genu.
Mi-a zis ca ar trebuii sa iau 3 pastile de paracetamol cand ma doare si in 2-3 ani o sa-mi treaca,mi se pare un raspuns prost.O sa mai apelez si la alti doctori. Treaba este ca nu ma doare aproape deloc,doar cand stau pe scaun incep sa o simt.
Sala nu o sa mai fac deloc,o sa-mi pun o bara de tractiuni acasa si o sa fac ma mentin cu exercitiile care le pot face fara sa pun presiune pe colana.

#4
danutz4web

danutz4web

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 05.08.2008
Daca o sa fac flotari si exercitii doar cu ajutorul corpului o sa mai avanseze probelma?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate