Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#31645
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008

 DIGI_Helper, on 07 septembrie 2015 - 09:17, said:

@robert90bh - da.
Sunt 2 decodoare cu functia de PVR: Kaon 1600 si Kaon 1410HD si e nevoie de hdd extern/stick pentru a inregistra.

multumesc! tocmai m-am intors de la o casierie rcs si mi-au spus ca nu-mi pot da unul dintre aceste receptoare deoarece nu sunt abonat si la internet la ei! pentru ca receptorul are si port de net si trebuie conectat la router. nu inteleg care e legatura cu inregistratul, dar ma rog, asa e oferta mi-a zis! acum, m-am mai gandit la un lucru: parintii mei au abonament la net de la rcs; daca iau ei receptorul pe abonamentul lor, il pot folosi in locuinta mea? sau ma trezesc ca nu functioneaza din cauza ca nu e conectat la net, sau nu e conectat la cablu la adresa din contract si are anumite setari sau mai stiu eu...................

#31646
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

 alfa_alfa, on 07 septembrie 2015 - 13:01, said:

La U.P.C. ar putea muta canalele din U.H.F. înapoi în SuperBand, care oricum e gol.

N-ai sa vezi, le sterge direct, ei vor sa goleasca analogul, nu sa il reorganizeze.

#31647
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

 robert90bh, on 07 septembrie 2015 - 13:22, said:


multumesc! tocmai m-am intors de la o casierie rcs si mi-au spus ca nu-mi pot da unul dintre aceste receptoare deoarece nu sunt abonat si la internet la ei! pentru ca receptorul are si port de net si trebuie conectat la router. nu inteleg care e legatura cu inregistratul, dar ma rog, asa e oferta mi-a zis! acum, m-am mai gandit la un lucru: parintii mei au abonament la net de la rcs; daca iau ei receptorul pe abonamentul lor, il pot folosi in locuinta mea? sau ma trezesc ca nu functioneaza din cauza ca nu e conectat la net, sau nu e conectat la cablu la adresa din contract si are anumite setari sau mai stiu eu...................
Iti functioneaza fara probleme. Nu conteaza ca nu il conectezi la internet sau ca il folosesti la alta adresa.

#31648
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008

 catalinman, on 07 septembrie 2015 - 13:38, said:

Iti functioneaza fara probleme. Nu conteaza ca nu il conectezi la internet sau ca il folosesti la alta adresa.

multumesc frumos!

#31649
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

 djmaxx, on 07 septembrie 2015 - 00:40, said:

eu sunt de parere ca suntem in era 4k si orice post care e introdus ori se introduce hd 1080 ori se duce draq pe apa sambetei sa faca investii in tehnologie ca de aceea suntem noi prosti de dam o gramada de bani pe niste ecrane led..care vor rezolutii din ce in ce mai mari! daca firma de cablu la care cotizez luna de luna nu e in stare sa ofere asta sa se desfiinteze !! nu imi ofera posturi pentru tv-ul pe care il am deci isi bate joc de mine !
deci eu cred ca upc, telekom, rcs, akta si altele..isi bat pur si simplu joc de clienti daca nu ofera si variantele hd sau uhd 4k  ale posturilor disponibile in grila ! asta inseamna sa fi mafiot!!! sa-ti bati joc de clientii platitori pe față !

1.Suntem departe de era 4K.Daca eram prin Japonia mai ziceam.Daca anumite posturi emit in format SD, asa or sa se redifuzeze.Sau tu vrei sa le faca upscaling la 1080 sau chiar 4K?
2.Achizitionarea de echipament cu tehnologie de ultima generatie (tv-uri UHD, smarphone-uri etc) este optionala, nicidecum obligatorie.Nu cred ca te-a obligat cineva sa-ti cumperi ultimul tip de tv, iar daca ai facut-o e pentru ca asa ai vrut tu sau pentru ca ti-ai permis.
3.Alegerea unui provider de tv/cablu/internet este tot o alegere optionala.Sunt sigur ca atunci cand te-ai abonat la ei, de buna-voie, te-au informat, ti-au dat pliante, STIAI ce primesti ! Nu venii acum sa ne spui ca-si bat joc de tine pentru ca nu-ti ofera posturi in format 4K sau 3D
4.Daca nu esti multumit de serviciile primite conform contractului, ai dreptul sa faci reclamatie sau chiar sa-ti schimbi operatorul.Sunt sigur ca data viitoare vei face o alegere mai buna.
5.Eu nu consider ca RCS-ul isi bate joc de mine, ci din contra, ma trateaza cu respectul cuvenit.Si nu cred ca-s singurul de pe-aici.

Edited by primuministru, 07 September 2015 - 17:29.


#31650
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
noapte buna!   noaptea mintii, desigur...

#31651
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,444
  • Înscris: 29.04.2010
Canale pe analogic sunt suficiente de scos: eStrada TV, TVR News, City TV, Duck TV, Viasat Nature, History Channel - pt a se face loc pt digital. Ultimele 2 posturi enumerate nici nu ar trebui sa mai fie in analogic, pt ca nu pot fi receptionate la liber in grila digitala (ci doar cu abonament in acest sens).

#31652
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

 dincadan78, on 07 septembrie 2015 - 21:19, said:

Canale pe analogic sunt suficiente de scos: eStrada TV, TVR News, City TV, Duck TV, Viasat Nature, History Channel - pt a se face loc pt digital. Ultimele 2 posturi enumerate nici nu ar trebui sa mai fie in analogic, pt ca nu pot fi receptionate la liber in grila digitala (ci doar cu abonament in acest sens).
Duck tv este un program obligatoriu pentru cei cu copii, daca l-ar scoate din grila as cere rezilierea contractului!!!
... Se vede ca nu ai copii!

#31653
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

 misshu, on 08 septembrie 2015 - 00:22, said:

Duck tv este un program obligatoriu pentru cei cu copii, daca l-ar scoate din grila as cere rezilierea contractului!!!
... Se vede ca nu ai copii!

La UPC pe analogic sunt doar Minimax, Cartoon si Disney Channel. AVETI EXTREM DE MULTE POSTURI PE ANALOGIC !!!! Sunt prea multe de desene pe analogic, prea multe de documentare, daca vrei desene ii iei copilului un decodor care costa 5 lei (cat o bere in centru).

dincadan78 are dreptate, sa zboare posturile enumerate de el.

#31654
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

 satanistu, on 08 septembrie 2015 - 01:14, said:


La UPC pe analogic sunt doar Minimax, Cartoon si Disney Channel. AVETI EXTREM DE MULTE POSTURI PE ANALOGIC !!!! Sunt prea multe de desene pe analogic, prea multe de documentare, daca vrei desene ii iei copilului un decodor care costa 5 lei (cat o bere in centru).

dincadan78 are dreptate, sa zboare posturile enumerate de el.
Asa zici tu??? Esti macar abonat rds???
Eu nu cred ca ai vreo treaba cu rds-ul ci doar te bagi in seama!!!
Am card CI in tv-ul la care se uita copilul (pe care apropo, l-am achitat integral) si acum nu functioneaza pentru ca nu a fost accesat de ceva timp vreun program codat, gen digi film! Asta e politica lor, una foarte proasta in care imi blocheaza acel card care este al meu si nu al lor, iar acum daca vreau sa il activez trebuie sa ma inarmez cu vreo cateva ore libere si cateva zile in care se va activa din nou, iar cel mai probabil o sa il dau inapoi, iar daca nu il accepta o sa reclam la opc faptul ca nu pot folosi ceva ce am platit!
Intelege doar, ca aceasta grila este conceputa pentru toti nu doar pt unul ca tine sau ca si colegul care nu are nevoie de acel post tv!
Ai idee cati copii sunt in aceasta tara?
Din cele 60 de posturi pe analogic, duck tv intra in categoria celor 10-15 posturi care trebuie sa existe neaparat, nu toata lumea cu copii mici isi permite tv-uri de ultima generatie!

#31655
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

 misshu, on 08 septembrie 2015 - 01:25, said:

Asa zici tu??? Esti macar abonat rds???
Eu nu cred ca ai vreo treaba cu rds-ul ci doar te bagi in seama!!!
Am card CI in tv-ul la care se uita copilul (pe care apropo, l-am achitat integral) si acum nu functioneaza pentru ca nu a fost accesat de ceva timp vreun program codat, gen digi film! Asta e politica lor, una foarte proasta in care imi blocheaza acel card care este al meu si nu al lor, iar acum daca vreau sa il activez trebuie sa ma inarmez cu vreo cateva ore libere si cateva zile in care se va activa din nou, iar cel mai probabil o sa il dau inapoi, iar daca nu il accepta o sa reclam la opc faptul ca nu pot folosi ceva ce am platit!
Intelege doar, ca aceasta grila este conceputa pentru toti nu doar pt unul ca tine sau ca si colegul care nu are nevoie de acel post tv!
Ai idee cati copii sunt in aceasta tara?
Din cele 60 de posturi pe analogic, duck tv intra in categoria celor 10-15 posturi care trebuie sa existe neaparat, nu toata lumea cu copii mici isi permite tv-uri de ultima generatie!

Alo, Duck TV merge si fara card CI+. Digitalul e viitorul, daca tu ai ramas pe vremea analogicului e strict problema ta.

Daca stai pe analogic, pentru ca nu iti merge cardul CI+, asta e si mai grav.

Duck TV+Nickelodeon+Viasaturi+Nat Geo Wild+Boomerang+Alfa&Omega+Agro TV+Look TV+Look Plus NU au ce cauta pe analogic.

Sa vezi pe aici plansete de neadaptati tehnologic dupa ce o sa dispara Viasaturile si posturile de desene de pe analogic atunci cand mai baga posturi digitale...

Edited by satanistu, 08 September 2015 - 01:48.


#31656
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@'satanistu': Ai uitat de Disney Junior, şi acela este la analogic-ul U.P.C..

La R.C.S. Bucureşti nu există Alfa Omega TV şi nici Agro TV Network, ca în alte părţi.

În rest, sunt de acord ca unele canale să nu existe la analogic. Aş mai adăuga şi Disney Junior pe listă. Dar momentan, nu mă încurcă analogic-ul, dar nu înţeleg prezenţa a 7 canale de desene la analogic...

Edited by alfa_alfa, 08 September 2015 - 08:20.


#31657
costinadrian09

costinadrian09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 17.08.2015
Nu în toate zonele sunt 7 canale de desene . de exemplu eu la fetești am doar 4 canale, și doar un viasat explore.

#31658
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Misshule, eu la conserva mea cand nu am folosit-o, am lasat pe DigiFilm si m-am dus pe site, unde poti sa activezi cartelele de DigiSatelit. Am introdus datele si am plecat, ca aveam treburi de rezolvat. Cand am venit acasa, era deja activat.

#31659
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014

 misshu, on 08 septembrie 2015 - 01:25, said:


Asa zici tu??? Esti macar abonat rds???
Eu nu cred ca ai vreo treaba cu rds-ul ci doar te bagi in seama!!!
Am card CI in tv-ul la care se uita copilul (pe care apropo, l-am achitat integral) si acum nu functioneaza pentru ca nu a fost accesat de ceva timp vreun program codat, gen digi film! Asta e politica lor, una foarte proasta in care imi blocheaza acel card care este al meu si nu al lor, iar acum daca vreau sa il activez trebuie sa ma inarmez cu vreo cateva ore libere si cateva zile in care se va activa din nou, iar cel mai probabil o sa il dau inapoi, iar daca nu il accepta o sa reclam la opc faptul ca nu pot folosi ceva ce am platit!
Intelege doar, ca aceasta grila este conceputa pentru toti nu doar pt unul ca tine sau ca si colegul care nu are nevoie de acel post tv!
Ai idee cati copii sunt in aceasta tara?
Din cele 60 de posturi pe analogic, duck tv intra in categoria celor 10-15 posturi care trebuie sa existe neaparat, nu toata lumea cu copii mici isi permite tv-uri de ultima generatie!
Prietene , problema ta se rezolva cu un simplu telefon la relatii cu clientii . Recomand sa verifici daca cardul este introdus corect si sa faci o rescanare doar pe Digital .Cand suni pentru activare card , televizorul sa fie pe un canal codat .

#31660
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Ia zi tu, cand vin posturile tv, cele noi?

#31661
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014

 cristinel07, on 08 septembrie 2015 - 12:48, said:

Ia zi tu, cand vin posturile tv, cele noi?
Din sursele mele dupa 20 septembrie .Daca se supara tehnicul poate sa intre si azi . marti este ziua de intrari .

#31662
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Si dupa 20 septembrie schimbam luna si poate si anul. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate