Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

Numărul nu se află în serviciu

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,604
  • Înscris: 10.04.2009
vor ramane cu reclamele... clientii portand catre alte retele :)

#38
hegyenlak

hegyenlak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.01.2011
Help! Voi ati rezolvati ceva? De un an intreg, dupa portare, nu sunt accesabil din retea Cosmote (acum Telekom Mobile). Telekom da vina pe Vodafone, Vodafone pe Telekom, nimeni nu rezolva nimica. Am pierdut clienti de la firma.

#39
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Cei de la Telekom sunt de vină.

#40
matache2000

matache2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 22.12.2009
Aceeas problema am si eu nu pot fi apelat din reteaua UPC pe Vodafone portat din cosmote ,in schimb pot sa apelez in upc

#41
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,092
  • Înscris: 04.10.2005

 hegyenlak, on 11 decembrie 2015 - 10:23, said:

Help! Voi ati rezolvati ceva? De un an intreg, dupa portare, nu sunt accesabil din retea Cosmote (acum Telekom Mobile). Telekom da vina pe Vodafone, Vodafone pe Telekom, nimeni nu rezolva nimica. Am pierdut clienti de la firma.
Porteaza-te-n orange... Asa am rezolvat si eu cu un numar portat din lyca... Vdf nu a rezolvat nimic... In schimb orange da...

#42
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Problema este ca mai apare cifra 4 pe langa numar si de asta spune ca numarul nu este in serviciu, exemplu 40766666666 si când suni da eroare.Ca sa functioneze trebuie sa stergeti numarul 4 dinaintea numarului exemplu 0766666666.

#43
matache2000

matache2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 22.12.2009
Nu este nici o cifra in fata numarul este corect ,eu am numarul de la firma si pe toate telefoanele firmei acelas mesaj cand sunt apelate de pe UPC "numarul nu este in serviciu" (toate numerele sunt portate din Telekom)

#44
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Erori peste erori.Intradevar după ce mi-a dezactivat sau ars cartela ca nu mai e recunoscuta de telefoane si nici sa vad contacte si mesaje de pe ea , vreo 10 minute îmi spunea numărul nu este in serviciu atunci cand am sunat de pe Orange pe telekom.

#45
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Dacă nu mai e recunoscută, înseamnă că s-a ars și trebuie schimbată.

#46
gigiman

gigiman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.02.2007
După portarea din Orange in Telekom nu pot fi sunat. Cine încearcă i se pune că numărul nu este in serviciu. A fost cineva care a rezolvat problema?

#47
MariusXT

MariusXT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.03.2008
Cat scris degeaba ,insa daca nu sa rezolvat problema iti dau solutia.

Cand te portezi din X in Y nr tau se probaga in sistemele celor de la Y in cazul tau Telekom. Insa in spate raman cateva blacklisturi pe NoC adica le network, si doar inginerii de la radio frecventa le pot rezolva cu aia de la Vodafone

Solutia este sa suni in Call Center sa cer reclamatie de retea cu nr de inregistrare si sa dai 3 exemple cu 3 apeluri

Deobicei e eroarea : numar incorect , te rugam reincearca. Cand lucram acum 5 ani pe tehnic si retea , luam legatura cu aia de la care s-au portat adica in cazul tau Vodafone. Insa trebuia sa ajunga ticketul la mine.

Deci sunii in call center aia dau ticket la Telekom Radio Frecventa si aia de la RF Telekom ridic ticket spre Vodafone

#48
gigiman

gigiman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.02.2007
S-a rezolvat problema. Doar ca a durat 7 zile pana a ajuns sesizarea de la call center la tehnic :) Multumesc de ajutor!

#49
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016

 dobrotescunicol, on 04 februarie 2011 - 01:01, said:


Ce să fac?

Daca imi scrieti numarul pe privat am sa va ajut si am sa va explic

#50
MariusXT

MariusXT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.03.2008

 gigiman, on 17 iulie 2019 - 07:16, said:

S-a rezolvat problema. Doar ca a durat 7 zile pana a ajuns sesizarea de la call center la tehnic Posted Image Multumesc de ajutor!

Este si normal, pentru ca aia de la tehnic au un termen de preluare de la retea si in timpul ala si aia din Telekom comunica cu partenerii Vodafone si se sincronizeaza pe retea cu profilele. Au ramas anumite ``ramasite nepreluate``

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate