Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

cat castiga un manechin incepator?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Minxieee

Minxieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.07.2005
Vreau si eu sa aflu de la altii...daca au cunostinte in domeniu...cam cat castiga un manechin incepator in Bucuresti??  De fapt...din orice oras!
Si daca semnezi un contract cu o agentie....cat % trebuie sa-i revina agentiei din castig? 30 % e OK?  Sau e prea mult?   :D

Orice informatii in legatura cu acest subiect sunt bine venite!

#2
Minxieee

Minxieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.07.2005
Nu-mi zice nimeni nimic?  Macar dati o parere....    :P

#3
logout

logout

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 05.08.2005
Depinde de agenite....partea cu 30% e al agentiei se discuta daor dupa ce e un manechin renumit am impresia.

#4
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 22.07.2005
Am avut o verisoara care a facut modeling ani buni in bucuresti si a facut bani din asta insa nu deajuns sa poata trai din asta foarte bine

asa ca a renuntat in momentul in care au inceput compromisurile pentru contractele bunein afara etc

ce e important e agentia intradevar, firma care trebuie sa fie serioasa si interesata in viitorul tau, daca ai ajuns la una buna atunci contractul tau devine foarte usor avantajos pentru ambele parti

iar, important este book-ul tau care trebuie inventat de un fotografiat de un profesionist adevarat, acest om iti poate deschide dintr-o data o gramada de usi daca ceea ce face el e ceea ce ai mai bun in tine

la inceput e posibil sa faci cateva milioane pe luna dar in timp poti sa ajungi si la cateva sute de $ sau mai mult cine stie

modelingul merge bine doar la Buc in rest toate orasele se face modeling din pasiune nu pentru bani asta e deocamdata poate peste cativa ani o sa se ceara mai multe modele pentru mai multe evenimente

#5
Minxieee

Minxieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.07.2005
logout & floraur ...  10x a lot for replying!

Eu sunt dintr-un oras nu tocmai dezvoltat...si de aceea ma intereseaza Bucurestiul....pentru ca mai am 2 ani si vreau sa dau la facultate acolo...si sper ca macar dupa aceea sa pot sa fac ceva in aceasta directie.  Nu vreau sa traiesc din modeling, dar este o pasiune....si unii spun ca merita macar sa incerc!

Pe plan local deocamdata am castigat sume nesemnificative, iar agentia la care sunt momentan este inca la inceput si ea...si nu are cine stie ce contracte.

#6
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
si stie si engleza pe deasupra  :naughty:  :w00t:  :peacefingers:

#7
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
o sa castigi cat sa iti permiti sa bei zilnic un pahar cu apa plata...cu lamaie..evident

#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
pune poze si-ti zic eu  :naughty:  :naughty:

#9
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
sau trimite-le la mine pe mail. cunosc diferite persoane care se ocupa cu "modeling" ^_^

#10
Minxieee

Minxieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.07.2005
hihi....  slabe sanse sa pun poze cu mine pe un forum...:)  
Dar oricum...banuiesc ca sunteti baieti si...e de inteles...:)   :P

#11
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
eu sunt fata. Trimiti daca iti dau mailu'?

#12
Ayn

Ayn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.08.2005
Bucurestiul e plin de fete frumoase, care merg la o groaza de castinguri.
Doar cele mai frumoase sunt alese . Si trebuie intradevar sa fie speciale pt ca organizatorii au de unde alege.
Celelalte pot fi animatoare pe la  discoteci, baruri, sau promoveaza diferite sampoane,tigari,alifii pe la supermarkete, sau alte produse pe la targuri. Castiga putin consider eu , in raport cu efortul depus si timpul pierdut. Isi sacrifica noptile si o buna parte din zile, si e greu sa tina pasul cu o facultate care le impune prezenta obligatorie.
Cel mai bine, e sa obtii o bursa de la facultate, si stai linistita si inveti, ca doar pt asta vii , nu ?  Poate ai mai putini bani decat ai face ca animatoare, dar tu pui in balanta lucrurile si-ti analizezi prioritatile.
Oricum piata in Bucuresti este suprasaturata de fete frumoase.
Noroc ca nu toata vor sa fie modele :) .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate