Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52551 replies to this topic

#28765
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

 Danubian, on 17 ianuarie 2017 - 08:13, said:

Angelz are foarte multa dreptate cu ce a scris ai sus: pe vechiul cont, deseori am facut parte din echipe cu wn8 mic jucand impotriva altora cu wn8 urias dar i-am batut fara drept de apel - pe vremea aia aveam in clan un stateg de exceptie care (atentie mare) avea un wn8 mic ... omul nu prea le avea cu jocul dar in schimb avea o viziune foarte clara asupra hartilor si asupra a tot ce se intampla intr-un meci.... o alta conditie in afara de buna strategie este disciplina.... toti trebuie sa asculte orbeste de strategul echipei indiferent de ceea ce cred ei ca ar trebui facut

Noi il avem pe Rambo strateg si se pricepe foarte bine pentru ce avem noi nevoie. Treaba e ca are BAC-ul anul asta si nu prea putem sa abuzam de el; duminica i-am dat mesaj sa intre ca nu aveam strateg la detasamente :D daca nu e el, nu prea jucam. Dupa o ora l-am trimis inapoi la invatat :))

Mai e si idalin, si el e ok la strategii. Eu recunosc, nu ma bag la strategii, nu am talent de asa ceva. in plus, nu mai am microfon.

Am fost si eu o perioada intr-un clan mai cu pretentii, insa cu greu faceam fata la militaria de acolo (ora fixa, TS obligatoriu, nu aveai timp sa-ti faci dublele, etc.). Pe de o parte, e drept ca se implicau si aveau rezultate, dar starpea din placerea de a te loga in joc in fiecare seara.

 Danubian, on 17 ianuarie 2017 - 08:13, said:

cum bre poate reusim?  .... o sa reusim sigur  .... nu pot sa joc in fiecare zi la echipa dar 2-3 zile pe saptamana (cel putin) pot sa joc cateva ore bune .... totul e sa avem pe careva care face bine strategia - eu unul nu m-am bagat la asa ceva niciodata si nici nu o sa ma bag ... sunt bun la jocuri de strategie dar sa faci strategia in wot e alta mancare de peste

Reusim, desigur, acum ca ati venit si voi, o sa putem sa strangem reusrse mai repede la detasamente.

#28766
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
ce favorizati sunt "suedezele" astea, o placere sa le grinduiesti:)

#28767
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

 Danubian, on 17 ianuarie 2017 - 10:16, said:


zilnic? esti sigur?
Am gresit eu cnd am zis zilnic. Pentru fiecare tanc de pe ambele linii de la 1 pana la 9 primesti premii:
http://journey.world...ks.eu/en/#Quest

#28768
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 sas1975, on 17 ianuarie 2017 - 10:44, said:

Am gresit eu cnd am zis zilnic. Pentru fiecare tanc de pe ambele linii de la 1 pana la 9 primesti premii:
http://journey.world...ks.eu/en/#Quest

da nene, asta am vazut :) ... nu te bagi si tu in clan? mai bagam plutoane,  mai bagi un team battle cand ai timp ... nu e stres ;)

#28769
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
va rog sa-mi lasati adresa de ts, am cerut-o aseara de doua ori pe chatul clanului si nu s-a obosit nimeni:))

Edited by collina1976, 17 January 2017 - 10:54.


#28770
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,288
  • Înscris: 25.02.2009
Deci cu Emil nu ai ce să sta la snipe. jalnic tun pt asa ceva. In schimb tre sa te împingi in fata si sa cauti sa ii pui depresia incredibila un avantaj. Doamne feri ce îmi place,tunul e deampixu,dar de aproape merge...
Da,îsi ia turela bounce dar dacă esti in hulldown...altfel un Ferdi io ii da fără suflare frontal.

#28771
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 collina1976, on 17 ianuarie 2017 - 10:54, said:

va rog sa-mi lasati adresa de ts, am cerut-o aseara de doua ori pe chatul clanului si nu s-a obosit nimeni:))
si eu am cerut-o si am primit una expirata.... am inteles ca se foloseste chatul din joc pt echipe si plutoane .... sa vedem poate stie un_dac adresa buna

 NaturalBornGamer, on 17 ianuarie 2017 - 11:03, said:

Deci cu Emil nu ai ce să sta la snipe. jalnic tun pt asa ceva. In schimb tre sa te împingi in fata si sa cauti sa ii pui depresia incredibila un avantaj. Doamne feri ce îmi place,tunul e deampixu,dar de aproape merge...
Da,îsi ia turela bounce dar dacă esti in hulldown...altfel un Ferdi io ii da fără suflare frontal.

aaa, deci are si depresie foarte buna...asta e bine.... magazie cu 4 boabe, turela tare si depresie sunt 3 calitati importante ... trebuie sa-l incerc si eu

#28772
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
lyra.esolutions.ro

Parola: rots

Dar nu stiu cati o sa si intre onlie. La detasamente folosim chatul din joc. Eu cel putin, daca mai instalez si TS-ul o sa am fps-uri cu minus

O sa inceapa CW pe 19 cu un format schimbat. Poate facem si noi o echipa la tier 8 macar. Pana atunci avem timp sa punem si TS-ul la punct daca a expirat.

Edited by un_dac, 17 January 2017 - 11:18.


#28773
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 un_dac, on 17 ianuarie 2017 - 11:17, said:

lyra.esolutions.ro

Parola: rots

Dar nu stiu cati o sa si intre onlie. La detasamente folosim chatul din joc. Eu cel putin, daca mai instalez si TS-ul o sa am fps-uri cu minus

O sa inceapa CW pe 19 cu un format schimbat. Poate facem si noi o echipa la tier 8 macar. Pana atunci avem timp sa punem si TS-ul la punct daca a expirat.

am incercat adresa asta aseara si imi apararea eroare ... nu se putea conecta TS-ul pe aceasta adresa

merge si chatul din joc daca altceva nu avem :)

Edited by Danubian, 17 January 2017 - 11:19.


#28774
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

Quote

Collapse

There will be 3 Fronts available: main Tier X and Tier VIII Fronts and a special Tier X Front with decreased income.
The vehicle tier required to play on the Front will be the same as the Front Tier.
Seasonal operations are available on the main Tier X and Tier VIII Fronts. The list of clan tasks can vary during the season.
“Fog of War” is on.
Shifting battle start time for Influence is off. In 50% of provinces, battle start time is shifted by 15 minutes, depending on their Prime Times.
Vehicle lock is off.
Province income cannot be increased in all Season Fronts.
The maximum number of income-providing provinces: 10.
Auctions are on.
Defense bids are off.
Ransacks are on.
Revolts are on. The resistance growth speed, compared with Season Four, is increased.
Province owners are not able to participate in tournaments for their provinces.
Number of landing tournament participants: 64.
Maximum number of active landing applications that can be submitted by one clan: Tier VIII—10, Tier X—6.
Clans that already own provinces cannot apply for landing tournaments on the Global Map.
Clans cannot attack landing provinces from adjacent territories.
Division modules are on (strategic effect).
Division upkeep is free.
Penalties are applied.
During Season Five, game mechanics and settings, including some Front (game area) settings on the Global Map, and clan task requirements, may be modified, in which case we will inform you on the official game websites.


Din ce cintesc la descriere, formatul nou de CW da ceva sanse si clanurilor cu 20-30 de jucatori. Acum sunt mai multe regiuni pe harta (fronturi) si nu se blocheaza tancul.

#28775
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 un_dac, on 17 ianuarie 2017 - 11:21, said:

Din ce cintesc la descriere, formatul nou de CW da ceva sanse si clanurilor cu 20-30 de jucatori. Acum sunt mai multe regiuni pe harta (fronturi) si nu se blocheaza tancul.

o sa trebuiasca sa jucam fortareata ca sa putem strange resurse cu care sa putem organiza atacuri pe harta de CW... chiar daca o sa pierdem la inceput, cu timpul o sa capatam mai multa experienta si poate reusim sa capturam o provincie - macar pt o zi :D .... am avut un clan cu care aveam ceva teritorii si primeam si gold pt ele.... era un clan cu multi mjucatori dar activi erau doar 20 -30 de insi

ne bagam la CW de tier 8?

Edited by Danubian, 17 January 2017 - 11:30.


#28776
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Cand se jucat la tier 6, tineam si noi 3-4 teriotorii. De 8 nu prea strangeam.

Acum vad ca o sa fie doar tier 8 si tier 10.

Puncte de faima pentru a licita pe teritorii eu stiu ca avem ceva. S-au mai jucat detasamente la noi, avem centrul de comanda la nivelul 8, centrul financiar la 8, tankodromul la 6 si vrem sa facem si ministerul la nivel 8.

#28777
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 un_dac, on 17 ianuarie 2017 - 11:35, said:

Cand se jucat la tier 6, tineam si noi 3-4 teriotorii. De 8 nu prea strangeam.

Acum vad ca o sa fie doar tier 8 si tier 10.

Puncte de faima pentru a licita pe teritorii eu stiu ca avem ceva. S-au mai jucat detasamente la noi, avem centrul de comanda la nivelul 8, centrul financiar la 8, tankodromul la 6 si vrem sa facem si ministerul la nivel 8.

mda...daca se strang oameni eu sunt dispus sa joc cat mai des la detasamente... cand sunt misiuni e mai greu pt ca lumea vrea sa faca misiunile .... vedem cum o sa fie...pana una-alta, mai fa niste recrutari

#28778
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
La detasamente de bine, de rau, ne strangem. Nu stiu sigur cum o sa fie la CW

#28779
Santana_

Santana_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 10.04.2014

 NaturalBornGamer, on 17 ianuarie 2017 - 11:03, said:

Deci cu Emil nu ai ce să sta la snipe. jalnic tun pt asa ceva. In schimb tre sa te împingi in fata si sa cauti sa ii pui depresia incredibila un avantaj. Doamne feri ce îmi place,tunul e deampixu,dar de aproape merge...
Da,îsi ia turela bounce dar dacă esti in hulldown...altfel un Ferdi io ii da fără suflare frontal.

Daca nu te deranjeaza, poti sa-mi spui ce echipament ai pe Emil I?

#28780
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 un_dac, on 17 ianuarie 2017 - 12:02, said:

La detasamente de bine, de rau, ne strangem. Nu stiu sigur cum o sa fie la CW

da-i bre invitatie si lui sas1975 Posted Image

Edited by Danubian, 17 January 2017 - 19:38.


#28781
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Intrebare daca nu e cu suparare. La clanul asta de care vorbiti trebuiesc neaparat tancurile scrise in descrierea din pagina WOT? Nu am mai fost in nici unul...
bananainijama e nick-ul din joc.

#28782
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013
Daca am bagat 800 gold in reantrenarea IS3, eu zic, sunt oK? Viva Republica SP

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate