Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie
 Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma
 Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat
 RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML
 

bmw x6 4.0d 306cp

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#37
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,909
  • Înscris: 14.11.2004
Interesanta masina, am mers cu una, pe benzina, pentru putin timp.

Este comoda, arata interesant, un pic cam minimalista la interior (prea putine butoane si ecrane pe acel bord), se conduce frumos, cutie automata buna, schimbator usor accesibil si de folosit, oribila la parcari, efectiv nu vezi nimic prin hubloul ala mic numit generic luneta, materialele la interior au o calitate buna (il citez pe posesor, sunt bune, dar parca nu reflecta pretul cerut), este sportiva si mai scumpa decat casele multora dintre noi (depinde de versiune si gradul de echipare).

Te astept la iarna, sa vedem ce faci cu ea, la o zapada ceva, poate, cu putin noroc, trec pe categoria cross-over, de la turism compact, tocmai pentru placerea de a merge prin zapada si noroaie.

Consumul de Bucuresti, daca este real, atunci zi-mi cum ai facut de l-ai scos, ca eu cu Octavia 1,8, nu scad sub 10, nici impinsa de pe loc.

#38
car0l

car0l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.04.2008

View Postconnectorxp, on 29th September 2010, 14:44, said:

oribila la parcari, efectiv nu vezi nimic prin hubloul ala mic numit generic luneta

are camera

#39
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,909
  • Înscris: 14.11.2004

View Postcar0l, on 29th September 2010, 15:21, said:

are camera

O avea a lui, dar cea pe care am condus-o nu avea, avea doar acei amarati de senzori ultrasonici.

#40
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
daca este dotata cu camera este mult prea simplu de parcat,iti traseaza inclusiv traseul,iti marchiaza si eventuale obstacole ;devine si mai simplu de manevrat in spatii inguste daca are si camere laterale,pe ecran iti afiseaza masina vazuta de sus.

consumul in Buc difera,daca dimieata in trafic bara la bara,pe distante scurte (2-4km) afiseaza si peste 17%,la pranaz daca tai buc din nord si pana in sud scot si mai putin de 12%,noaptea nu mai zic in jur de 9%

pe autostrada daca mergi cu 100-110km/h,ici colo 120km/h manaca sub 7,5%

eroarea Cb/pompa este de aprox 1,5%

la iarna nu vad de ce mi-as face probleme,daca iarna trecuta nu am ramas nicaieri cu golf V 4motion si nici cu Audi a4 quattro,nu vad ce pb pot sa intampin cu aceasta;iar off-road nu am de gand sa fac

legat de pret,orice suv premium sau limuzina de clasa medie daca il/o configutezi asemanator ajunnge aprox la ac suma,daca nu mai mult.


@equant,ms pt urari

#41
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
o sa-i mai fac,momentan e murdara rau

am ajuns la 7300km

#42
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 15.10.2006
Daca masina mai are numere rosii e posibil sa o fi vazut astazi in trafic.
Oricum i-am facut putin loc la respectiva masina sa o pot vedea din mai multe unghiuri.

#43
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
nu mai are nr rosii de la sf lui august

in prezent are 8400km

#44
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
am scos azi e46 de la fisc,greu,greu si rusine !!!

dupa ce am indurat neimtirea angajatelor de la birou,dupa ce m-au tot plimbat de la un ghiseu la altul (de la un ghiseu ceri informatii,la altul iei declaratia,la altul cerere,apoi depui cererea si primesti o hartie de verificare ca nu ai datorii cu care te duci la alt ghiseu,de acolo primesti alta hartie care confirma ca nu ai datorii si te duci la alt ghiseu care iti da fisa stampilata,apoi stai la alt ghiseu sa iti mai dea o hartie) primesc un raspuns soc,nu va-ti mai platit datoriile din 2007+2 amnezi,incepe scandalul,apoi ma duc acasa,aduc chitantele si iar scandal

in total aprox 2h si 45min,nu era coada

stand pe acolo ma tot gandeam ce bine o fi de cei care isi inmatriculeaza masina pe BG

#45
Jah

Jah

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.04.2006
Nasol..Ce sector? Eu am facut acelasi lucru de curand (S2) si a durat 10 min sa completez si depun cererea (totul la un ghiseu)..dar m-au chemat a doua zi ca sa-mi dea hartia.

#46
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
S5

#47
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
azi a primit 4 anvelope de iarna nokian wr g2

9000km,consum pe 433km,90% oras,distante scurte -14,1%

#48
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View Postionut_ionut, on 15th October 2010, 19:26, said:

am scos azi e46 de la fisc,greu,greu si rusine !!!

dupa ce am indurat neimtirea angajatelor de la birou,dupa ce m-au tot plimbat de la un ghiseu la altul (de la un ghiseu ceri informatii,la altul iei declaratia,la altul cerere,apoi depui cererea si primesti o hartie de verificare ca nu ai datorii cu care te duci la alt ghiseu,de acolo primesti alta hartie care confirma ca nu ai datorii si te duci la alt ghiseu care iti da fisa stampilata,apoi stai la alt ghiseu sa iti mai dea o hartie) primesc un raspuns soc,nu va-ti mai platit datoriile din 2007+2 amnezi,incepe scandalul,apoi ma duc acasa,aduc chitantele si iar scandal

in total aprox 2h si 45min,nu era coada

stand pe acolo ma tot gandeam ce bine o fi de cei care isi inmatriculeaza masina pe BG
Ehe, cele aproape 3 ore ale tale sunt nitel mai putin decat cele 3 zile ale mele. Niste retardati astia de la sectorul 5.

#49
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
da...pb este ca o sa iau de la capat,un retard la RAR a gresit seria de motor,apoi si-a dat seama ,iar la fisc am inregistrat-o acum 3 ani cu seria gresita,acum noul proprietar are pb....iar o sa ma duc la fisc

#50
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 01.01.2007
nu am apucat sa conduc modelul asta pana acum, dar e adevarata faza cu padelele, ca fac ambele acelasi lucru? daca da, e geniala faza.  :)

#51
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
da,ambele au functia + / -,iar daca nu iti place sa schimbi treptele de la volan poti folosi schimbatorul

de cand cu frigul am testat mai serios sist de incalzire,fara sa fol webasto,deci cu motorul rece ,dupa parcurgerea distantei de 1km(aprox) baga cald,cald





ca si fapt divers;

ce mod de gandire au unii,ma uitam pe bmwclub,un destept cu 5000e,probabil si aia stransi cu greu,vrea seria 7 cu motor de 4400cm benzina,culmea sunt cativa care il sustin;pacat ac este tipul de persoana care pateaza imaginea bmw

#52
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Stai linistit ca nu o sa isi ia, sau daca o sa isi "ia" nu o sa il vezi pe drum!

P.S.: Frumos consumul ala al tau!

#53
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006

View Postionut_ionut, on 28th October 2010, 20:32, said:

azi a primit 4 anvelope de iarna nokian wr g2

cum se comporta cauciucurile? ai avut ocazia sa mergi prin zone mai reci, eventual pe la munte cu ele?

d-alea vroiam sa luam si la mondeo si la kuga. am vazut ca sunt decente ca pret si ca performanta (in review-uri pe net).

Edited by herculane, 30 October 2010 - 15:38.


#54
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007

View Postdan84, on 30th October 2010, 12:44, said:

Stai linistit ca nu o sa isi ia, sau daca o sa isi "ia" nu o sa il vezi pe drum!

P.S.: Frumos consumul ala al tau!

chiar mi-as dori sa nu isi cumpere,pacat sa ajunga un seria 7 pe mainile unuia care a strans cu greu 5k euro,mai vrea si 4.4 benzina,ii zic bre consuma 30%,ca sa faci 1000km in regim urban ai nevoie de 14-1500ron,nici nu mai vb de piese,el nu si nu,altii il sustin...si uite cum strica imaginea bmw-ului un retard

View Postherculane, on 30th October 2010, 16:35, said:

cum se comporta cauciucurile? ai avut ocazia sa mergi prin zone mai reci, eventual pe la munte cu ele?

d-alea vroiam sa luam si la mondeo si la kuga. am vazut ca sunt decente ca pret si ca performanta (in review-uri pe net).

nu,doar in buc,pe drum uscat,temp de la 1C in sus;

pe a4 am avut ac timp de anvelopa,ca si tractiune pe zapada nu m-au dat pe spate,in schimb franau f bine

pe kuga ce dimens ai ? s-ar putea sa gasesti goodyear ultragrip 7,dunlop winter sport 3d,continental ts830,Michelin
ALPIN A4-,etc cam aste ocupa primele locuri in teste

am mers cu un x1,echipat cu dunlop w. sport 3d,excelente,pe zapada plecam boba de pe loc,ajungeam la 70-80km/h f repede si nu se aprindea nimic in bord

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate