Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 

Caut hosting

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
syscrash

syscrash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 20.03.2004
daca ai nevoie de hosting de calitate contacteaza-ma
[email protected] sau chiar aici pe forum.

http://www.netsolution.ro

#38
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Uitasem. Danic, ceva news de la GTS?  :)
La ei pe site nu-s cine stie ce informatii, numai penibilitati de genul "Capacitatea standard de 20MB poate fi suplimentata. "   :cursing:

#39
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005

syscrash, on Aug 1 2005, 18:51, said:

daca ai nevoie de hosting de calitate contacteaza-ma
[email protected] sau chiar aici pe forum.

http://www.netsolution.ro

<{POST_SNAPBACK}>

mda... misto... asta era un topic deschis doar pt cei care au folosit niste servicii de la unele firme de hosting...nu ca sa iti faci reclama ca sunt destui care au firme de hosting pe site-ul asta si au avut bunul simt sa stea in afara discutiilor daca nu au avut ce recomanda.
Asa puteam toti sa ne facem reclama si tot nu ajungea omu la o solutie pt gazduirea lui.
Rusinica pt tine! :nonobad:

#40
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004

don_dannielo, on Aug 1 2005, 19:27, said:

Uitasem. Danic, ceva news de la GTS?  :)
La ei pe site nu-s cine stie ce informatii, numai penibilitati de genul "Capacitatea standard de 20MB poate fi suplimentata. "   :cursing:

<{POST_SNAPBACK}>

Da, m-au sunat si mi-au cerut numele firmei... Urmeaza sa ma contacteze... Asta a fost acum cateva zile bune...

#41
lbordea

lbordea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 31.07.2003

Quote

daca ai nevoie de hosting de calitate contacteaza-ma
[email protected] sau chiar aici pe forum.

HALAL SITE!

IATA super descrieri:


Website Cumpăna

Ut viverra nibh vitae felis. Vestibulum dapibus semper tellus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Suspendisse potenti. Pellentesque tempor, mi lobortis auctor molestie, metus eros feugiat enim, at molestie nibh massa ornare magna.

Aliquam in sem. Donec metus quam, fringilla non, dapibus ut, pulvinar non, purus. Phasellus vestibulum felis vitae urna

CHIAR sa iti fie rusine! macar daca iti faceai reclama la ceva ca lumea nu la site-uri din template-uri neterminate!

#42
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005

lbordea, on Aug 2 2005, 12:59, said:

HALAL SITE!

IATA super descrieri:
Website Cumpăna

Ut viverra nibh vitae felis. Vestibulum dapibus semper tellus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Suspendisse potenti. Pellentesque tempor, mi lobortis auctor molestie, metus eros feugiat enim, at molestie nibh massa ornare magna.

Aliquam in sem. Donec metus quam, fringilla non, dapibus ut, pulvinar non, purus. Phasellus vestibulum felis vitae urna

CHIAR sa iti fie rusine! macar daca iti faceai reclama la ceva ca lumea nu la site-uri din template-uri neterminate!

<{POST_SNAPBACK}>

daca avea omu' nevoie de clienti ce ai tu cu el? :lol:  mi se pare chiar nesimtire din moment ce restul care au firme de webhosting au stat linistiti...

#43
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004

Hellraiser_Radeon, on Aug 2 2005, 17:11, said:

daca avea omu' nevoie de clienti ce ai tu cu el? :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Doar n-oi fi eu picat din luna... ;)
Se pare ca asa nu o sa imi rezolv problema.

Rog pe cei cu firme de hosting sa imi faca o oferta (cu sau fara colaborare de genul logo, "hosted by", etc).

Numai bine!

#44
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005
am mai multe hostinguri .....

dar recomand cu cea mai mare placere YAHOO-ul ca hosting, pentru cei 4 Gb care ii ofera la 20$/luna

#45
Stefan295

Stefan295

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 07.02.2004

danic, on Aug 3 2005, 12:09, said:

Doar n-oi fi eu picat din luna... ;)
Se pare ca asa nu o sa imi rezolv problema.

Rog pe cei cu firme de hosting sa imi faca o oferta (cu sau fara colaborare de genul logo, "hosted by", etc).

Numai bine!

<{POST_SNAPBACK}>

Nu ai specificat de cat spatiu ai nevoie si cat esti pregatit sa platesti. Ne-ar fi mai usor sa-ti oferim gazduire sau sa-ti recomandam un host.

#46
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

lbordea, on Aug 2 2005, 13:59, said:

HALAL SITE!

IATA super descrieri:
Website Cumpăna

Ut viverra nibh vitae felis. Vestibulum dapibus semper tellus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Suspendisse potenti. Pellentesque tempor, mi lobortis auctor molestie, metus eros feugiat enim, at molestie nibh massa ornare magna.

Aliquam in sem. Donec metus quam, fringilla non, dapibus ut, pulvinar non, purus. Phasellus vestibulum felis vitae urna

CHIAR sa iti fie rusine! macar daca iti faceai reclama la ceva ca lumea nu la site-uri din template-uri neterminate!

<{POST_SNAPBACK}>

amice ia o gura de aer si racoreste-te, du-te si mai fa spam pe sexy lounge sau ceva ... no ofence... ce treaba are saitu  pe care l-a facut/sau nu cu hostingul pe care il ofera ???? wtf?

Edited by add, 03 August 2005 - 13:58.


#47
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
    60 GB transfer
    1 GB spatiu
    server in RO (preferabil)
    cronjobs
    mysql
    php
    ssh
    factura si contract (ca sa nu ma trezesc cu site-ul in strada cand vrea muschiul patronului sau al nu-stiu-carui copil de pe acolo)


#48
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

danic, on Aug 3 2005, 14:35, said:

    60 GB transfer
    1 GB spatiu
    server in RO (preferabil)
    cronjobs
    mysql
    php
    ssh
    factura si contract (ca sa nu ma trezesc cu site-ul in strada cand vrea muschiul patronului sau al nu-stiu-carui copil de pe acolo)

<{POST_SNAPBACK}>


Salut,

Iti pot da cateva detalii din lumea web-hosting-ului romanesc:

Eu am un cont de reseller la Emirys unde imi tin un magazin on-line, un site de prezentare si un site personal + cateva ale rudelor free, in total vreo 15 domenii.
Nu a existat moment in care sa fie off-line sau serverul sa gandeasca incet. Imi place la ei ca au sistem de urmarire a platilor, astfel vad tot ce misca la cel mai mic detaliu. Facturile sunt trimise, ce-i drept cu o relativa intarziere, dar important este ca sunt trimise. Le-am cerut odata sa imi trimita o copie prin fax sa inchid situatia si mi-au trimis-o. De asemenea au recompilat Apache-ul la cererea mea pentru ca aveam nevoie de GD si au transferat gratuit de la alt hoster site-uri.

Acuma sa vb despre GTS...

Au vrut sa imi vanda o banda de 16 kbiti !!!!!!!!!!!!!!!! cu 400 euro/luna !!!!!!!!!!!!!!!!  :death:.
Le-am cerut o oferta de gazduire pe server virtual si au oferit 200MHZ cu 32 RAM, 200 MB spatiu la 3 mil lei lunar.  :death:
De asemenea, mi-au oferit server colocat la ei in Datacenter cu 200$/luna DAR: daca mi se ardea placa de retea, sau daca intervenea o problema minora, ei nu se deranjau sa o rezolve, neavand pe nimeni de serviciu noaptea acolo, nici in weekend. Adica, daca ai nenorocu' sa ti se intample ceva, fluieri a paguba.
Da, intr-adevar, m-au sunat si m-au sculat din somn ca sa semnez cei 400 euro pentru 4KBytes/s de nu am mai stiut de mine. Au fost foarte draguti cand a fost vorba de bagat bani in buzunarul lor pe de gratis. Da, au o conexiune beton nationala, dar nu si internationala, au un serviciu calitativ, cu t*rfe care vorbesc frumos la telefon. Au un serviciu de 5* la calitate, exceptand partea de asistenta tehnica langa server, dar calitate/pret nu se merita nicium.

Eu iti recomand sa mergi la Emirys, mai mult decat sa mergi la GTS  :w00t: .

#49
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Sunt pe punctul de a face alegerea.
Ce stiti despre Host-Age?

Numai bine!

#50
bLuEsHiFt

bLuEsHiFt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 08.01.2005
http://www.art-media.ro/

#51
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
@bLuEsHiFt: Eu am cerut pareri despre Host-Age.

Numai bine!

#52
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu am avut host la ei, dar am auzit numai lucruri bune.
Plus ca au serverele la GTS Telecom.

#53
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

danic, on Jul 18 2005, 13:09, said:

Mai intai, as dori sa rog moderatorii sa nu mute acest topic la rubrica "Hosting". Eu doresc parerile posesorilor de site-uri, si mai putin ale provider-ilor.

Deci: doresc sa mut un site de-al meu la alt provider si nu stiu exact la care.
De acee apelez la sfaturile voastre. Nu doresc decat sa stiu numele firmele (eventual un link) si parerea voastra despre firma respectiva.

Later edit: hostingul sa fie bazat pe PHP + MySQL

Numai bine!

<{POST_SNAPBACK}>


incearca www.evonet.ro hostare gratuita.

" Serviciul de webhosting
   Spatiu pe disc: 100 MB
   Trafic lunar: NELIMITAT
   Domenii gazduite: NELIMITAT*
   Subdomenii gazduite: NELIMITAT
   Conturi de email: NELIMITAT
   Acces nelimitat POP3, IMAP, WEBMAIL
   Conturi de ftp: NELIMITAT (Acces 24/7)
   1 baza de date MySQL (phpMyAdmin inclus)
   Suport .htaccess (protejare cu parola, redirectari)
   Control panel in lb. romana: EvoPANEL
   Avantaje: FARA RECLAME! "

#54
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
@don_dannielo, mersi. Cred ca decizia mea e luata.

@Epurica: Daca ai fi cititi cu atentie cele spuse de mine, ai fi vazut ca doresc o solutie fiabila bazata pe contract. Am un site care nu isi permite sa fie "oprit" din cauza ca serviciul gratuit si-a inchis serverele.

Numai bine!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate