Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Principele Nicolae al Romaniei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
308 replies to this topic

#73
rattonix

rattonix

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 18.05.2010

 Imperathor, on 2nd July 2010, 14:21, said:

Daca as scrie asa:

PS: totusi ce sunt alea stra-neamurili?!?  :huh:

Nu e vina mea ca "inteligenta" si "istetimea" te impiedica sa interpretezi anumite cuvinte,... monarhistule  :console:
Oare ce inseamna "stra-neamuri" cuvant zis ''la misto''  stra-neamurili. Ai facut literatura in liceu? sau ai fost la profil real?
Ai auzit in liceu vorbindu-se de notiunile astea: comentare, interpretare, demonstrare analiza...
Sa ma inveti tu pe mine romana e ca si cand m-ar invata un gugustiuc sa gugustiucesc, pe asta o intelegi sau tre` bagata in ghilimele?

Edited by rattonix, 02 July 2010 - 13:55.


#74
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007
dupa ce rusii l-au impuscat pe ceausescu,ne-au decapitat economic a fost randul ue sa ne jecmaneasca fix ca pe ultimii aurolaci...s-au invartit ca vulturii deasupra starvului si-au jumulit tot ce-au apucat .dar na ca s-a trezit si sfrijitul marii britanii sa ne infileteze-n dos mare neam regal...principele **ulii mele !

#75
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 rattonix, on 2nd July 2010, 14:46, said:

Nu e vina mea ca "inteligenta" si "istetimea" te impiedica sa interpretezi anumite cuvinte,... monarhistule  :console:
Oare ce inseamna "stra-neamuri" cuvant zis ''la misto''  stra-neamurili. Ai facut literatura in liceu? sau ai fost la profil real?
Ai auzit in liceu vorbindu-se de notiunile astea: comentare, interpretare, demonstrare analiza...
Sa ma inveti tu pe mine romana e ca si cand m-ar invata un gugustiuc sa gugustiucesc, pe asta o intelegi sau tre` bagata in ghilimele?

ce inseamna "la misto"? :naughty:

#76
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

 Pollux, on 2nd July 2010, 18:22, said:

ce inseamna "la misto"? :naughty:

Tu n-auzi ca omul a facut liceul?!? Probabil ca acolo a invatat superioritatea republicii bolsevice fata de monarhie!  :deadtongue:

Edited by Imperathor, 02 July 2010 - 18:22.


#77
rattonix

rattonix

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 18.05.2010

 Pollux, on 2nd July 2010, 18:22, said:

ce inseamna "la misto"? :naughty:

Intreaba-ti etnia...
Numai la ei gasesti regi si imparati..

 Imperathor, on 2nd July 2010, 19:21, said:

Tu n-auzi ca omul a facut liceul?!? Probabil ca acolo a invatat superioritatea republicii bolsevice fata de monarhie!  :deadtongue:

Ghici ce? Chiar este... o republica "rosie" sanatoasa de la mama ei (mama Rusie evident) este superioara din toate pdv monarhiei sau organizarii tribale de a conduce un stat. Maine dupa un principe bastard "la misto" o sa avem si un saman pus in frunte sa ne calauzeasca prin intermediul spiritelor... da` stai.. avem unu` :deadtongue:
Cel putin asa am invatat la liceu.. acuma daca o fi bine nu stiu tre` sa-l intreb pe bolsevicu` meu prof de istorie..dar ala sigur o sa zica DA.

PS: da chiar, de ce nu il punem pe Cioaba imparat?  :thumbup:

Edited by rattonix, 02 July 2010 - 20:58.


#78
PadreCory

PadreCory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 20.06.2010
Este clar ca inca multi nu stiu multe despre Monarhie,despre familia Regala.Principele nicolae este inca prea putin cunoscut .

#79
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,990
  • Înscris: 25.06.2007

 rattonix, on 2nd July 2010, 21:29, said:

... o republica "rosie" sanatoasa de la mama ei (mama Rusie evident) este superioara din toate pdv monarhiei
Oare se poate emite o imbecilitate mai mare decat asta?

Saracul de tine...

Uite fraza cu care se deschide situl memorialului Sighet:
Cea mai mare victorie a comunismului - o victorie relevată dramatic abia după 1989 - a fost crearea omului fără memorie, a omului nou cu creierul spălat, care nu trebuie să-și amintească nici ce a fost, nici ce a avut, nici ce a făcut înainte de comunism.

Tu esti ilustrarea perfecta.

Oricum, e bine ca postezi pe-aici, avem material de studiu... :naughty:

#80
alex_asoltaneifitzgerald

alex_asoltaneifitzgerald

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 15.08.2009
realitatea este ca in Europa de Est exista inca o mentalitate comunista puternica, se poate observa chiar si pe acest topic... cu multa usurinta

#81
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ce mentalitate comunista , avem democratie de 20 de ani . Si o ducem bine , nu ? Doar ne-o doreste marinarul de frunte :) .

#82
alex_asoltaneifitzgerald

alex_asoltaneifitzgerald

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 15.08.2009
nu te baga in discutii care te depasesc  :console:

#83
PadreCory

PadreCory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 20.06.2010
Interesant este ca prea putini se pronunta inca in ceea ce il priveste pe Principele Nicolae.

#84
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 alex_asoltaneifitzgerald, on 4th July 2010, 17:34, said:

nu te baga in discutii care te depasesc  :console:
Asevarul doare , nu ?

 PadreCory, on 4th July 2010, 17:38, said:

Interesant este ca prea putini se pronunta inca in ceea ce il priveste pe Principele Nicolae.
Un om se face cunoscut prin faptele lui . Daca nu a trait in Romania , nu a invatat in Romania , nu a facut nimic in Romania , de ce am fi interesati de el ? Doar pentru ca a primit o medalie de la bunicsu nu inseamna ca e bun de ceva .

#85
alex_asoltaneifitzgerald

alex_asoltaneifitzgerald

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 15.08.2009

 lucifer76, on 4th July 2010, 15:49, said:

Asevarul doare , nu ?
care adevar?  :huh:

 PadreCory, on 4th July 2010, 15:38, said:

Interesant este ca prea putini se pronunta inca in ceea ce il priveste pe Principele Nicolae.
pai si ce vrei sa zicem? "da, suna bine" , "nu, nu suna bine"  :lol:
eu nu am nicio parere despre el deocamdata

#86
PadreCory

PadreCory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 20.06.2010
Cu siguranta tanarul Principe nu poate decat sa placa romanilor pentru ca e serios, studios , cu simtul umorului si extrem de apropiat de oameni.Va fi un bun Rege!

#87
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Am crescut in Durham, o localitate din nord-estul Regatului Unit, locul in care au locuit anterior parintii mei. In 1999 m-am mutat in Henley, mai la sud, unde locuiesc si acum si unde am fost, pina in 2004, student la Shiplake College. In aceasta perioada au inceput sa ma preocupe sporturile in aer liber, am fost in citeva expeditii, cea mai interesanta fiind prima, in Africa, in 2003. E momentul in care pot sa spun ca a inceput de fapt cariera mea. De atunci sint tot mai interesat de outdoor, de safari. Am lucrat apoi pentru World Challenge, o companie care ii invata pe copii tot felul de activitati in aer liber, de la caiac, alpinism si rafting la catarare sau cum sa isi faca o tabara la munte. Dar am avut si alte indeletniciri: chelner, cursant la o scoala de bucatari, figurant la filmari sau angajat al lantului de magazine Tesco. Trebuia sa imi finantez calatoriile in strainatate... Expeditiile ramin insa, pe moment, principala mea preocupare.

Ce veti face in viitorul apropiat?

Cred ca am sa continui pe aceeasi linie, o sa fac ce fac si acum. Am capatat deja o anumita experienta, pot organiza si coordona astfel de expeditii si ii pot ajuta pe tineri sa isi dezvolte capacitatea de a face fata aventurilor de acest gen. Vreau insa sa ma implic in organizarea de expeditii si de evenimente similare si in Romania, pentru tinerii de acolo. Aceasta ar putea insemna un nou drum in cariera mea.
[/quote]
E clar , nu ? Nici o vorba despre Romania , nu a facut si nu are de gand sa faca nimic aici . O organizatie umanitara macar , ceva de ajutat nevoiasii . Acum sunt inundatii , putea sa vina macar in vizita in zona , sa consoleze oamenii , sa stranga ajutoare . Nimic . Propaganda comunista e de vina :) .

#88
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006

 Bogdan R, on 4th July 2010, 16:17, said:

Oare se poate emite o imbecilitate mai mare decat asta?

Saracul de tine...

Uite fraza cu care se deschide situl memorialului Sighet:
Cea mai mare victorie a comunismului - o victorie relevată dramatic abia după 1989 - a fost crearea omului fără memorie, a omului nou cu creierul spălat, care nu trebuie să-și amintească nici ce a fost, nici ce a avut, nici ce a făcut înainte de comunism.

Tu esti ilustrarea perfecta.

Oricum, e bine ca postezi pe-aici, avem material de studiu... :naughty:
Dragul meu, cred ca ti-am mai spus si cu alta ocazie (daca nu tie, altui monarhist) ca ceea ce va lipseste voua e capacitatea de a convinge. Sau daca o aveti, ea e subminata de aroganta.
Ok, noi cei care nu suntem monarhisti suntem spalati pe creier, comunisti, imbecili, etc. Ceea ce nu-ti dai tu seama este ca daca vrei sa-ti vezi vreodata visul indeplinit e absolut necesar sa ne convingeti pe noi (imbecilii, comunistii, spalatii pe creier) de avantajele sistemului monarhic.
Eu n-am vazut (nu numai pe forumul acesta) monarhist care confruntandu-se cu respingerea ideilor lui sa nu ajunga la insulte si aroganta. Ideea in care se impotmoleste intotdeauna discursul vostru este "sunteti niste prosti daca nu intelegeti superioritatea monarhiei versus replublica".

Uneori mi se pare ca de fapt voi nu vreti sa castigati noi adepti pentru ideile voastre, ci doar sa va demonstrati superioritatea in fata "plebei" - intr-atat de putin eficienti sunteti in a convinge.

Apropo de tipul asta de mesaj, avand 0% sanse de a convinge, imi aduc aminte de un slogan al Pietei Universitatii: "Cine este fesenist / Sau e prost, sau securist". Eram (si sunt) de acord cu aceasta afirmatie. Da, trebuie sa fi fost cineva fie manipulat ("prost") fie un om al vechiului sistem ("securist") ca sa voteze cu FSN. Sloganul asta, in putine cuvinte, sintetiza foarte exact situatia de atunci. DAR, hai sa ne intrebam cat de eficient a fost un astfel de mesaj, cat de convingator, cator "spalati pe creier" a reusit sa le populeze creierul cu ceva. Pai, eu unul zic ca eficienta lui (si a altor asemenea mesaje) a fost nula - daca nu chiar negativa. In sensul ca mai degraba a respins decat sa atraga. Hai sa spunem ca suntem inainte de 20 mai '90 si eu sunt un fesenist convins, un fan Iliescu. Si ii aud pe aia din Piata Universitatii strigand "Cine este fesenist / Sau e prost, sau securist".
"Stai ma nene - imi zic - ca eu nu sunt nici prost (nimeni nu se considera prost), nu sunt nici securist! Pai astia ma fac pe mine prost si securist?! Baaaaa, la munca baaaaa, 'tu-va muma'n cwr de liberali si taranisti!!!".
Cam asta e efectul unui astfel de "discurs". Cam asta e si efectul postarilor voastre, ale monarhistilor, pe acest forum. Cum spuneam, mai degraba respingeti decat atrageti.

Au trecut 20 de ani si nu pareti ca va dati seama ce gresiti. De fapt, cred ca nici nu va dati seama ca gresiti.

#89
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007

 lucifer76, on 4th July 2010, 18:49, said:

Asevarul doare , nu ?


Un om se face cunoscut prin faptele lui . Daca nu a trait in Romania , nu a invatat in Romania , nu a facut nimic in Romania , de ce am fi interesati de el ? Doar pentru ca a primit o medalie de la bunicsu nu inseamna ca e bun de ceva .

Carol I nu a trait in Romania (pana sa intre in tara), nu a invatat in Romania si nu a facut nimic ptr Romania (pana nu a intrat in tara) si cu toate astea de la simplul taran la politicienii de marca, romanii au fost interesati de el. Tare, nu ? :naughty:

#90
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

 Molnjer, on 4th July 2010, 21:16, said:

Carol I nu a trait in Romania (pana sa intre in tara), nu a invatat in Romania si nu a facut nimic ptr Romania (pana nu a intrat in tara) si cu toate astea de la simplul taran la politicienii de marca, romanii au fost interesati de el. Tare, nu ? :naughty:

Nici nu se pot compara. Carol I nu stia ca va fi regele Romaniei, deci nu avea cum sa se pregateasca din timp. Pe Niculae asta l-a durut in popou, nici nu cred ca stie sa pronunte Romania fara accent inglis.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate