Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Preamplificator perfomant microfon

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Se@gull

Se@gull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 16.06.2004
Am nevoie de o schema sau de un pont (de unde as putea cumpara asa ceva).

Deci aparatul ar trebui sa se alimenteze de la priza sau printr-un transformator usor de gasit pe piata(aka incarcator mobil), sa aiba nu cine stie ce putere pe iesire, sa nu fie foarte mare amplificarea maxim 1-2 Wati, dar sa aiba o claritate si o sensibilitate foarte mare.
De asemenea sa nu prezinte acele brumuri si pacanituri la volum mai maxim, aparatul urmand sa fie folosit la inregistrare audio(nu super profesionala).
Ce ar mai trebui sa aiba : iesire jack audio si intrare jack microfon :D.
Si tin foarte mult sa fie cu IC-uri deoarece un ban in plus pentru calitate nu strica :).

Thx!

#2
Orca&Harpoon

Orca&Harpoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.04.2005
Mai bine iei unul facut meseriash... Behringer are cateva oferte... ca si cel de mai jos si costa 45 de euro (la ei la nemti); la noi afli daca te interesezi la Senia in Bucuresti.

Attached Files



#3
Se@gull

Se@gull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 16.06.2004
:w00t: E scula, da!
Astept si alte propuneri, asta oricum e beton insa nu ma asteptam sa coste asa mult :(.

PS: unde e Senia?  :confuzzled:

#4
Orca&Harpoon

Orca&Harpoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.04.2005
In Bucuresti, la magazinul Muzica... cica au reprezentanta (sau chiar head-office-ul?) in Constanta.... Si sincer vorbind 45 de Eu nu mi se pare mult pentru scula asta (chiar daca nici eu nu-i am la ora actuala  :peacefingers: )... Am mai vazutr ceva preamplificatoare de microfon si chiar si linie la magazinul Trioda (un fel de Dioda dar mai bine aprovizionat la capitolul electronica) din Oradea.. Nu stiu daca exista astfel de magazine si in tara.

#5
Se@gull

Se@gull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 16.06.2004
Ok, mersi tare mult.Daca cineva mai stie astfel de device-uri sa dea info sa eventual o schema.Intr-o saptamana imi va trebui acest device si trebuie sa iau o hotarare cat mai buna :).
Thx again!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate