Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Flashmob impotriva eutanasierii cainilor fara stapan

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
629 replies to this topic

#613
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 LILDEBUL, on 9th March 2011, 15:39, said:

Amicul de la Pol ori vorbeste ca sa existe si o opinie contrara , animind discutia in acest fel , ori , are grave deficiente (nu mai zic cum si de care , ca ne certam aiurea). Daca poti sa dai exemple cu javra vs. om , inseamna ca ne putem astepta la orice.
scumpule, exista ignore. foloseste-l cu incredere.
si da, o javra te va surclasa oricand in ochii mei. pe TINE TE! desi ma indoiesc ca o sa pricepi ceva, cum zicea si crank_ mai sus.

#614
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 Ursul_Polar, on 8th March 2011, 16:55, said:

da, iti explic.
erau niste caini de salajan care voiau sa-ti implineasca dorintele enuntate la puntul 1 si 2, atat in 2010 cat si in 2011.
e bine ca esti constant, macar atat.

de ce nu i-am infruntat? pentru ca nu sunt suficient de dezaxat incat sa ma lupt cu 3 drogati, caini dupa cultura rap.

sper ca esti multumit de raspunsuri, ca rezultatul lor e evident o dezamagire in ceea ce te priveste.
pentru alte intrebari te rog sa-ti oferi singur raspunsuri satisfacatoare.

multumesc.

Eh, probabil le-ai facut tu ceva acelor "caini de salajan" de te urmareau.

Multumesti degeaba, in continuare esti intr-un dialog, nu monolog.

 Ursul_Polar, on 9th March 2011, 00:11, said:

uita-te la primul post ce l-ai postat pe topicul asta, aia se numeste o atitudine prezentata.
viata nu are o importanta mai mare sau mai mica, ponderile apar in momentul in care se pun in balanta circumstantial si, pentru unii si in unele cazuri, cel putin rational anumite criterii. sa imi fie cu iertare daca nu cred intr-un sistem valoric si etic ce este identic cu al tau si ca nu cred despre sistemul tau a fi adevarat si universal. daca gresesc prin faptul ca am alt sistem de referinta 1. probabil merit un acelasi tratament precum cainii, bluesky abia asteapta.

2. experienta ma invata ca oamenii sunt un pericol. tu si familia ta, ca insisti sa le aduci in discutie, sunteti un potential pericol pana nu se dovedeste contrariul. inlocuieste teremnul familie cu om in genere, poate o sa intelegi altminteri.
macar nu mai pomeni de civilizatie, nu in topicul asta, nu unde se manifesta lipsa ei la fiecare 2-3 posturi.

1. Ce astept, dragule ?  :rolleyes:
2. Deci tu, cand mergi pe strada, te sperii de orice om / in fiecare vezi un agresor care vrea sa te "termine" ? Dar cu maidanezii n-ai nici o problema ?  :confuzzled:

 Ursul_Polar, on 9th March 2011, 10:29, said:

eu cred doar ca dai dovada de nesimtire, dar, cum ziceau multi inaintea ta, sunt dereglat la mansarda.

cum ii spuneam si lui bluesky, ofera-ti raspunsurile ce-ti sunt satisfacatoare si ai macar bunul simt de a permite altor oameni sa-si mainfeste opiniile.

Sau, ai putea sa raspunzi, fara ironii, amice.

 Ursul_Polar, on 9th March 2011, 12:38, said:

daca ai raspunsuri ce le STII ca fiind adevarate, ce rost are interventia ta aici?

Pt ca tu sa iti scrii opinia.

 Ursul_Polar, on 9th March 2011, 13:58, said:

cei ce nu sunt capabili sa priceapa un mesaj simplu nu pot sa-i consider decat ca au probleme evidente, nu meritati efortul... deloc.

Dupa citirea randurilor din primul post, post pe care l-ai reluat aici si  ai subliniat cu rosu, chestiile importante ( spui tu ) din motivatia actiunii Flashmob-ului, ramane o singura intrebare, intrebare pe care ti-o adresez, si, astept raspuns la ea :

Dupa ce sterilizati cainii, ii "tratati" , etc, cum ramane cu haitele sau chiar acei cativa care raman in continuare pe strazi, fiind un pericol pt oameni ? Asta ma deranjeaza. Ce ai de spus la asta ?

 gelublabla, on 9th March 2011, 14:09, said:

- am un vecin imbecil (mare iubitor de maidanezi) care-si tine odorul pe presul din fata usii, la etajul 1, iar dihania nu pleaca de acolo decat sa defecheze in fata usii de la intarea in scara! Problema este ca atunci cand e pe presul stapanului devine extrem de agresiva cu oricine trece pe langa ea: inclusiv brancardieri si medici salvare veniti la urgente! Daca-i spui ceva iubitorului de animale despre agresivitatea cainelui primesti raspunsuri de genul: "vai, da nu se poate, el este asa dragut si cuminte....."

Da-i un sut, ma. Asa zic si babele astea sclerozate.  :death:

 crank_, on 9th March 2011, 14:19, said:

As vrea sa fac si eu o paralela. Si pe mine m-au deranjat si continua sa ma deranjeaze o multime de lucruri care se petrec in viata de zi cu zi, insa in ceea ce priveste rasa umana. Personal a simt deseori amenintata de oamenii din jurul meu. Oriunde am merge gasim boschetari infometati care ne urmaresc, cocalari care se freaca de femeile din autobuz, golani care ne jignesc pentru ca asa vrea muschii lor... sa nu mai pomenim de furturi, violuri si tentativele acestora.
Pe mine cine ma asculta/intelege? Pe acesti oameni cine-i invata minte? Sa nu spuneti legea, sprayul paralizant sau iubitul-gorila ca pufnesc in ras.

Aici e vorba de cainii agresivi.

#615
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
M-am lamurit , nu am ce raspunsuri concrete sa primesc , fanatismul e in floare.
Asta , cum ii zice , Polaru' , ia zi , mai faci ceva pe linia Bals , sau doar te amuzi jignidu-ma pe mine (de parca mi-ar pasa) ?

#616
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

 BlueSky2009, on 9th March 2011, 15:47, said:

Aici e vorba de cainii agresivi.
Aici e vorba de un manifest care are scopul de a apara drepturile cainilor comunitari. Nu stiu daca observi, dar toti am cam deviat de la subiect, asa ca nu mai arunca cu pietre doar de dragul de a o face.

Edited by crank_, 09 March 2011 - 15:56.


#617
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 Ursul_Polar, on 9th March 2011, 15:42, said:

scumpule, exista ignore. foloseste-l cu incredere.
si da, o javra te va surclasa oricand in ochii mei. pe TINE TE! desi ma indoiesc ca o sa pricepi ceva, cum zicea si crank_ mai sus.

Am inteles asta de ceva posturi incoace. Ceea ce ma determina sa ma intreb, daca nu ti-ar fi mai bine laolalta cu ei, in cusca.   :naughty:   Ca vad ca pe strada, vezi in oricare trecator pe unul care vrea sa te "termine" .  :death:

 crank_, on 9th March 2011, 15:53, said:

Aici e vorba de un manifest care are scopul de a apara cainii comunitari. Nu stiu daca observi, dar toti am cam deviat de la subiect, asa ca nu mai arunca cu pietre doar de dragul de a o face.

Hai, las-o balta, ce ai scris tu n-are nici o legatura cu cainii comunitari. Ai scris despre drogati, cersetori, violatori, indivizi care te pipaie in mijloace de transport in comun, etc, care sunt posibili agresori ai tai.

#618
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

 LILDEBUL, on 9th March 2011, 15:39, said:

@Cranc , daca ai ceva de zis , zi soara mea pe fata , nu o mai da cotita , ca nu intelegem noi , nu avem nivel , avem vibratii joase. Sau cind ai vazut ca unii mai si sar in ajutorul semenilor nu prea ti-au mai iesit socotelile ?
Pe scurt: nu va intereseaza binele poporului (asa cum sustineti), ci propriul bine, aveti asteptari nerealiste in ceea ce priveste siguranta si civilizatia de dupa eutanasierea cainilor si aveti tupeul de a numi oameni cu care nu va trageti de sireturi zoofili, nebuni s.a.m.d

 BlueSky2009, on 9th March 2011, 16:00, said:

Hai, las-o balta, ce ai scris tu n-are nici o legatura cu cainii comunitari. Ai scris despre drogati, cersetori, violatori, indivizi care te pipaie in mijloace de transport in comun, etc, care sunt posibili agresori ai tai.
Invata sa citesti. Si respectivul post, si cele din paginile anterioare care au legatura strict cu cainii comunitari.

#619
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 BlueSky2009, on 9th March 2011, 16:00, said:

Am inteles asta de ceva posturi incoace.
aplica cu incredere daca ai inteles!

#620
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Normal , ce ti se pare ciudat ? Adiva o minoritate de "iubitori de animale" pot hotari ceva ce majoritatea respinge ? Daca iubesti ciinii asa de mult de ce nu ii stringi pe toti de pe strada , ca sa nu mai am eu ce omori ?
Apropo , de Tiriac ce parere ai , e bine ce face la Bals ?

#621
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 crank_, on 9th March 2011, 16:02, said:

Invata sa citesti. Si respectivul post, si cele din paginile anterioare care au legatura strict cu cainii comunitari.

Tocmai, c-am citit, si vad ca le "intorci" la greu, dupa cum iti convine. :bigwhitegrin:

Edited by BlueSky2009, 09 March 2011 - 16:11.


#622
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

 BlueSky2009, on 9th March 2011, 16:09, said:

Tocmai, c-am citit, si vad ca le "intorci" la greu, dupa cum iti convine. :bigwhitegrin:
:huh: Esti simpatic, dar gaseste altceva cu care sa-mi dai peste bot, eventual ceva concret si argumentat. Asta-i o placa veche si deranjanta deja.

#623
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 crank_, on 9th March 2011, 16:18, said:

:huh: Esti simpatic, dar gaseste altceva cu care sa-mi dai peste bot, eventual ceva concret si argumentat. Asta-i o placa veche si deranjanta deja.

De fapt, nu ma intereseaza sa-ti dau "peste bot" . Nu asta e scopul meu. Cum nici fata de Ursul_Polar nu intentionez asta, desi, asa a inteles el. :P

 Ursul_Polar, on 9th March 2011, 16:02, said:

aplica cu incredere daca ai inteles!

M-am referit la faptul ca preferi maidanezii in locul oamenilor.

Intrebarea este : de ce ?  :excl:

#624
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Intrebarea este alta. Daca ii lasam in pace sa faca ce vor ei , cu maidanezii ma refer , "iubitorii de animale " se potolesc , sau ramin iubitori de animale pina la moarte si il ataca pe Tiriac , care se stie ce masacre vinatoresti organizeaza la Bals ? E mistretul mai prejos decit javra ? Avem singe in cohones , sau latram virtual ?

#625
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006

 crank_, on 9th March 2011, 15:02, said:

Dar uite, cand am scris eu despre o problema de-a mea, nu ai venit cu o solutie ci ai schimbat subiectul si ti-ai reintors atentia asupra lucrului care prezinta interes pentru tine, si anume cainii. Concluziile le poti trage singur. :)

Mai dar esti culmea si tu ! Ce raspuns vrei ? Fa un miting, militeaza pentru o lume mai buna, roaga-te. Ce raspuns vrei sa-ti dau ?
Parca stiu eu cine esti si de ce esti in stare.
Daca te scuipa unul in gura poti sa-i multumesti si sa pleci mai departe, poti sa-i muti gura la spate, poti sa-i faci o plangere la politie, ulterior sa-l dai in judecata etc.
Tu sti ce metoda e mai eficienta, pana acum ai stat cu limba in gura, nu ai incercat nimic ?
Nici tu nu ai dat cu nasul prin viata deloc , acum faci primii pasi ?

#626
klaudiakrueger

klaudiakrueger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 26.02.2007

 Iocan, on 8th March 2011, 21:52, said:

Ignatul, Paștele... ce mai... conceptul de lanț trofic ar trebui scos înafara legii!

Draga ar trebui, din pacate nu se poate. Unii dintre noi nu consuma carne oricum.
Dar sa nu amestecam animalele de companie cu animalele pe care unii dintre semenii nostri prefera sa le ucida spre a le consuma.

Cum ziceam dar se pare ca mesajul a fost sters prin amabilitatea moderatorului. (chiar...De ce? Era cu jigniri? Nu. Atunci? Era interzis sa punem poze de la evenimentul de la Bucuresti? De la protestul din Germania pe strada in fata consulatului Rromaniei?) Nu putem sa tratam cu usurinta o lege care face diferenta intre viata si moarte, indiferent despre a cui este vorba.

Iubesc cainii, nu doar pe ai mei, nu doar pe cei de rasa, cred in sterilizare si deci controlul populatiei canine si eliminarea implicita a haitelor ce se formeaza dupa femelele in calduri, nu cred insa in metode inumane si necrestine [cum s-ar proceda la noi spre a se fura banii alocati ca sa se faca procedura legala cu injectia, mmm 60 de euro per caine, e o reala afacere ptr. unii!] astfel ca sustin petitia "Voteaza impotriva reintroducerii eutanasierii in masa a cainilor fara stapan"
http://www.fnpa.ro/petitie

#627
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 02.06.2006

 klaudiakrueger, on 9th March 2011, 17:35, said:

 Iocan, on 8th March 2011, 21:52, said:

Ignatul, Paștele... ce mai... conceptul de lanț trofic ar trebui scos înafara legii!
Draga ar trebui, din pacate nu se poate. Unii dintre noi nu consuma carne oricum.
Vezi că lanțul trofic include și plantele. Sau alea, dacă nu latră, nu-s tot ființe vii?

Save the world: kill yourself!

#628
klaudiakrueger

klaudiakrueger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 26.02.2007

 Iocan, on 9th March 2011, 17:39, said:

kill yourself!

poate pe tine

#629
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007

 Oscilatrix, on 9th March 2011, 15:26, said:

Am inteles eu bine, l-ai taiat si l-ai donat drept hrana la zoo? Si nu mai bine il dadeai gratis unui om din sat, sa munceasca cu el, in loc sa-l tai?  :(
Un abator imi dadea pe el intre 700 si 900 de lei, in functie de greutate. Daca nu a vrut nimeni sa dea macar 1000 de lei, insemna ca nu avea nevoie de el. Nici un cunoscut nu necesita ajutorul unui cal. Cumparat in 96, la 2 ani, in 08 avea 14 ani, o varsta la care un cal devine prea batran. Ce-i drept ca din 04 cautam sa-l vand, si oferta fiind bogata, satul depopulat, n-am reusit.
Acum revenind, leul dintr-o gradina zoologica care acum e desfiintata, trebuia salvat; Un leu tanar, pe care gradina zoo din berlin l-ar fi luat, daca ar fi fost sanatos. Necesita o operatie de un grad de complexitate mic, insa pt a fi operat trebuia sa ajunga la greutatea normala, si la un regim nutritiv normal. Era subnutrit, malnutrit si suferea de afectiuni asociate mancarii proaste. Mezeluri, carne expirata. Din pacate, leul nu a mai ajuns sa fie operat. Din anumite informatii, blana lui a ajuns trofeu pt primarul acelui oras. Un prieten mi-a solicitat donatia, si cum oricum ar fi ajuns la abator;;;;

Un animal asa de mare nu se taie ca porcul... l-am gazat cu o butelie de co2...

#630
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
acest topic a ajuns canibali vs vegetarieni, iar un flashmob nu ajuta pe nimeni.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate