Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

MORSKO OKO GARDEN

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
alinutza109

alinutza109

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 21.05.2008
Astazi m-am intors mai devreme cu o zi din Nisipurile de aur.Pana azi pt ca am stat la hotel de 5 stele am crezut ca peste tot este bn si frumos.Cand am ajuns la hotelul MORSKO OKO GARDEN parca am ajuns in iad.De cand am primit cartela am avut numai peripetii.Ne-au condus 2 angajati  la camera data dar surpriza,nu au stiut unde este camera si a trebuit sa treca o jumatate de ora ca sa o gasesca.Am primit camera la etajul 5 ,iar liftul nu functiona decat pt 4 etaje lucru pe care se pare ca nu l-au stiut.Dupa ce am dat ocolul hotelului si ne-am plimbat intre receptie si etajul 4,au descoperit ca au o scara care ajunge separat la etajul 5.Dupa chinuri mari am ajuns si la  camera primita si acolo iar surpriza nu mergea cartela.L-am trimis pe nenea sa rezolve prob si pana a venit el cu alta cartela am deschis usa cu cartela camerei alaturate unde erau cazate fetele mele.Deci,aceiasi cartela descuie mai multe usi.Am coborat la receptie sa-i spun ca nu-i posibil asa ceva la care ea ne raspunde ca nu trebuia sa aflam lucrul acesta.In fine,am intrat in camera si era un frig de nedescris.Am coborat iar la receptie sa-i spun sa rezolve prob cu caldura dar mi-a raspuns ca imi mai da o patura.I-am spus ca nu vreau nici o patura si pana la urma mi-a adus o aeroterma.In fine,ce sa va mai zic.A venit si ora mesei.Am ramas socata.Aia nu se putea numii  mancare ci laturi.Ardei umpluti,mici,cativa cartofi si o farfurie cu cativa castraveti.Nu as fi putut sa cred asa ceva.Am crezut ca totusi la 4 stele ar trebuii sa fie cat de cat bn. ATENTIE!!! Eu nu am gasit pe net nicio informatie despre acest hotel .4 stele este mult sa dai la acest hotel,eu i-as da o stea pt laturi si 2 pt cazare .Si ca sa ma credeti pe cuvant va voi delecta cu cateva poze.
Mancarea a fost f proasta,putina,stricata.Atentie!! nu va stricati concediul cum am facut noi.A fost un SOC.

Prima poza reprezinta o parte laterala a hotelului.
In a 2 am pus aeroterma ca sa ma credeti pe cuvant.
Ina 3 este piscina cu broaste si tampoane
Un pahar spalat bn,o poza de prin interiorul hotelului si cateva cu laturile.

#2
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Carnat sau placinta, ce e in poza, pot intelege ca nu ar fi bun =laturi.
Dar nu inteleg cum pot fi niste oua laturi? Toata mancarea a fost asa ? Nu a fost si altceva la masa?
Hotelul e considerat ca are 4 stele.
A fost cu AI , cu mic dejun, ce fel de masa a fost ?

Care a fost pretul ? La ce categorie a fost incadrat hotelul la vanzare in agentia romana? Prin ce agentie?
Hotelul are calorifere ? De obicei sunt unul doua hoteluri cu calorifere intr-o statiune la mare. Restul se mai incalzesc de 1 mai cu aerul conditionat, unde acesta exista, sau cu aeroterme.
Aerul conditionat ar fi trebui sa existe in camerele respective. Nu exista?

Eu am fost in Albena, la Dobrudja, un hotel mai vechi, si prima camera primita a trebuit sa o refuz.
Urmatoarea insa a fost ok, tinand cont de anul cand a fost construit hotelul (mobilier vechi, revopsit, dar intact).

#3
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Mai ai masina? Sau ai venit pe jos.

#4
alinutza109

alinutza109

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 21.05.2008
Din fericire pot spune ca mai am masina.De aceea am decis sa  plecam cu o zi mai devreme.Eram la Melia in vizita la cineva cand au venit cei de la stiri sa filmeze pe cei care le-au saltat masinile.Deci toata mancarea a fost prosta.Nu se putea manca pt nu era gustoasa.Am fost la all inclusiv.Dimineata la cateva amarate felii de branza nu gaseai macar o bucatica de rosie.Am intrebat un ospatar de ce nu exista rosie la masa de dimineata si mi-a zis ca s-a terminat.Nu aveai ce sa mananci.Nu am gasit o prajitura care sa se poata manca.Toti au fost nemultumiti de mancare.Poate vor mai scrie si altii.Voi sesiza si agentia care am luat aceste bilete,sa se informeze de conditile acelui hotel apoi sa vanda biletele.Suntem totusi multumiti ca am ajuns cat de cat sanatosi si nu am facut indigestie la cat de proasta era mancarea.MORSKO OKO GARDEN cel mai prost hotel !!

#5
masinistu

masinistu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 17.03.2010

View Postalinutza109, on 3rd May 2010, 09:55, said:

Din fericire pot spune ca mai am masina.De aceea am decis sa  plecam cu o zi mai devreme.Eram la Melia in vizita la cineva cand au venit cei de la stiri sa filmeze pe cei care le-au saltat masinile.Deci toata mancarea a fost prosta.Nu se putea manca pt nu era gustoasa.Am fost la all inclusiv.Dimineata la cateva amarate felii de branza nu gaseai macar o bucatica de rosie.Am intrebat un ospatar de ce nu exista rosie la masa de dimineata si mi-a zis ca s-a terminat.Nu aveai ce sa mananci.Nu am gasit o prajitura care sa se poata manca.Toti au fost nemultumiti de mancare.Poate vor mai scrie si altii.Voi sesiza si agentia care am luat aceste bilete,sa se informeze de conditile acelui hotel apoi sa vanda biletele.Suntem totusi multumiti ca am ajuns cat de cat sanatosi si nu am facut indigestie la cat de proasta era mancarea.MORSKO OKO GARDEN cel mai prost hotel !!

no offence , unii chiar merita ceea ce li se intampla. Poate daca ne spui si cati bani ai dat ,  vom intelege mai multe...Apropo, unde-i ciudatenia asta?

#6
armin

armin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 24.10.2005
eu l-am gasit cotat la 4*, dar si la 4 sa fie, tot trebuia sa fie mai ok.
Stiam de asemenea ca daca nu-i full de turisti, mancarea e mai "putin diversificata", de-aia eu prefer sa evit extrasezonul. Majoritatea nemultumitilor vin din extrasezon.

#7
alinutza109

alinutza109

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 21.05.2008
Am dat 66 de euro de pers pe 2 zile.dar dupa cum v-am spus am stat doar o zi in jegul ala de hotel.comparativ cu melia care are 5 stele si am dat de paste 135 de euro pe 3 zile ,nu ar fi trebuit sa fie asa de rau.am stat acum 4 ani la hotel excelsior care avea 3 stele superior dar zau ca a fost cu mult mai bn decat jaful asta care are 4stele. Cand i-am pus cheia pe masa si le/am spus ca vreau sa plec mai devreme imi venea sa le smulg cele 4 stele si sa-i las una.a
m sunat azi si la agentie si le-am pus poze pe mail,sau scuzat ca nu au avut informatii mai multr despre hotel.agentia prin care am fost a fost eurotravel sau altours este aceiasi firma.

#8
alinutza109

alinutza109

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 21.05.2008

View Postalinutza109, on 3rd May 2010, 15:42, said:

Am dat 66 de euro de pers pe 2 zile.dar dupa cum v-am spus am stat doar o zi in jegul ala de hotel.comparativ cu melia care are 5 stele si am dat de paste 135 de euro pe 3 zile ,nu ar fi trebuit sa fie asa de rau.am stat acum 4 ani la hotel excelsior care avea 3 stele superior dar zau ca a fost cu mult mai bn decat jaful asta care are 4stele. Cand i-am pus cheia pe masa si le/am spus ca vreau sa plec mai devreme imi venea sa le smulg cele 4 stele si sa-i las una.a
m sunat azi si la agentie si le-am pus poze pe mail,sau scuzat ca nu au avut informatii mai multr despre hotel.agentia prin care am fost a fost eurotravel sau altours este aceiasi firma.
Aveti grija unde ajungeti sa nu patiti ca noi.Cea mai proasta mancare !!!

#9
usulit

usulit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.05.2007
...azi e 7 iulie, am ajuns la acest hotel de luni, 5 iulie, vreau sa zic ca e super bine, de la cazare, la mancare le orice....m-am speriat cand am citit inainte de sejur , sincer nu stiu ce a fost in luna mai, cred ca e de evitat extrasezonul. Sincer e marfa, mancarea e ok....chiar fara condimente carnea, puiul, friptura sunt ok, bauturile, berea e marfa, ginul...naspa e cu parcarea fiindca sunt locuri putine...dar se rezolva si asta daca nu intri in panica... . Concluzia este :Nu in extrasezon ! :thumbup:

O sa postez pe site-ul ''****'' si poze.  Numai bine !

#10
alinutza109

alinutza109

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 21.05.2008

View Postusulit, on 7th July 2010, 01:04, said:

...azi e 7 iulie, am ajuns la acest hotel de luni, 5 iulie, vreau sa zic ca e super bine, de la cazare, la mancare le orice....m-am speriat cand am citit inainte de sejur , sincer nu stiu ce a fost in luna mai, cred ca e de evitat extrasezonul. Sincer e marfa, mancarea e ok....chiar fara condimente carnea, puiul, friptura sunt ok, bauturile, berea e marfa, ginul...naspa e cu parcarea fiindca sunt locuri putine...dar se rezolva si asta daca nu intri in panica... . Concluzia este :Nu in extrasezon ! :thumbup:

O sa postez pe site-ul ''****'' si poze.  Numai bine !
Ma bucur sa aud asta,pt mine a fost cel mai prost sejur.

#11
kappa550

kappa550

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.05.2010
Am fost anul asta la Morsko Oko. Dupa ce am vazut postarea alinutzei ma gandeam serios sa anulez rezervarea. Nu am facut-o si nu-mi pare rau. Nu neg ca alinutza a avut o experienta neplacuta, dar ce pot sa spun este ca hotelul este mai mult decat ok. Camerele curate, spatioase si nu se potriveau cartelele de la o usa la alta (am verificat). Am fost cu inca o familie si am primit camerele alaturate, iar intre camere era o usa de legatura. Mancarea a fost foarte buna si destul de variata la toate mesele. Restaurantul arata foarte bine, nu ca o cantina, schimbau fetele de masa dupa fiecare tura. Ce se vede acolo nu e piscina. Piscina este pe plaja - de fapt sunt doua piscine - si este foarte mare si bine ingrijita. Paharele din camera erau curate. A fost primul an in care am fost in Nisipuri. Pot sa spun ca imi place mai mult Albena. Oricum, va puteti duce la hotelul acesta.

#12
arelia

arelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.10.2009

View Postalinutza109, on 2nd May 2010, 23:06, said:

Astazi m-am intors mai devreme cu o zi din Nisipurile de aur.Pana azi pt ca am stat la hotel de 5 stele am crezut ca peste tot este bn si frumos.Cand am ajuns la hotelul MORSKO OKO GARDEN parca am ajuns in iad.De cand am primit cartela am avut numai peripetii.Ne-au condus 2 angajati  la camera data dar surpriza,nu au stiut unde este camera si a trebuit sa treca o jumatate de ora ca sa o gasesca.Am primit camera la etajul 5 ,iar liftul nu functiona decat pt 4 etaje lucru pe care se pare ca nu l-au stiut.Dupa ce am dat ocolul hotelului si ne-am plimbat intre receptie si etajul 4,au descoperit ca au o scara care ajunge separat la etajul 5.Dupa chinuri mari am ajuns si la  camera primita si acolo iar surpriza nu mergea cartela.L-am trimis pe nenea sa rezolve prob si pana a venit el cu alta cartela am deschis usa cu cartela camerei alaturate unde erau cazate fetele mele.Deci,aceiasi cartela descuie mai multe usi.Am coborat la receptie sa-i spun ca nu-i posibil asa ceva la care ea ne raspunde ca nu trebuia sa aflam lucrul acesta.In fine,am intrat in camera si era un frig de nedescris.Am coborat iar la receptie sa-i spun sa rezolve prob cu caldura dar mi-a raspuns ca imi mai da o patura.I-am spus ca nu vreau nici o patura si pana la urma mi-a adus o aeroterma.In fine,ce sa va mai zic.A venit si ora mesei.Am ramas socata.Aia nu se putea numii  mancare ci laturi.Ardei umpluti,mici,cativa cartofi si o farfurie cu cativa castraveti.Nu as fi putut sa cred asa ceva.Am crezut ca totusi la 4 stele ar trebuii sa fie cat de cat bn. ATENTIE!!! Eu nu am gasit pe net nicio informatie despre acest hotel .4 stele este mult sa dai la acest hotel,eu i-as da o stea pt laturi si 2 pt cazare .Si ca sa ma credeti pe cuvant va voi delecta cu cateva poze.
Mancarea a fost f proasta,putina,stricata.Atentie!! nu va stricati concediul cum am facut noi.A fost un SOC.

Prima poza reprezinta o parte laterala a hotelului.
In a 2 am pus aeroterma ca sa ma credeti pe cuvant.
Ina 3 este piscina cu broaste si tampoane
Un pahar spalat bn,o poza de prin interiorul hotelului si cateva cu laturile.
Morsko Oko Graden in august 2010 ! Vacanta placuta !

Attached Files



#13
camybugnariu

camybugnariu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.02.2012
Buna ziua.
  Ma intereseaza ceva discutii despre agentii de turism, si din intamplare ,am ajuns pe aceasta pagina.Anul trecut(2011-iunie)am plecat in vacanta la acest hotel, cu inima stransa de ceeace am citit pe acest sait.Am ajuns acolo si nu s-a confirmat nimic rau din spusele unor turisti care sunt pe forum.Trist.E foarte adevarat ca parerile sunt impartite la orice.Fiecare are un alt termen de comparatie.Dar intreb sincer-la 500 E ce astepti?Eu am gasit camere mari,curate,mobilate modern,o piscina mare,pe plaja,un bar f.f. elegant,un restaurant pe masura si mancarea ca pe tot litoralul bulgaresc:multa si diversificata.Ceva mninusuri au fost,dar credeti-ma chiar nu am stat sa le analizez si nu am lasat ca niste lucruri nesemnificative sa-mi strice concediul mult asteptat.Eram" datoare" cu acest lucru fiului meu de 10 ani care vroia atat:2 parinti veseli,mare,soare.Daca mergeti acolo, sigur o sa aveti un concediu placut.

#14
mirinda29us

mirinda29us

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.08.2013
salut! as dori pareri despre hotelul Morsko Oko Garden....saptamana viitoare plec si as vrea sa stiu din timp la ce sa ma astept.
ce am gasit pe forum sunt pareri mai vechi.
nu a mai fost nimeni la acest hotel in ultima perioada?
Multumesc frumos!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate