Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7712 replies to this topic

#2953
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,192
  • Înscris: 27.06.2007

View Postronuquet, on 20 august 2017 - 12:18, said:

Play Maxim
Connect 500
3 Horizon
Maxpak + Passion + Sport
73 lei - 1 an

View Postwhitehorse, on 22 august 2017 - 15:38, said:

Am inclus 136 canale (110 SD + 26 HD) + 61 canale online prin Horizon Go
Internet Connect 500
Telefonie (nu o folosesc)
+ 1 card CI+  (imi e mult mai comod decat un mediabox)
+ Pachetul maxpack  inclus
+ pachetul sport inclus

din toamna puteti cere alta oferta de retentie, nu de alta dar platii un pachet care v-a disparea (va fi inclus in pachetu de baza)

View Postronuquet, on 09 august 2017 - 17:09, said:

Se pare ca pachetul Sport din toamna intra in componenta pachetelor Play Maxim/Play Familia, ramanand 3 mari pachete : Maxpak, Passion si Panonia.
Presupun ca cele 3 Look-uri intra in Familia, iar Motorvision HD/TSS HD/MyZen HD intra in Maxim.


#2954
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Eu il am moka la retentie, deci nu am ce schimba sau la ce renunta. Intradevar, cei care nu au oferta de retentie si platesc in plus pentru el sa renunte la el atunci cand va disparea.

Acum pachetul Sport se da doar daca soptesti ceva de el.. fara chinuri.

#2955
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Stiti cumva daca pot sa fac retentie si in perioada contractuala ?

Nu de alta, dar in caz ca nu se vor introduce posturile din Sport in cele 2 pachete principale, poate voi obtine acest pachet la retentie, la un pret mai mic sau chiar gratuit si poate si Passion si un Horizon de care au ei.

#2956
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Se poate și în perioada contractuală, depinde câte luni mai ai până la expirarea perioadei minime.
Toate canalele din grilă, 5 echipamente, net 150 și Connect Box : 72 lei e ok? Fără prelungirea perioadei contractuale...

#2957
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Nu, ma mai gandesc. Multumesc oricum pentru oferta.

#2958
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
In septembrie anul trecut am obtinut la retentie pe 24 luni:
- Play Maxim = 45 Lei;
- Card CI+ in custodie;
- MaxPack + HBO GO = Redus 100 % de la 30 Lei
- Passion = 5 Lei

Total: 50 Lei

A trecut un an de atunci iar Maxpack-ul cu HBO inclus acum e 25 Lei.

Ma gandeam sa sun din nou la Retentie pentru reducere 100% si la pachetul educativ Passion.

A mai obtinut cineva cele de mai sus in 45 Lei?

#2959
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View PostRobert201, on 24 august 2017 - 20:18, said:

Nu, ma mai gandesc. Multumesc oricum pentru oferta.
Era o ofertă obținută de un prieten.

#2960
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Va recomand pana la jumatatea lunii septembrie sa nu mai faceti nicio retentie.

S.ar putea sa apara oferte noi, si sa fiti mai avantajati dupa ce apar.

In plus la RC pachetul Sport se da imediat la retentie, mentionandu.se ca e deja inclus in grila, iar altora le.a fost zis ca o sa intre in grila mare.

#2961
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Speram sa intre, dar pana atunci rezist si fara ele ;). Plateam 10 lei degeaba oricum, si nu prea mai uitam pe ele ca nu prea aveai la ce, decat pe Look TV si Look Plus HD, ma mai uitam la Nicu Bendea cu al sau show Tonik, Big Boletus si Minunile lui Tamas, insa voi face o pauza de ele, pana in Septembrie - Octombrie daca le vor include pe toate in Maxim.

#2962
pocris

pocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.07.2005
Salut,

Din categoria "prost sa fii dar sa-ti revii" - platesc/plateam, [momentan suspendat 3 luni] 125 ron pe Tv Maxim + 2 CI+  500MB+ WIFI + MAXPACK+HBO GO [go-ul platit separat]+ Alo de 5 ron
Cum am depasit perioada de 24 de luni de abonament, am incercat sa obtin oferta de retentie telefonic, mi-s-a spus ca nu se poate decat la birou. Am fost si am depus cerere de reziliere cu promisiunea ca voi fi sunat.
La RCS m-ar costa 78 de ron fara telefonie fixa, oricum inutila si la pret de lista , banuiesc ca se mai poate obtine ceva reduceri.
Cand or veni cu oferta cei de la UPC ma gandeam sa tintesc un 60, maxim 70 RON pentru aceleasi servicii.
Cum vi se pare? Mult, putin, fezabil?

Multumesc!

Edited by pocris, 28 August 2017 - 13:48.


#2963
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Mi se pare ca oferta este fezabila si tot odata si acceptabila si ca pret, dar si ca servicii la pret rezonabil (60 - 70 lei). Foarte buna oferta, si daca gasesti ceva mai bun, intreaba-i pe colegii de aici ce oferta iti pot obtine. Sper ca ti-am fost de ajutor.

#2964
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
UPC e mai ieftin decat RCS....

Eu platesc 75 lei si as plati la RCS 84 lei.. si as fi usurat si de multe posturi foarte calumea, router gigabit, replay samd.

Edited by ronuquet, 28 August 2017 - 14:00.


#2965
pocris

pocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.07.2005

View Postronuquet, on 28 august 2017 - 13:59, said:

UPC e mai ieftin decat RCS....

Eu platesc 75 lei si as plati la RCS 84 lei.. si as fi usurat si de multe posturi foarte calumea, router gigabit, replay samd.

Tu ai parca in plus fata de mine 1 Horizon+Sport+Passion si minus telefonie de 5 RON. So 60-70 ar fi pe acolo, asta daca imi ofera atat.

Poate nu am fost eu foarte clar, nu am primit nici o oferta pana acum de la UPC, astept sa ma sune.
Nu vreau sa ma mut neaparat dar nici sa mai platesc 125 de ron. Posted Image

Edited by pocris, 28 August 2017 - 14:22.


#2966
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Eu am 5 decodoare + Sport + Passion + Maxpak & GO + Play Maxim + Internet de 300 cu Connect Box + Tel FIX Nelimitat in retele fixe din RO si UE. Posted Image

Tu ai 2 decodoare si net de 500, fara Sport si Passion.

Recunosc ca la mine 2 decodoare stau in dulap... Horizon-ul l-am luat sa vad ce-i de capu lui si am renuntat la el.. il folosesc doar sa imi iau bilet moka la film.

Edited by ronuquet, 28 August 2017 - 14:57.


#2967
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,850
  • Înscris: 07.07.2009

View Postpocris, on 28 august 2017 - 14:13, said:

Tu ai parca in plus fata de mine 1 Horizon+Sport+Passion si minus telefonie de 5 RON. So 60-70 ar fi pe acolo, asta daca imi ofera atat.

Poate nu am fost eu foarte clar, nu am primit nici o oferta pana acum de la UPC, astept sa ma sune.
Nu vreau sa ma mut neaparat dar nici sa mai platesc 125 de ron. Posted Image
Mai mult ca sigur te vor suna și sigur nu vei plăti peste 80 de lei pe lună. :)

#2968
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postronuquet, on 28 august 2017 - 13:59, said:

UPC e mai ieftin decat RCS....

Eu platesc 75 lei si as plati la RCS 84 lei.. si as fi usurat si de multe posturi foarte calumea, router gigabit, replay samd.
UPC e mai ieftin decat RCS doar daca de la UPC se obtine vreo reducere de 50%!

#2969
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Si nu prea. In oferta actuala, la RDS un abonament fix (internet 300+tv+telefonie fixa nationala) 66.57/luna, iar la UPC, cu noile pachete, costul unui aboanament (internet 300+tv familia+telefonie fixa nationala gratuita) 67. N-am stat sa compar canalele tv (89 RDS si 130 UPC) pentru motivul ca fiecare se uita la ce vrea si nu stiu cat de relevant ar fi sa comparam "nevoile" unui microbist si ale unui "devorator" de filme (doua exemple aleatorii).

Am uitat sa precizez: la UPC am facut media (59x12+74x12)

Edited by Pololica, 31 August 2017 - 09:40.


#2970
pocris

pocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.07.2005
Am

View Postpocris, on 28 august 2017 - 13:40, said:

Salut,

Din categoria "prost sa fii dar sa-ti revii" - platesc/plateam, [momentan suspendat 3 luni] 125 ron pe Tv Maxim + 2 CI+  500MB+ WIFI + MAXPACK+HBO GO [go-ul platit separat]+ Alo de 5 ron
Cum am depasit perioada de 24 de luni de abonament, am incercat sa obtin oferta de retentie telefonic, mi-s-a spus ca nu se poate decat la birou. Am fost si am depus cerere de reziliere cu promisiunea ca voi fi sunat.
..........
Multumesc!

Am acceptat azi oferta. Dupa vreo 5 minute de discutie foarte ok am obtinut acelasi servicii ca si inainte pentru 81.5 ron pe luna, 12 luni. Multumit.

Edited by pocris, 07 September 2017 - 12:48.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate