Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Cel mai bun antivirus free?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
218 replies to this topic

#37
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostNexus11, on Apr 6 2007, 20:41, said:

Sunt bune comparativele astea?? Din cate arata la cele mai noi ma refer.Avira e cam cel mai tare din parcare :) Peste Nod si Kaspersky.

Asa e ,ai dreptate , dar "domnul" zicea ca Avast-ul e peste NOD32 si dupa cum se vede din comparative e sub NOD si sub Avira. Probabil e antiAvira  :P .....
AVIRA AntiVir PE Premium 7.03.01.34 : 491.905 - 98,85%
NOD32 Anti-Virus 2.70.23 : 481.219 - 96,71%
Avast! Professional 4.7.942 :  467.046 - 93,86%

Edited by antinVidia, 08 April 2007 - 22:41.


#38
e-XisTenZ

e-XisTenZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 30.07.2006
Am trei CD-uri cu diferite tipuri de mallware. Le-am primit si eu de la binevoitori... pe doua, troieni, iar pe al treilea ceva vierme.

Avira, sincer, nu ma atentioneaza cu nimic de ceea ce este pe CD, decat cand dau dublu click pe mallware-ul respectiv.
Avast, vorbesc de Home Edition, in momentul in care am accesat unitatea, imi afiseaza un mesaj de atentionmare, cu ceea ce a gasit.

Inca ceva ce nu mi-a placut la Avira, si pentru care am si renuntat la el. Nu detecta anumite infectii. Cand deja se comporta dubios tot sistemul, instalam alt antivir, si, surpriza.... Inteleg de abilitatea anumitor mallware-uri de a dezactiva Antvirusul, dar Live Scanul?

Desi Avira gasea infectii in unele cazuri, nu le putea sterge, daca erau localizate la nivel sistem. Windows File Protection.
Avast, cu functia Boot Time Scan, ma scapa si de aceasta durere de cap.

Acel modul care indexeaza fisierele m-a salvat in cateva cazuri... Mi-a restaurat fisiere infectate, cu cele originale, de la momentul indexarii...

Oricum, de 6-7 luni incoace, nu mai stiu ce este aia mallware... totul tine si de utilizator pana la urma.

#39
florin_k25

florin_k25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.04.2007
Fratilor dati-o in colo de treaba       ........             nu ati auzit de McAfee??????????????????????????????????

#40
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005

View Postflorin_k25, on Apr 9 2007, 16:27, said:

Fratilor dati-o in colo de treaba       ........             nu ati auzit de McAfee??????????????????????????????????

Gratis ??? Nu

#41
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Poste-XisTenZ, on Apr 9 2007, 14:42, said:

Am trei CD-uri cu diferite tipuri de mallware. Le-am primit si eu de la binevoitori... pe doua, troieni, iar pe al treilea ceva vierme.

Avira, sincer, nu ma atentioneaza cu nimic de ceea ce este pe CD, decat cand dau dublu click pe mallware-ul respectiv.
Avast, vorbesc de Home Edition, in momentul in care am accesat unitatea, imi afiseaza un mesaj de atentionmare, cu ceea ce a gasit.

Inca ceva ce nu mi-a placut la Avira, si pentru care am si renuntat la el. Nu detecta anumite infectii. Cand deja se comporta dubios tot sistemul, instalam alt antivir, si, surpriza.... Inteleg de abilitatea anumitor mallware-uri de a dezactiva Antvirusul, dar Live Scanul?

Desi Avira gasea infectii in unele cazuri, nu le putea sterge, daca erau localizate la nivel sistem. Windows File Protection.
Avast, cu functia Boot Time Scan, ma scapa si de aceasta durere de cap.

Acel modul care indexeaza fisierele m-a salvat in cateva cazuri... Mi-a restaurat fisiere infectate, cu cele originale, de la momentul indexarii...

Oricum, de 6-7 luni incoace, nu mai stiu ce este aia mallware... totul tine si de utilizator pana la urma.
depinde cum ai setat tu Avira... la mine reactioneaza si fara dublu-click... uneori chiar sacaitor de rapid. :D
La cleaning poate ca nu sunt asa de buni, dar la detectie raman the best momentan.

#42
e-XisTenZ

e-XisTenZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 30.07.2006
Probabil...
Din moment ce nu am mai avut probleme de ceva timp, chiar nu am mai cautat raspunsul la intrebarea din titlul topicului.
Si oricum, nu cred ca exista cel mai bun... fie free sau pe bani...  -_-

In ziua de azi, e vital sa ai un Firewall, un Antivir, unul sau chiar doua (daca te tine hardware-ul) AntiSpy-uri, un AntiAdd... si foarte mare atentie pe ce dai click.
Restul... vine de la sine.

#43
bugsiiy

bugsiiy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 26.11.2006
sau daca esti obsedat de virusi, cel mai simplu, iti iei un Mac sau pui Linux :)

#44
raduni131

raduni131

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 13.08.2006
Puteti sa ma ajutati si pe mine, eu am limita la download la 10 mb, si nu pot sa iau nici Avira, nici Avast, va rog, puteti sa arhivati avastul de aici : http://files.avast.c...ro/setupeng.exe si sa-l impartit in bucati mai mici si sa-l uploadati undeva (aici pe forum, sau pe rapidshare, sau defapt...unde vreti voi)

Aceeasi rugaminte este valabila si pentru avira : http://www.free-av.c..._win7u_en_h.exe

Daca postul meu este offtopic, voi reveni cu pareri dupa ce voi avea instalat unul din aceste doua.

Thanks

#45
Anamaria07

Anamaria07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 27.03.2005
Primul (avast) l-am desfacut  in 11 rar, da-mi o adresa de mail unde ti le pot trimite

Edited by Anamaria07, 15 April 2007 - 13:54.


#46
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Avira :
Attached File  antivir_workstation_win7u_en_h.part01.rar   1.39MB   52 downloads
Attached File  antivir_workstation_win7u_en_h.part02.rar   1.39MB   23 downloads
Attached File  antivir_workstation_win7u_en_h.part03.rar   1.39MB   23 downloads
Attached File  antivir_workstation_win7u_en_h.part04.rar   1.39MB   17 downloads
Attached File  antivir_workstation_win7u_en_h.part05.rar   1.39MB   18 downloads
Attached File  antivir_workstation_win7u_en_h.part06.rar   1.39MB   23 downloads
Attached File  antivir_workstation_win7u_en_h.part07.rar   1.39MB   17 downloads
Attached File  antivir_workstation_win7u_en_h.part08.rar   1.39MB   16 downloads
Attached File  antivir_workstation_win7u_en_h.part09.rar   1.39MB   18 downloads
Attached File  antivir_workstation_win7u_en_h.part10.rar   1.17MB   21 downloads

...mai tarziu pun si Avast :coolspeak: .

#47
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Attached File  setupeng.part01.rar   1.39MB   30 downloads
Attached File  setupeng.part02.rar   1.39MB   14 downloads
Attached File  setupeng.part03.rar   1.39MB   11 downloads
Attached File  setupeng.part04.rar   1.39MB   11 downloads
Attached File  setupeng.part05.rar   1.39MB   11 downloads
Attached File  setupeng.part06.rar   1.39MB   12 downloads
Attached File  setupeng.part07.rar   1.39MB   11 downloads
Attached File  setupeng.part08.rar   1.39MB   12 downloads
Attached File  setupeng.part09.rar   1.39MB   15 downloads
Attached File  setupeng.part10.rar   1.39MB   11 downloads
Attached File  setupeng.part11.rar   24.82K   12 downloads

...si Avast.

#48
raduni131

raduni131

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 13.08.2006
1. Ana Maria, mersi..........dar...............nici mailul nu-mi merge.  Mersi oricum :)
2. AntinVidia, thnx a lot     :arigato:

#49
Anamaria07

Anamaria07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 27.03.2005

View Postraduni131, on Apr 15 2007, 15:42, said:

1. Ana Maria, mersi..........dar...............nici mailul nu-mi merge.  Mersi oricum :)
2. AntinVidia, thnx a lot     :arigato:


Tutu-i bine cand se termina cu bine. Bafta.

#50
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007
avg- free edition :coolspeak:

#51
wrappled

wrappled

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.04.2007
Avg 7.5 Free Edition e cel mai bun antivirus free.Il puteti lua de pe www.grisoft.com.Merita incercat.pentru calculatoare mai performante recomand F-secure Internet Security 2007 dar va trebuie cam 1 gb ram si un procesor Intel de vreo de 3.2 Ghz1

#52
romanianjoker

romanianjoker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 10.02.2004
Cel mai bun free este AVG-ul. Are ca tot ce iti trebuie plus ca este friendly.
Dar cum rezolvi probema cu firewall-ul? Iti trebuie tot free, nu?

Mai am o intrebare: nu cumva toate astea free sunt gratis doar pentru uz personal? Adica tu daca iei bani pe serviciul de intretinere sau ce o fi, cred ca nu mai este uz personal...devine comercial, plus ca la cabinetele respective este activitate comerciala.
Eu zic sa vorbesti cu cei de la Softwin si sa vezi de o licenta ieftina pentru cabinete medicale si scoli. Au ei ceva la pret mai mic.

take care...

#53
nyd

nyd

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 25.03.2007

View Posteasycom_uk, on Apr 5 2007, 12:54, said:

Deci oameni buni.... Inca nu v-ati prins ca virusii nu-s ceva cu ce sa va jucati? A scris unul aici ca nu foloseste nici un antivirus ca se crede utilizator bun, si stie ce sa nu acceseze. Hai ma.... ca doar nu esti Dumnezeu. Iti garantez personal ca daca ai internet ti-e plin calculatorul cu virusi.
Hai sa fim seriosi... Antivirusul nu s-ar fi inventat daca nu ar fi fost nevoie de el.
Nu va mai plangeti ca nu gasiti antivirus bun si free, ca este. Se numeste Avast. Avira e mic copil pe langa asta. Avira iti va opri doar 70% din virusi si asta fiindca se cred deja prea buni, insa nu-s. AVAST insa e un antivirus free, in plus primesti si licenta pe gratis, update zilnic automat, cateodata chiar de 2 sau 3 ori pe zi. Si ca o chestie ca sa vedeti ca nu vorbesc prostii, reteaua nationala de telefonie si intrnet, numita ROMTELECOM, foloseste AVAST, deci....o fi ceva de capul lui, ha?
Romtelecom ar trebui sa-si mai puna pofta-n cui, ca numai eu plateam 2 mil la telefon ca utilizator casnic. O fi Avast free dar e doar pentru utilizatori casnici, in cazul "not a home user, or you use your computer for profit, the avast! Home Edition is not licensed for such use, and you are asked to use the commercial version - avast! Professional Edition." deci ar trebui sa-si ia altceva. Si un bun utilizator e intotdeauna cea mai buna protectie 100% sigura, antivirusii s-au inventat pentru utilizatorii mai incepatori si cu prea putina imaginatie. Eu de exemplu atunci cand banuiesc ca ceva luat de pe net ar putea fi infectat, imi trimit singur fisierul prin mail cu yahoo si-mi zice daca e infectat sau nu, deci acasa nu folosesc nici o solutie de antivirus. Solutia asta totusi nu merge atunci cand nu esti tu utilizatorul ci doar administrator, iar la firma folosesc BitDefender8.

Avira are aceleasi limitari. Iar limitarile sunt valabile si pentru tine aflorine, nu cred ca medicii folosesc calculatoarele doar ca sa joace solitaire la cabinet ca sa nu fie stresati.

View Postaflorine, on Jul 31 2002, 12:11, said:

Bine spus cu utilizatorul, numai ca eu pastoresc o gramada de computere, pe care au acces medici, asistenti medicali, .... si nu am incredere in cea mai mare parte din ei, trebuie sa ma asigur cumva, altfel toate stricaciunile cad  in capul meu (si am avut citeva de-a lungul timpului)...

Ca daca folosesti un software gratuit, nu inseamna ca esti licentiat sa-l folosesti in scopul tau, deci tot in ilegalitate esti, deci tot poate sa-ti salte politia calculatoarele la orice ora daca vin cu un mandat. Iar daca tot folosesti avira sau avast ilegal, mai bine folosesti norton ilegal sau nod32 ca sunt mai bune oricum.

Ca am batut destul campii sa vin si eu cu o solutie totusi. BitDefender 8 e singurul antivirus free in scop casnic cat si comercial. Eu unul il flosesc la firma. Foloseste exact motoarele de cautare de la Bitdefender 10, deci detecteaza si scoate la fel ca varianta platita, dar ii lipsesc cateva functionalitati. Scaneaza doar la cerere, dar exista posibilitatea programarii scanarii in background totusi, scanezi in fiecare zi cand pleci de la birou si eu zic ca n-ai probleme in 95% din cazuri.

Mai spun odata pentru aflorine, in us comercial cum iti trebuie tie, ori platit, ori BitDefender 8, altceva nu exista, am studiat si eu piata o vreme.

Edited by nyd, 27 May 2007 - 09:24.


#54
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,338
  • Înscris: 14.06.2006
Cine are o cheie pentru Kav 6.0.0.300 care sa nu fie black listed?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate