Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

AKTA - TV cablu digital (S.D.) - Topic general.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
7321 replies to this topic

#2611
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View PostCristi_77, on 04 iulie 2017 - 23:24, said:

Depinde la ce calitate retransmit posturile, din fericire nu cred că va fi cazul să intre posturi acolo, au aceea frecvență liberă pe 402. Orice s-ar spune despre celelalte servicii, calitatea imaginii la AKTA pe digital este foarte bună.
Corect!

#2612
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Cinemax nu mai are EPG de aseară, la fel aproape jumătate din grilă, cele mai importante fiind cele de filme și generaliste. De 2 săptămâni aceleași probleme zilnice, înțeleg 1-2 zile că pot fi probleme, dar asta e deja cam mult. La RC ți se spune că nu e vina lor, deși eu am probat și pe un alt TV și la un vecin care are STB, deci problema nu-i de la mine. Până să intre Dolce Sport, totul funcționa normal, inclusiv acest aspect, în schimb de atunci tot sunt probleme. Sper să se rezolve cât mai curând!

#2613
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Din cate stiu e o problema daca nu ofera posturilor HBO, EPG.. sunt posturi PPV si trebuie sa fie date in cele mai bune conditii.

#2614
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Frecvente fara EPG:322 SI 330 .Adica toate HBO-urile(fara Cinemax2) nu au EPG.Se lasa cu amenda chestia asta.

#2615
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Nu e vorba de amenda, e vorba de cei de la HBO care nu accepta lucruri de genu. HBO e o firma foarte serioasa.

#2616
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View Postronuquet, on 05 iulie 2017 - 15:12, said:

Din cate stiu e o problema daca nu ofera posturilor HBO, EPG.. sunt posturi PPV si trebuie sa fie date in cele mai bune conditii.

Da, zilnic sunt probleme pe frecvența 330, unde sunt și HBO-urile, deci e ceva obișnuit. Nu vor primi amendă doar pentru atât, oricum pe cei de la HBO nu îi interesează așa ceva, tocmai ce au primit ”cadou” HBO 2 HD. EPG nu este nici pe posturile generaliste (314) de azi-dimineață.

View Postronuquet, on 05 iulie 2017 - 16:48, said:

Nu e vorba de amenda, e vorba de cei de la HBO care nu accepta lucruri de genu. HBO e o firma foarte serioasa.

Mă îndoiesc că pe cei de la HBO îi interesează așa ceva, asta ține de respectul cu care fiecare operator își tratează abonații.

View PostCosmin342, on 05 iulie 2017 - 16:44, said:

Frecvente fara EPG:322 SI 330 .Adica toate HBO-urile(fara Cinemax2) nu au EPG.Se lasa cu amenda chestia asta.

Amendă doar pentru atât ? :lol: Asta sigur nu se va întâmpla, ei nu au toate posturile din lista must-carry și nu au mai primit nicio amendă, în schimb au primit pentru programe retransmise ilegal pe analogic în diferite locații din țară.

#2617
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
A revenit EPG-ul după 3 zile pe frecvențele 322 și 330. :)

#2618
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Pe poziția 224 a (re)apărut update-ul de soft pentru modulul CAM ”Neotion” ce va fi lansat în oferta comercială în curând.

#2619
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View PostCristi_77, on 05 iulie 2017 - 23:00, said:

Pe poziția 224 a (re)apărut update-ul de soft pentru modulul CAM ”Neotion” ce va fi lansat ĂŽn oferta comercială ĂŽn curând.
Poate schimbă și interfața site-ului. S-a cam prăfuit. Cât despre carduri, cred că la toamnă.

Edited by megafanro, 10 July 2017 - 00:49.


#2620
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Pentru carduri, cea mai plauzibilă dată este 1 septembrie, atunci când vor veni cu o nouă ofertă, tot atunci sunt șanse mari să intre și programe pe aceea frecvență liberă, vara niciun operator nu face modificări la grila de programe. La site nu cred că apar modificări prea curând, chiar dacă din punct de vedere grafic nu e chiar așa ”strălucit”, măcar e actualizat la zi, față de alții, uită-te numai pe site-ul Telekom și vezi programe care nici măcar nu există la noi, ca Viasat Explore HD.

#2621
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
Pt mine, telekom, e egal cu 0. Nu știu dacă la mine in localitate, mai au 5 abonați. Să ai in ziua de azi in ofertă, net de 2 mbps, e rușinos.

Akta le dă clasă, aici. Nu mai vorbesc de digi și upc.

#2622
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017

View Postgabrielmilea, on 08 iulie 2017 - 17:34, said:

Pt mine, telekom, e egal cu 0. Nu știu dacă la mine in localitate, mai au 5 abonați. Să ai in ziua de azi in ofertă, net de 2 mbps, e rușinos.

Akta le dă clasă, aici. Nu mai vorbesc de digi și upc.
Din ce judet esti?

#2623
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
Giurgiu. Bolintin Deal. La 10 km de București..

Akta, Digi, UPC oferă conexiuni de la 50 mbps la 1000, prin FO, iar Telekom, de la 2 la 10 mbps, prin sârmă de covrigi. Suntem singura comună din zonă cu 3 furnizori. In vecinătate există, fie doar akta, fie tandem akta - digi sau akta - upc. Telekom nu investește pe nicăieri.

#2624
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Investeste si Telekom unde este vad comercial. In ultimul timp investesc masiv in 4G pentru ca s-a prabusit numarul de clienti .

#2625
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Postcraiova70, on 09 iulie 2017 - 15:25, said:

Investeste si Telekom unde este vad comercial. In ultimul timp investesc masiv in 4G pentru ca s-a prabusit numarul de clienti .
Oare la 10 km de București, nu este vad comercial. Dacă vrei să faci parte din clasa companiilor de top, iținasumi riscuri și mergi chiar și acolo, unde ai concurență.

#2626
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Telekom preferă mai ales zonele unde principalul furnizor e chiar AKTA, știu că pot procura ușor abonați de acolo, evident unde oferă internet de 1000 Mbps și cablu digital. În situația descrisă de colegul @grabrielmilea evident că locuitorii zonei preferă UPC, RCS sau chiar AKTA.

#2627
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Au ”amețit” digitalul de tot, trecând peste faptul că pe unele programe nu este EPG ore sau chiar zile întregi, acum Private TV are EPG-ul de la Prima TV, cineva ”încurcat” iar butoanele” pe acolo. :)

#2628
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005
astazi au umblat pe digital si pe analogic...dar  nu se vad rezultatele in bine...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate