Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 

Radio aacplus

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#55
ghyo

ghyo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 698
  • Înscris: 16.01.2005
sa se si vada cum, iata screenshot

Attached Files



#56
SirNeo

SirNeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 21.09.2006
http://live.activera...9000/listen.pls

- Active Radio -

#57
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Poate ma ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna de ce nu pot asculta radio-uri online cu aac. Am winamp ultima vesrsiune, reinstalata de peste 3 ori, am toate codec-urile noi, de fapt offline aac-urile merg perfect dar nici de al naibii nu canta vreun radio aac. Celelalte radio-uri online (nu aac) merg impecabil.
Am mai incercat si cu mediaplayer si rezultatul e acelasi ca in winamp !
Sa nu-mi spuneti ca trebuie reinstalat Windoze-ul... :D

#58
ghyo

ghyo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 698
  • Înscris: 16.01.2005

View Postrvic77, on Oct 20 2006, 11:17, said:

Poate ma ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna de ce nu pot asculta radio-uri online cu aac. Am winamp ultima vesrsiune, reinstalata de peste 3 ori, am toate codec-urile noi, de fapt offline aac-urile merg perfect dar nici de al naibii nu canta vreun radio aac. Celelalte radio-uri online (nu aac) merg impecabil.
Am mai incercat si cu mediaplayer si rezultatul e acelasi ca in winamp !
Sa nu-mi spuneti ca trebuie reinstalat Windoze-ul... :D

ia cauta tu in Winamp/Options/Preferences/Plugins/input decodorul pentru mp3Pro si da-i uninstall daca te lasa inima (sincer, n-ai ce face cu el) apoi incearca sa asculti :)

#59
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postghyo, on Oct 20 2006, 12:59, said:

ia cauta tu in Winamp/Options/Preferences/Plugins/input decodorul pentru mp3Pro si da-i uninstall daca te lasa inima (sincer, n-ai ce face cu el) apoi incearca sa asculti :)
S-a rezolvat pana la urma cu reinstalarea pe curat a winamp-ului ! Mersi de raspuns

#60
oviliz

oviliz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.10.2006
Dar aacPlus vs mp3PRO ...imi poate face cineva o comparatie detaliata?
Eu transmit nu cu DSP ci cu SimpleCast si aici nu am vazut aac+...

#61
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Daca n-ai vazut inseamna ca n-are ....
reprofileaza-te pe alt program ce ofera si aac+ . Merita !

#62
oviliz

oviliz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.10.2006
Dar aacPlus vs mp3PRO ...imi poate face cineva o comparatie detaliata? Pentru mine e mai bun mp3PRO.. ma puteti contrazice dar cu o comparatie!
http://www.spacialau...3PRO/index.html

Mai mult decat a spune ca mp3PRO e mai bun ca aac+, si de fapt nu pot spune ca nu sunt documentat dar sper sa ma puteti lamuri voi, va pot spune cu siguranta ca SimpleCast e incomparabil mai bine decat DSP, si cu mai multe features... ;)

Edited by oviliz, 27 October 2006 - 17:59.


#63
ghyo

ghyo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 698
  • Înscris: 16.01.2005

View Postoviliz, on Oct 27 2006, 18:54, said:

Dar aacPlus vs mp3PRO ...imi poate face cineva o comparatie detaliata? Pentru mine e mai bun mp3PRO.. ma puteti contrazice dar cu o comparatie!
http://www.spacialau...3PRO/index.html

Mai mult decat a spune ca mp3PRO e mai bun ca aac+, si de fapt nu pot spune ca nu sunt documentat dar sper sa ma puteti lamuri voi, va pot spune cu siguranta ca SimpleCast e incomparabil mai bine decat DSP, si cu mai multe features... ;)

[ http://codingtechnologies.com/products/assets/ebu_test_48kbps_2.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

aacPlus v1 has been evaluated in multiple 3rd party tests by Digital Radio Mondiale, MPEG, the European Broadcasting Union, and the Institute für Rundfunktechnik IRT. aacPlus v1 outperformed all other codecs in the competition. Below is the results graph from the European Broadcasting Union testing at 48 kbps stereo. The full "EBU subjective listening test on low bit rate audio codecs" can be downloaded.

[ http://codingtechnologies.com/products/assets/3GPP_mushra_18_48kbps_2.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
oviliz

oviliz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.10.2006

View Postghyo, on Oct 29 2006, 13:52, said:

http://codingtechnol...st_48kbps_2.gif

aacPlus v1 has been evaluated in multiple 3rd party tests by Digital Radio Mondiale, MPEG, the European Broadcasting Union, and the Institute für Rundfunktechnik IRT. aacPlus v1 outperformed all other codecs in the competition. Below is the results graph from the European Broadcasting Union testing at 48 kbps stereo. The full "EBU subjective listening test on low bit rate audio codecs" can be downloaded.
http://codingtechnol...18_48kbps_2.gif
ooooooooook!

#65
alfader

alfader

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.03.2006
Va rog ajutati-ma cu cateva idei. Am ultima versiune de winamp fresh reinstalata, si totusi nu pot asculta nici un post de radio online ce foloseste aacplus. Poate fi vre-o problema de la provider ? Am net de la Hertza.
Multumesc

#66
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postalfader, on Nov 17 2006, 01:52, said:

Va rog ajutati-ma cu cateva idei. Am ultima versiune de winamp fresh reinstalata, si totusi nu pot asculta nici un post de radio online ce foloseste aacplus. Poate fi vre-o problema de la provider ? Am net de la Hertza.
Multumesc
Problema e cat se poate de simpla, am avut si eu problema asta. Datorita numeroaselor schimbari de variante winamp se pare ca aac-ul nu se mai actualizeaza si ca atare poti rula aac-uri numai offline. Solutia e sa dezinstalezi winamp-ul si sa stergi directorul (dupa ce iti pastrezi, skin-uri plug-inuri, etc) si apoi sa pui o varianta curata (pentru mai multa siguranta foloseste alt director decat cel sters). Bafta ! :D

Edited by rvic77, 20 November 2006 - 09:19.


#67
ghyo

ghyo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 698
  • Înscris: 16.01.2005

View Postrvic77, on Nov 20 2006, 10:18, said:

Problema e cat se poate de simpla, am avut si eu problema asta. Datorita numeroaselor schimbari de variante winamp se pare ca aac-ul nu se mai actualizeaza si ca atare poti rula aac-uri numai offline. Solutia e sa dezinstalezi winamp-ul si sa stergi directorul (dupa ce iti pastrezi, skin-uri plug-inuri, etc) si apoi sa pui o varianta curata (pentru mai multa siguranta foloseste alt director decat cel sters). Bafta ! :D

trebuia sa-i spui sa nu pastreze decodorul pt mp3Pro, aflat in folderul plugins... daca il pune la loc, n-o sa-i mearga. internetul de la Hertza e excelent, buna alegere  :coolspeak:

#68
Deea_andreea

Deea_andreea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.07.2006
VOX T HUSI & VASLUI 94.5 FM

=s-a schimbat ip-ul serverului nostru de streaming (32 kbps AAC+)

Noua adresa o gasiti la http://voxt.lx.ro/live.m3u

#69
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
KISS FM > Radio 21

Desi ambele posturi de radio au transmisie AAC+,KISS FM se aude mai bine decat R21.

#70
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Da ?!
Cu ce link ai facut comparatia ?
Ca vad ca la 21 nu i-ai pus link ! Asa .. normal ca Kiss se aude bine ... ca 21 nu merge ... :D

#71
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Am facut comparatia cu link-ul asta: http://radio21.rdsnet.ro:8000/

#72
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Acum spre exemplu e invers ! :D
Depinde de calitatea piesei , de bit rate ....... In mod normal o piesa WAV, aceeasi piesa, se aude la fel pe ambele linkuri ... si asta deoarece fiecare post gaseste cele mai bune solutii de stream si server.....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate