Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Orga virtuala

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alex_2302

alex_2302

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.12.2009
salutare oameni

vrau si eu sa stiu daca exista un soft care sa inlocuiasca aproape in intrgime o orga profesionala, diferenta sa fie decat ca e vritual. Am tot cautat dar am dat peste alte prostii, nu am gasit exact ce vreau eu. Sa pot sa adaug styleuri si sunete. Softul sa semene cat mai mult cu o orga Roland , Korg ,Yamaha etc.
Nu cred ca doar pt un hobby ar trbui sa cheltui o suma ceva cam mare de bani pe o orga profesionala.
Multumesc!

#2
mihaibr14

mihaibr14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 24.10.2009
Native instruments


sau incearca cu softul asta http://www.bome.com/midi/keyboard/

#3
alex_2302

alex_2302

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.12.2009

View Postmihaibr14, on 22nd December 2009, 10:40, said:

Native instruments


sau incearca cu softul asta http://www.bome.com/midi/keyboard/


mersi, dar nush daca ai inteles la ce ma refer eu..ceva putin mai profesional si sa pot adauga styleuri cu extensiile ".sty"
sa ma fac mai inteles...as vrea cva in genul cum e "Virtual mashine" de la Microsoft..pe care sa instaleaza un sistem de operare pt a face o proba, dar in loc de sistemul de operare pt pc...sa se poata instala un sistem de operare pt orga..si sa fie cat mai aproape de real.
mai pe scurt o orga profesionala intr-un pc.
imi cer scuze pt exprimare dar nu stiu cums a ma fac mai bn inteles
oricum mersi mult pentru ajutor

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006
Am înțeles ce vrei însă nu cred că există ceva mulțumitor. În orice caz nu cu interfață similară cu a orgii. Softuri care deschid/editează style-uri există (unul ar fi StyleWorks dar mai sunt), știam de un soft care face aproximativ ce vrei tu, cred că Virtual Band sau ceva în genul ăsta, însă nu știu cum se împacă cu fișierele .sty și era departe de o similaritate cu o interfață așa cum o vrei tu, habar n-am dacă există versiuni mai noi decât cea pe care am văzut-o acum ceva ani de zile.
În altă ordine de idei, dacă există un soft conform cerințelor tale acesta NU e freeware, ba e chiar posibil să fie destul de scump. Pentru un hobby e suficient un psr 660/760/1000 sau un Korg din seria i sau is (ca fiabilitate cele din seria i parcă stau mai bine), dacă e mai mult de un hobby atunci trebuie să accepți și niște rectificări bugetare :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate