Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Totul despre BlueAir

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6141 replies to this topic

#4663
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Nu

#4664
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
Pana la urma au bagat reducere cei de la BlueAir, din pacate am luat deja biletele ...

#4665
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 22.02.2011

View Postlls869, on 10 februarie 2018 - 14:34, said:

Salut.
Zbor nou introdus de Blue Air: Palma de Majorca :-) va fi un zbor sezonier, pe durata verii(15.06-15.09), cu preturi incepand de la 565 lei si zile de operare miercuri si sambata.
Destinatie interesanta, cu plaje frumoase si multe optiuni pentru petrecerea timpului liber si shopping.
Spor la rezervat !!!!

E una din destinațiile de vacanță așteptate pt Blue Air, dar e sezonieră (15.06-15.09) pt că iarna are o climă rece și umedă.
Nu ințeleg de ce, cu avioanele noi, care au consum redus, nu fac TOT ANUL, destinații căutate tot anul, inclusiv iarna ( poate in mod special ) : Canare, Madeira și Azore? În insulele astea isi petrec o parte din iarnă o mulțime de turiști, care vor să scape de frig,  din Marea Britanie, Franța, Germania, țările nordice. Au inceput si din țările de est să aibă măcar cĂąte un zbor, două pe săptămĂąnă., față de Marea Britanie, care au vreo 50-100 de zboruri PE ZI,  tot anul, catre aceste destinații și In  majoritate low-cost.

Wizz are tot anul Otp-Tenerife, de 2 ori pe săptămĂąnă - un innceput foarte timid.

Edited by nasty2, 23 February 2018 - 15:19.


#4666
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Lol, și eu mi-aș dori, dar vorbim de România, unde 60% din populație are buda în fundul curții. Aceste rute nu pot fi 100% sustenabile.

#4667
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 22.02.2011
E cred ca macar Tenerife si Sao Miguel, cu restul de 40%, din care o multime de pensii speciale de la 45 de ani, care ocupa tot mai multe procente, cu cate 2 zboruri pe saptamana, ar acoperi pt inceput toate locurile din avion.
Madeira nu se pune ca e un aeroport dificil, care e facut de piloti dedicati ( cehii au din Praga!)

#4668
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Imposibil, chiar și acum zborurile Wizz către Tenerife sunt subvenționate. De unde visezi două zboruri pe săptămână pline?

#4669
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Cred ca daca si Blue Air ar face demersurile, ar primi si ei subventie din partea Canarienilor daca ar avea un zbor pe saptamana spre arhipeleag. Daca ar fi dupa mine, nu m-as orienta catre Tenerife ci catre Gran Canaria , Fuerteventura...Vecinii de la est au zboruri directe de la Budapesta spre Gran Canaria si Fuerteventura dar marele lor avantaj e nivelul de trai, superior noua...

#4670
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Au și Lanzarote și Tenerife. Lanzarote o opresc.

#4671
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
La blue air am voie cu o geanta de laptop pe lângă bagajul de mana? Din cate citesc cică nu, dar din experientele celorlalți cum e?

#4672
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Daca ei zic nu...
Ca plan de avarie ;-), baga laptopul in bagajul de mana, cand ajungi la poarta de imbarcare si il scoti cand ajungi in avion :-)

#4673
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Nu îți dau voie cu nimic pe lângă bagajul de mâna. Acum vreo 2 ani am asistat la o faza când o femeie avea bagajul de mâna și geanta personală. Nu au lăsat-o sa treacă cu ambele, asa ca și-a băgat in bagajul de mâna ce avea in geanta și apoi a aruncat geanta. Nu am stat cu ochii pe ea dar bănuiesc ca avea ceva chestii și prin geanta aia și nu era folosită doar pe post de genta. Nu cred ca merita sa te risti, baga laptopul in bagajul de mâna.

#4674
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
No, eu incerc sa vad cum se comporta. Si de ceva o voi baga in bagajul mare. Oricum, dupa e evident ca o voi scoate. :lol:

#4675
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,865
  • Înscris: 04.07.2010
@Villefort: recomandarea este ca laptopul sau/şi tableta să le bagi în bagajul de mână,  şi la trecerea prin porţile de securitate le spui că ai aşa ceva. De fapt e posibil să te întrebe ei. Apoi îţi vor spune să le scoţi şi să le pui pe bandă separat. După ce trece bagaju' prin aparat le bagi la loc în bagajul de mână până urci în avion.

Uite, citeşte aici.

Nu scrie acolo decât că se ţin în bagajul de mână, eu am detaliat toată procedura.
Nu cumva să bagi în bagajul de cală laptopul sau alt obiect fragil, dacă nu vrei să se deterioreze. Bagajul cade 4 - 5 metri în "groapa comună", de unde este direcţionat către avionul cu care va călători, conform etichetei ataşate.


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 04 March 2018 - 21:47.


#4676
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
Merci mult de raspuns! Intr-adevar, obiectele de valoare le tin mereu in bagajul de mana. Posted Image Saptamana frumoasa!

Edited by Villefort, 05 March 2018 - 00:04.


#4677
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Pot anula o rezervare?
Mai primesc ceva bani inapoi din pretul biletului ?

#4678
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 12.02.2008
Poti anula, dar de primit banii inapoi, nu prea

#4679
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Teoretic trebuie să primești înapoi taxele aeroportuare. Dar există o taxă de anulare, deci.... mumu :)

#4680
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
N-ai nicio sansa sa primesti banii inapoi...

https://www.blueairw...#10-RESTITUIREA

...AZI(si dor azi) au reducere de 15% la pretul biletelor , pentru calatorii pana la sfarsitul lunii octombrie 2018

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate