Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Totul despre BlueAir

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6141 replies to this topic

#4699
Avaana

Avaana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.04.2018
Buna!Prenumele îmi este scris Anamaria in loc de Ana-Maria oare o să am probleme la aeroport?

#4700
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Nu.

#4701
comentatorul

comentatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 08.02.2007
Salut,
Am si eu niste nelamuriri, in caz ca mai poate fi ceva facut printr-o minune.

Am si eu o rezervare la Blue Air pentru un low cost de 1000 de lei ( 2 persoane, 500 caciula), pana in Milano pentru luna Septembrie, achitat complet deja.

As dori sa il anulez insa din pacate, exista ORICE MODALITATE, prin care as putea recupera banii inapoi ??? Din ce am inteles, e aproape imposibil, insa poate am noroc.

Mai mult, daca totusi nu se poate anula, e vreo varianta prin care sa schimb numele unuia din pasageri, gen sa il inlocuiesc cu alta persoana, iar pentru asta sa nu mai platesc acea taxa de 40 de euro, care am inteles ca ar exista???


Multam anticipat pentru orice raspuns.

#4702
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Nu, nu ai cum sa iti recuperezi banii. Iar pentru schimbarea de nume trebuie sa platesti acea taxa.

#4703
comentatorul

comentatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 08.02.2007
Deci nici faptul ca nici macar check-in-ul nu este inca facut nu m-ar ajuta cu nimic, nu ? 100% totul pierdut si aia e ? :(.

#4704
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Păi găsești totul în condiții de transport. Ști tu, alea cu care ai fost de acord când ai apăsat pe "plătește". ;)
Vezi poate sunt ceva portițe.

#4705
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Mi-au luat mie la Ryanair 10 euro pentru schimbarea numelui total tinand cont ca rezervarea o facusem de 10 minute. (poveste lunga)
Da-mi voie sa te dezamagesc si sa iti spun ca nu o sa gasesti nicio varianta de a schimba numele gratuit.

#4706
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Salut,
40 eur taxa schimbare nume...plus diferenta dintre pretul biletului la data achizitiei si pretul zilei la care se face schimbarea... :-(

#4707
comentatorul

comentatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 08.02.2007
Ok, deci mi-am facut-o cu mana mea se pare, multumesc frumos pentru informatii si ajutor.

Taxa aia de 40 de euro e pt dus intors?? (asa sunt luate biletele)...deci se face un 80 ? :-s, aproape deja e dublul pretului...vorba aia, cand esti prost, platesti :)).

#4708
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010
Promotie BlueAir, de azi 11 mai pana pe 13 mai - reducere 15% pentru toate zborurile.
Detalii in foto:

Attached Files


Edited by raul_6776, 11 May 2018 - 13:25.


#4709
luciaro

luciaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.02.2009
Buna seara,
Urma sa ne intoarcem de la Paris pe 2 iunie direct la Constanta - primul zbor din acest an pe aceasta ruta. Astazi am fost anuntati prin sms si mail ca zborul a fost anulat din motive operationale. Teoretic am inteles ce optiuni am, ma intereseaza de la cineva care a trecut printr-o situatie similara daca va trebui sa platesc diferenta de pret daca schimb biletele pe ruta Paris-Bucuresti... asta in cazul in care mai gasesc ceva locuri. Va dati seama ca biletele sunt la niste preturi muuuult mai mari acum, cu 2 saptamani inainte de zbor, fata de luna martie cand le-am achizitionat. Multumesc!

Edited by luciaro, 16 May 2018 - 21:50.


#4710
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 14.04.2008
nu trebuie sa mai platesti nicio diferenta.

#4711
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Nu reusesc sa fac checkinul pentru un zbor dus-intors, cu plecare marti 22 si retur joi 24.
Dupa ce trec de partea de selectare loc, cand trebuie sa confirm tot pentru boarding pass, primesc o eroare de genul.

Server Error in '/' Application.
Runtime Error
  Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.
Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".
<!-- Web.Config Configuration File -->
<configuration>
	<system.web>
		<customErrors mode="Off"/>
	</system.web>
</configuration>
 
Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.
<!-- Web.Config Configuration File -->
<configuration>
	<system.web>
		<customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/>
	</system.web>
</configuration>


Am incercat mai multe ori astazi, de pe browsere diferite, si de pe PC si de pe telefon.
Intampinati aceeasi problema?

#4712
AdrianG

AdrianG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.07.2006
Da. Solutia este (cel putin in Firefox) dupa ce introduci codul de booking sa dai un CTRL-SHIFT-R si apoi continui procesul de check-in. Am patit si eu chiar azi si din ce am citit problema e mai veche.

#4713
luciaro

luciaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.02.2009

View Postluciaro, on 16 mai 2018 - 21:44, said:

Buna seara,
Urma sa ne intoarcem de la Paris pe 2 iunie direct la Constanta - primul zbor din acest an pe aceasta ruta. Astazi am fost anuntati prin sms si mail ca zborul a fost anulat din motive operationale. Teoretic am inteles ce optiuni am, ma intereseaza de la cineva care a trecut printr-o situatie similara daca va trebui sa platesc diferenta de pret daca schimb biletele pe ruta Paris-Bucuresti... asta in cazul in care mai gasesc ceva locuri. Va dati seama ca biletele sunt la niste preturi muuuult mai mari acum, cu 2 saptamani inainte de zbor, fata de luna martie cand le-am achizitionat. Multumesc!

Am rezolvat! Imediat cum am primit notificarea lor, am completat formularul din sectiunea Contact de pe site. Nici pana acum nu mi-a raspuns nimeni...
Ieri i-am abordat si pe messenger-ul de pe facebook, unde se pare ca am avut mai mult succes. Am reusit sa vorbesc cu cineva, cu pauze de cateva ore intre replici, dar totusi am rezolvat situatia. Am cerut schimbarea rutei pt Paris-Bucuresti. Dat fiind ca pe 2 iunie cand aveam noi biletele initiale avionul era plin, mi-au oferit locuri pt 3 iunie pe care le-am refuzat, pentru ca ar fi implicat o noapte de cazare in plus si alte cheltuieli suplimentare. Asa ca am solicitat bilete pt 1 iunie, pe care le-am si primit pe mail. Am renuntat la o noapte de cazare si o zi de vacanta, dar se pare ca nu prea aveam incotro...
Asa ca abordati-i pe toate canalele posibile cand aveti nevoie!

#4714
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
Vad ca pe site la Blue Air spune ca ar accepta un bagaj de cala cu dimensiunile 100cm x 80cm x 30cm. Sa inteleg ca nu se poate depasi inaltimea de 30 cm (chiar de ar fi depasita doar cu vreo 2-4 cm), chiar daca celelalte dimensiuni ar fi simtitor mai mici decat cele maxim admise (gen 65 x 45)?

#4715
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Se pare ca au anulat zborurile Cluj - Birmingham pe luna viitoare (iunie)... Aveam zbor pe 6 iunie si am primit mail ca a fost anulat, la fel si cel de intoarcere... M-am uitat la alternative si nu mai au zbor direct...

Quote

Compania aeriana Blue Air va informeaza pe aceasta cale ca zborul 0B3751 Cluj - Birmingham din data de 2018-06-06 07:30  a fost anulat din motive operationale.

Asta nu inseamna forta majora, asa-i?

Edited by easy90rider, 29 May 2018 - 17:04.


#4716
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,573
  • Înscris: 15.06.2007
Am luat bilet pentru un charter tm -zakynthos pentru mama, sa vina mai comod,  din motive medicale.
Ce m-a mirat pe mine, a fost ca se platesc 95 de Euro  taxe de aeroport.
Care-i smenul?  Blue air sunt mai fraieri, sau la ei se cheama taxa de aeroport ? Ca la ryan, wizz nu am auzit de taxa de aeroport?
Dus intors costa acum 2 saptama i 150 de euro +95 biletul, ultima data cand am verificat acum cateva zile  era 73+95.  E mai mare taxa de aeroport decat transportul.

Edited by tfmercedez, 04 June 2018 - 08:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate