Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Totul despre BlueAir

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6141 replies to this topic

#4645
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Încearcă pe blueairweb.com la administrarea rezervării. Acolo poți încerca să alegi alte locuri.

https://www.blueairw...booking-status/

#4646
adelmina

adelmina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.12.2007

View Postbv01, on 10 februarie 2018 - 09:04, said:

Încearcă pe blueairweb.com la administrarea rezervării. Acolo poți încerca să alegi alte locuri.

https://www.blueairw...booking-status/
Multumesc. Am schimbat locurile intrand pe rezervarea mea, dar cand inchid pagina, ele nu se salveaza. Nici nu exista un buton care sa o faca. Este cel cu Continua, te trece la pagina urmatoare, dar nu salvezi nimic.

#4647
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Mai mult de atat nu cred ca te putem ajuta aici pe forum.

#4648
adelmina

adelmina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.12.2007

View Postbv01, on 10 februarie 2018 - 09:39, said:

Mai mult de atat nu cred ca te putem ajuta aici pe forum.
Multumesc inca o data. Voi incerca abordarea directa, prin telefon, pana rezolv.

#4649
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Salut.
Zbor nou introdus de Blue Air: Palma de Majorca :-) va fi un zbor sezonier, pe durata verii(15.06-15.09), cu preturi incepand de la 565 lei si zile de operare miercuri si sambata.
Destinatie interesanta, cu plaje frumoase si multe optiuni pentru petrecerea timpului liber si shopping.
Spor la rezervat !!!!

#4650
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View Postadelmina, on 10 februarie 2018 - 08:37, said:

Buna ziua...v-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu o informatie: recent am facut o rezervare la BlueAir si am cumparat -pentru ca nu imi place foarte tare sa zbor-anumite locuri, aceleasi si la dus si la intors. Verificand ieri rezervarea pe site-ul lor am vazut ca nu apareau locurile la intoarcere. M-am uitat si pe emailul lor si acolo, pentru intoarcere, erau alte locuri decat cele cumparate. Am luat legatura telefonic cu ei, mi-au spus ca verifica si mi-au trimis acelasi itinerariu de pe email, adica cele 2 locuri pe care nu le-am cerut. Le-am trimis din nou email dar nu au mai raspuns. Intrebare: cum pot schimba locurile alocate de ei cu cele cumparate de mine, cat mai sunt libere? Mentionez ca cele 4 locuri sunt la acelasi tarif, cel maxim. Multumesc.
Incearca sa-i contactezi pe facebook. Eu asa am rezolvat problema locurilor. Chiar la mine era ciudat pt ca selectasem unul dint locurile care erau gratuite si ei mi-au alocat de fapt unul pt care tb sa platesti extra. Insa a trebuit sa il modific deoarece insoteam o persoana care nu mai fusese niciodata cu avionul (biletul acela fiind achizitionat separat) si vroiam sa stam alaturi.

#4651
adelmina

adelmina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.12.2007

View PostmoniK_06, on 12 februarie 2018 - 17:07, said:

Incearca sa-i contactezi pe facebook. Eu asa am rezolvat problema locurilor. Chiar la mine era ciudat pt ca selectasem unul dint locurile care erau gratuite si ei mi-au alocat de fapt unul pt care tb sa platesti extra. Insa a trebuit sa il modific deoarece insoteam o persoana care nu mai fusese niciodata cu avionul (biletul acela fiind achizitionat separat) si vroiam sa stam alaturi.
Am rezolvat la telefon. Multumesc.

#4652
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
As vrea sa iau niste bilete ptr sfarsitul lui martie, ce parere aveti va mai fi vreo zi cu reducere de 15% luna aceasta ?
A fost saptamana trecuta dar am ratat.

#4653
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
E ciudat să îți planifici o achiziție în funcție de ce păreri au utilizatorii unui forum, dar având în vedere situația financiară de la Blue Air s-ar putea să mai fie ceva promoții.
Însă sfârșitul lui Martie se apropie și probabil că nu vei avea niciun avantaj.
Eu unul cred că o să fie tot felul de promoții, Ballantine's Day, Dacobete, 1 Martie, 8 Martie, Sfânta Paraschiva etc. ;)

#4654
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Ma gandeam fiind topic dedicat poate stie cineva cand sunt promotii .
Poate de Valentine's Day, oricum daca nu apare nimic pana la sfarsitul lui februarie iau asa si asta e .

#4655
Ananke

Ananke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 22.06.2013
Buna seara,
Se mai poate modifica un zbor dupa ce am efectuat checkin online? Eu stiam ca da, dar totusi nu ma lasa sa bifez casuta aceea de selectare zbor.
Este vorba de un zbor pentru acum sambata, cumparat doar un segment de zbor (dus).

#4656
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011

View PostAnanke, on 14 februarie 2018 - 21:09, said:

Buna seara,
Se mai poate modifica un zbor dupa ce am efectuat checkin online? Eu stiam ca da, dar totusi nu ma lasa sa bifez casuta aceea de selectare zbor.
Este vorba de un zbor pentru acum sambata, cumparat doar un segment de zbor (dus).


Zborul se poate modifica oricand si vei fi notificat; nu-mi dau seama de ce bifa vorbesti. Eu mi-am luat recent un bilet doar dus(Lyon-Bucuresti) si nu am avut nicio problema.

Edited by lls869, 16 February 2018 - 21:51.


#4657
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Am luat astazi bilete si am reusit sa fac plata prin SOFORT !
Curios ca pe 13 februarie am incercat acelasi lucru dar nu imi aparea optiunea de SOFORT la Other Payment, si nici cea de transfer bancar, nu pot sa-mi dau seama daca a fost un bug de la ei sau de la browser ... si uite asa am pierdut o reducere de 15% :( .

#4658
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Salut,

Aveti idee, se pot lua in bagajul de mana baterii externe pentru telefon? Sau selfie stick-uri? Nu am gasit informatia pe site.

Multumesc

#4659
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 14.04.2008
baterie externa,  da. selfie stick nu stiu, nu folosesc. banuiesc insa ca ai voie si cu asta.

#4660
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostCosmo13, on 20 februarie 2018 - 10:06, said:

Aveti idee, se pot lua in bagajul de mana baterii externe pentru telefon?
Da

#4661
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Multumesc,

Am intrebat si la BlueAir direct si am primit urmatorul raspuns:

"Din partea noastra este in regula, dar dupa cum stiti, colegii de la Securitate se ocupa de verificarea bagajelor dumneavoastra."

#4662
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 01.02.2009
Nu se mai scade din pret daca faci plata prin transfer bancar? Anul trecut am platit cu 200 mai putin, parca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate