Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#8533
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
Pai tot ei aveau batai de cap. Vand multe la liber psrobabil, si trebuiau sa le decodeze....asa castiga toata lumea, si asa nu mai e pont cu codatu ca acu 10 ani cand nu orea gaseai telefoane la orice colt. S au adaptat. Sa vedem si la oferte

#8534
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004

View PostV_i_c_t_o_r, on 15 iulie 2016 - 17:33, said:

La intrebarea din titlu "Ce se ofera la retention?", dupa discutia de astazi cu dl Eduard Braileanu (sau Draileanu sau Traileanu, nu se intelege perfect clar pe inregistrare), as raspunde "MAI NIMIC"...
Am solicitat pe e-mail o oferta mai buna, care sa inlocuiasca abonamentul meu actual, Nelimitat 10, precizand ca doresc mai mult net, cu un cost lunar mai mic, exemplificand cu o oferta a Vodafone la cartela prepay.
In a V-a zi lucratoare (adica astazi) m-a sunat domnu' Eduard sa ma intrebe de ce imi trebuie mai mult net, ca nici pe cei 2 GB de acum nu-i consum... SIC! A trebuit sa-i explic faptul ca mai am un telefon ce merge pe Digi. Si-a aratat dezacordul fata de Digi, precizand ca acum 2 saptamani a avut probleme cu Digi la mare... Oare angajatii Orange au telefoane in reteaua Digi? Interesant. Nu am vrut sa intru prea mult in polemici pe tema Digi, doar i-am spus ca am portat 3 numere in Digi si stiu exact cum merge; omul doar isi spunea replica.

"Oferta" a fost asa: la fel ca acum, totul ca la Nelimitat 10, doar ca in loc de 2GB imi oferea 4GB. Am spus nu. Vazand ca sunt hotarat sa pun capat discutiei m-a lasat in stand by, sub motivatia consultarii unui superior... Dupa "consultare" a venit cu o gratuitate de 2 luni la abonament si un bonus de 10 GB pe care sa-i consum in timp de 6 luni, reportabili. Adica in loc de 4 GB lunar ce veneau 4 x 6 luni = 24 GB, imi "oferea" 10 GB pentru 6 luni adica 1,66 GB pe luna ce se reportau... Am zis din nou NU!

Interesanta abordarea acestuia in privinta perioadei contractuale pe care o mai am. Prima factura pe care am platit-o cu planul tarifar Nelimitat 10 a fost cea din 2.09.2014, pentru perioada 1.09.2014-30.09.2014. Domnu' Eduard mi-a zis ca am contract pana la 28 octombrie 2016... La Orange 2 ani de contract au 26 luni, nu 24 luni?!?

Ce simt acum? Dezgust total! Imi voi plati si factura pe august, a 24-a factura, dupa care voi pleca catre un alt operator.


Oferta de fidelizare include si nelimitatul cu SUA si Canada pe langa cei 4GB?

#8535
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,254
  • Înscris: 05.06.2002

View Postunic635, on 18 iulie 2016 - 20:12, said:

Vand multe la liber psrobabil, si trebuiau sa le decodeze....asa castiga toata lumea, si asa nu mai e pont cu codatu ca acu 10 ani cand nu orea gaseai telefoane la orice colt. S au adaptat. Sa vedem si la oferte

E chiar hazliu sa vanda dual sim-urile blocate in retea. Cati cumpara un asemenea telefon sa-l foloseasca cu doua sim-uri orange?


Edited by Fane, 19 July 2016 - 00:39.


#8536
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

View PostV_i_c_t_o_r, on 18 iulie 2016 - 16:34, said:


Ai Ăźnțeles, bravo!
Am cumpărat un telefon de la o persoană particulară, care deținea mai multe abonamente pe firma sa. Telefonul, luat la fidelizare, pe factură costa zero lei. Mie mi l-a revĂąndut cu cca. 10% mai puțin față de prețul minim al magazinelor.
Ce-i așa greu?
Bai desteptule care este, ca altcumva nu pot sa iti spun. Ai idee cat plătește o persoana juridica pe un abonament ca sa primească un S7 gratuit?
Topicul asta se adresează marii majorități, nu unor terțe persoane care au cunoștințe cu firme particulare.
Asa pot primii si eu un telefon de la prieten gratuit cadou si sa il vând dupa pe piata ca eu vreau bani eventual cu 30% mai ieftin, ca doar nu il voi vinde cu acelasi pret ca in magazine.
Dar cate astfel de situații pot fi?
Cu siguranta nu sute de mii sau milioane cărora li se adresează topicul.
Mai faci si pe interesantul. Ma gândeam eu unde găsește el S7 cu 2100 lei. Daca vrei sa ajuți cu o informație aici fa-te util si nu iti mai da aere. Du-te pe forumul ocazii si vorbește acolo de ocazii nu pe un forum adresat majorității.
Nu te obosii sa imi raspunzi, poate faci scurta la mana postând un comentariu complet.

View PostV_i_c_t_o_r, on 17 iulie 2016 - 14:50, said:

Pe site-urile de vĂąnzări S7 sigilat e 2100-2300, cu noroc și negociere chiar mai puțin. Nu merită luat de la Orange, blocat Ăźn rețea.
Uite cum ai inceput tu subiectul. "Pe site-urile de vânzări" o exprimare total ambigua.
Vorbește clar, pe înțelesul tuturor, nu de dragul de a posta ceva. Stai liniștit, nu iti ia Anaful urma ca iei un telefon fara sa platesti taxe. :))

#8537
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006

View PostV_i_c_t_o_r, on 18 iulie 2016 - 16:34, said:

Ai înțeles, bravo!
Am cumpărat un telefon de la o persoană particulară, care deținea mai multe abonamente pe firma sa. Telefonul, luat la fidelizare, pe factură costa zero lei. Mie mi l-a revândut cu cca. 10% mai puțin față de prețul minim al magazinelor.
Ce-i așa greu?
asa am cumparat eu Note4 in 2015, sigilat, la 50% din pretul pietii Posted Image

Edited by abit, 19 July 2016 - 01:59.


#8538
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 05.03.2006

View Postprofan1213, on 17 iulie 2016 - 03:35, said:

Nelamurire
Luna trecuta am modificat abonamentul Nelimitat 10 cu Me11 cu resurse de net dublate (6GB) si 2 luni gratuite pt perioada contractuala de 12 luni fara telefon.

Luna asta am incercat sa fac acelasi lucru si pt sotie (are abonament identic cu al meu iesit din perioada contractuala de 3-4 luni) si i s-a comunicat in 2 randuri de catre operatorii de la retentie ca oferta mea cu Me11 nu mai este valabila - ar fi fost valabila doar pana luna trecuta.

Intrebare

A facut cineva luna asta acest tip de abonament (Me11 cu resurse de net dublate si 2 luni gratuit pt perioada contractuala de 12 luni)?
Daca DA rog mesaj pe privat cu datele.

Multumesc
Pana la urma, chiar, se mai acorda asa ceva la retentie?

#8539
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007
Eu am primit saptamana trecuta ME11 la 10 Euro/luna cu 6 gb + Samsung J5 gratis (asta dupa ce am depus cerere de portare). Oferta sigur exista, depinde de ce oameni dati la telefon.

#8540
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
am intrat si eu in ultimele 6 luni, dar nu stiu ce sa fac, fie sa astept trecerea perioadei si sa trec pe cartela, fie sa amenint cu portarea.

sau sa incerc de acum o oferta noua

#8541
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Rv1923 nu depinde de ce oameni dai depinde de pașii pe care ii face fiecare. Ca tu cand ai sunat sa ti se faca o oferta cei de la retentie nu ți-au dat oferta asta. Abia dupa ce ai fost la concurenta si ai facut cerere de portare te-au rezumat cei de la Orange sa iti faca oferta asta. Si cu totii am vazut ca pe unii i suna pe altii nu, deci e preferential din partea Orange, nu tine de omul de rand.

#8542
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010

View PostEagle Raider, on 18 iulie 2016 - 11:15, said:



toate telefoanele vandute de orange sunt blocate in retea

Nu generaliza, majoritatea telefoanelor sun codate, excepție dual sim-urile și telefoanele BlackBerry.

#8543
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
O prietena are trei abonamente de 4,95€ pe numele ei iar doua din ele le folosesc parintii ei. Avand in vedere ca sunt abonamente iesite din perioada contractuala si nu beneficiaza decat de 100 min. nationale + 50 MB de internet + nelimitat orange as dori sa stiu maximul care s-ar putea cere la prelungire in aceiasi bani fara a cumpara si telefoane subventionate. Multumesc anticipat.

Edited by macette, 19 July 2016 - 15:35.


#8544
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Me5, 5 euro lunar, nelimitat Orange si national si 100 MB. Daca le prelungesti pe toate poti obtine pe fiecare minim 2 luni reducere 100% din abonament.

#8545
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010
Me5, nelimitat național, fix UE și sua, Canada, minute internațional mobil UE, telefon parțial subvenționat și 1Gb net, la 5 euro (tva inclus) lunar.

#8546
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Un S7 cu ce pret si abonament se poate lua la retentie?

#8547
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Pai e bine daca dau 1 GB la 5 euro

#8548
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
si subventie la telefon la 5 euro?

View Postaris86, on 19 iulie 2016 - 16:54, said:

Me5, nelimitat național, fix UE și sua, Canada, minute internațional mobil UE, telefon parțial subvenționat și 1Gb net, la 5 euro (tva inclus) lunar.
si subventie la telefon la abon de 5 euro? eheee cred ca imi trec si eu abonamentul pe 5 euro :D desi consum putin peste 1gb pe luna, deci cred ca abonamentul de 7 euro cu 2 gb net imi ajunge

#8549
correras

correras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.09.2008
Un domn de la retentie mi-a propus si am acceptat ME7 fara telefon, prelungire pe 6 luni, ce contine nelimitat national, 450 min mobil UE si 1GB net lunar.

#8550
spzltn1

spzltn1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.04.2016

View PostRV1923, on 19 iulie 2016 - 08:30, said:

Eu am primit saptamana trecuta ME11 la 10 Euro/luna cu 6 gb + Samsung J5 gratis (asta dupa ce am depus cerere de portare). Oferta sigur exista, depinde de ce oameni dati la telefon.
Exact aceasta oferta am primit si eu dupa cerere de portare. Tot dupa cerere se ofera si ME7 cu nelimitat national, 450 internationale, 2 Gb net + J5 la 39 Eur inclusiv transport si livrare. Eu asta am acceptat. Insa e beton si oferta de 10.
Ai acceptat oferta?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate