Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

E51 vs E63

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
cojo_cojones

cojo_cojones

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.03.2009
Am un nokia e51 de un an  si sunt foarte multumit de el   :D. Dar tata vrea sa isi faca un abonament pe 2 ani la orange si ma gandesc sa imi iau un nokia e63. Voi ce spuneti se merita  :huh: ???

#2
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Nu. N-are rost sa faci trecerea de la E51 la E63, nu-i prea mare diferenta, sa nu mai zic de materialele lui E63, nu este metalic.
N-ai bugetul pentru un HTC Touch 2?

#3
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
Carcasele metalice ale telefoanelor afecteaza semnalul lor, de aceea, de exemplu, Iphone 3g(s) are carcasa de plastic.
Daca dai un search pe google sau forum cred ca o sa gasesti ceva.

#4
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Afecteaza sau nu, E51 tot are semnal bun si e carcasa metalica. Ma refeream la materiale si atat. Asa se pot gasi avantaje si dezavantaje la orice daca stam sa despicam firul in 4.

#5
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
In concluzie eu votez pentru E63 daca initiatorul topicului vrea neaparat sa schimbe telefonul si nu isi permite altceva.
Pe de alta parte as recomanda chiar pastrarea lui E51. Este un telefon fiabil si bun.

#6
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
si eu recomand cu caldura e63 e f practic..cam maricel dar stie si face de toate:))

#7
cojo_cojones

cojo_cojones

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.03.2009

View Postd4m4g3, on 2nd November 2009, 15:01, said:

Nu. N-are rost sa faci trecerea de la E51 la E63, nu-i prea mare diferenta, sa nu mai zic de materialele lui E63, nu este metalic.
N-ai bugetul pentru un HTC Touch 2?
Nu stiu cat costa HTC dar banuiesc ca este destul de mult  <_<. Pe de alta parte daca mai trag de tata poate scot finantarea necesara pentru un E71  :naughty: ......... dar acum apare alta dilema E71 sau E75 ???

#8
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
acuma sa invatat lumea cu metalice..crezi ca daca il scapi pe asfalt e mare diferenta?plasticul crapa daca e rece dar metalul se indoaie si ramane foarte urat am avut si eu cu carcasa metalica si era plin de indoituri ca o dacie rablagita!+ ca e mai ieftin la plastic sa schimbi carcasa

#9
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013

View Postcojo_cojones, on 3rd November 2009, 18:36, said:

Nu stiu cat costa HTC dar banuiesc ca este destul de mult  <_<. Pe de alta parte daca mai trag de tata poate scot finantarea necesara pentru un E71  :naughty: ......... dar acum apare alta dilema E71 sau E75 ???
Orange:

HTC Touch 2
de la 149 EUR
pana la 264,18 EUR

Asa apare, depinde de abonament.
Cat despre E71 si E75, aleg E71. E75 e prea scump si nu-mi plac materialele folosite la el, sunt mai altfel... Aiurea, dupa opinia mea.

View PostAl3csutzul, on 3rd November 2009, 21:07, said:

acuma sa invatat lumea cu metalice..crezi ca daca il scapi pe asfalt e mare diferenta?plasticul crapa daca e rece dar metalul se indoaie si ramane foarte urat am avut si eu cu carcasa metalica si era plin de indoituri ca o dacie rablagita!+ ca e mai ieftin la plastic sa schimbi carcasa
Scopul telefonului este sa vorbesti cu ajutorul lui, nu sa dai de pamant cu el.

#10
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Eu as merge pe Nokia E66.

#11
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
HTC Touch2 face toti banii, crede-ma! Doar daca te impaci cu ideea de touch screen.

#12
funiest

funiest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 31.07.2009
Deci in situatia de fata iti recomand E63...N-o sa regreti....Eu mi-am luat si sunt multumit de el.Depinde de ce doresti tu :PEu la E63 am schimbat o carcasa dar pentru ca am cazut pe spate si sa spart ecranul :(Credeti ca u telefon cu carcasa de metal ma ajut ain situatia asta? NU!Deci in situatii de genul nu conteaza ce tip de carcasa ai :D
Bafta la cumparaturi!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate