Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocuri din placi prefabricate

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...
 Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...
 

Atentie! Nu luato host de la Ipvhost.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1
sorin1986

sorin1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.09.2009
Sa nu va bata gandul sa luati host de la ipvhost.ro dupa ce ca au niste preturi incredibile ...poate cele mai mari de pe piata ...ofera servicii de kkt ca sa ma exprim asa.

De o saptamana este incredibil cum imi merge site-ul...5 minute merge , 5 minute cade serverul ....2 minute merge ....10 minute cade serverul ...si tot asa....am pierdut o groaza de vizitatori, sper sa ma mut de ei cat mai repede.

Edited by sorin1986, 13 October 2009 - 02:15.


#2
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008
Eu n-am probleme.

#3
sorin1986

sorin1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.09.2009

View PostkNN, on 13th October 2009, 08:02, said:

Eu n-am probleme.

Inseamna ca esti masochist daca nu ai probleme ....cel putin azi noaptea n-am putut sa scriu 2 posturi pe forum ....ca imi cadea imediat serverul apoi iar revenea si asa face de 4-5 nopti incoa

#4
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008

View Postsorin1986, on 13th October 2009, 15:30, said:

Inseamna ca esti masochist daca nu ai probleme ....cel putin azi noaptea n-am putut sa scriu 2 posturi pe forum ....ca imi cadea imediat serverul apoi iar revenea si asa face de 4-5 nopti incoa
Eu mi-am zis parerea nu e nevoie sa ma jignesti ca nu ne cunoatem si nu ne permitem ok? <_<

#5
sorin1986

sorin1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.09.2009

View PostkNN, on 13th October 2009, 16:38, said:

Eu mi-am zis parerea nu e nevoie sa ma jignesti ca nu ne cunoatem si nu ne permitem ok? <_<
ok, sorry, doar ca m-a disperat!

#6
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007

View Postsorin1986, on 13th October 2009, 03:14, said:

Sa nu va bata gandul sa luati host de la ipvhost.ro dupa ce ca au niste preturi incredibile ...poate cele mai mari de pe piata ...ofera servicii de kkt ca sa ma exprim asa.

De o saptamana este incredibil cum imi merge site-ul...5 minute merge , 5 minute cade serverul ....2 minute merge ....10 minute cade serverul ...si tot asa....am pierdut o groaza de vizitatori, sper sa ma mut de ei cat mai repede.
Și marmota de la tehnic nu ți-a promis că se rezolvă?

Oh, wait, ai sunat măcar să întrebi care-i broblema?

#7
sorin1986

sorin1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.09.2009

View Postdaimon', on 14th October 2009, 03:08, said:

Și marmota de la tehnic nu ți-a promis că se rezolvă?

Oh, wait, ai sunat măcar să întrebi care-i broblema?
Le-am dat mailuri ...evident ...crezi ca mi-a raspund la vreunu?

#8
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007
Asa se intampla cam la toate firmele de hosting din Romania. Fratilor nu mai luati hosting de la romani ca siunt praf si au niste preturi de te doare capul. Cel mai bun hosting e din strainatate.

#9
ma-ta

ma-ta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.10.2009
eu folosesc ipvhost de vreo 1 an,am mai avut probleme dar nu erau asa rele..si suportul lor e cam ciudat... in weekend nu's online si in timpul saptamanii sunt,dar in unele momente ale zilei nu's online..
si depinde pe ce sv sunteti..daca suntem pe server 3/4 ca mine..sux for you..dar daca sunteti pe primele nu aveti probleme

Edited by ma-ta, 18 October 2009 - 18:34.


#10
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007

View PostAnturaju93, on 18th October 2009, 19:25, said:

Asa se intampla cam la toate firmele de hosting din Romania. Fratilor nu mai luati hosting de la romani ca siunt praf si au niste preturi de te doare capul. Cel mai bun hosting e din strainatate.

Ai incercat webfactor? Daca nu atunci pacat..eu folosesc de aproape un an si nu am avut deloc probleme.Si suportul nu mai zic...In maxim 30 de minute imi raspundea la emailuri.Si eu am avut de la ipv si am fost nevoit sa parasesc hostul chiar din prima saptamana de cand l-am cumparat.Tot asa..pica foarte des si nu raspundeau la emailuri.

Edited by voxx, 18 October 2009 - 21:03.


#11
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007
Cat platesti si ce primesti la webfactor?

#12
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005

View PostAnturaju93, on 18th October 2009, 19:25, said:

Asa se intampla cam la toate firmele de hosting din Romania. Fratilor nu mai luati hosting de la romani ca siunt praf si au niste preturi de te doare capul. Cel mai bun hosting e din strainatate.

De ce sunt praf ? Ca nu iti insira nelimitaturi cu nemiluita? Ca lal noi costurile sunt altele decat "afara" ? Ca la noi a aparut primul DC pe cand la altii erau deja vechi ? Ca la noi costa 1 Kw de te doare capul, ca si consumator economic ? De-aia ? Ca la noi nu se produc servere ca nah.. nu avem in RO asa ceva ?
Cred ca cel mai praf esti tu tinere si ca te-ai trezit vorbind dupa ce ti-ai baut ceaiul "de seara".
Asa prafuiti cum suntem noi, romanii, ajuta-ma sa inteleg de ce oamenii cu ceva in cap si care stiu ce vor, fug de-acolo sa vina pe servere romanesti ?

#13
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007
Ai vazut cumva ce preturi are romarg si iti mai cere si taxa de activare iar ei iti ofera hosting in mega :))) 50, 100, 200 de mega la preturi incredibile. Pentru 500 de mega romarg iti cere pe luna 9 EURO plus 10 EURO activare, pentru 500 de mega. Eu am avut hosting de la romarg (doar pentru faptul ca nu vazusem ofertele din strainatate) iar cand imi pica site-ul cei de la romarg ma sfatuiau sa intru prin httpproxy pentru ca au o problema cu IP-ul meu, dar eu intram si prin proxy si tot offline era, dar nu aveam nicio sansa sa-i conving.
Dupa ce m-am saturat de romarg m-am decis sa imi mut site-ul pe al host tot romanesc, dar cand am vazut preturile per mega de hosting si cat trafic ofera la asemenea preturi, am cautat hosting din strainatate. Uite asa am gasit hostgator.com care pentru 10 dolari pe luna imi ofera un hosting profesional, suport de calitate in timp record (mai putin de 15 minute pentru raspuns) si da imi ofera totul nelimitat. La hostagor nu am ocupat mai mult de 10 GB cu site-urile mele, am hostat si un site pentru adulti care face peste 900 GB trafic lunar, si pentru astea platesc 10 dolari pe luna. Poti sa compari asa ceva vreodata in viata ta cu ofertele de hosting din Romania, unde iti inchid contul pentru motivul "consumi prea multe resurse" dar daca ii intrebi de loguri sau altceva o dovada ceva, nici nu-ti raspund la mail.
Aceasta este pararea mea despre hostingul romanesc ca este praf iar pana ajung la nivelul celor de la hostgator trebuie sa mai treaca inca 50 de ani de acum inainte. Nu conteaza numai preturile dar si oamenii. Cei din afara au RESPECT pentru clientii lor, iar romanii ..... ca romanii.  
Si daca tu crezi ca eu sunt praf asta e pararea ta si oricum ma doare-n cot de ea. Aici fiecare ne exprimam parerile si experientele despre hosting, fiecare are dreptul la o parere, iar faptul ca m-ai facut tu pe mine praf, fara macar sa ma cunosti arata caracterul tau de roman ascultator de manele la mobil.

#14
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Te-ai legat si tu de cele mai oribile oferte posibile, sincer! Daca tu compari Romarg cu Hostgator inseamna ca pentru tine, un Renault Clio este acelasi lucru cu un Touareg, ca deh .... sunt masini amandoua.

Quote

S32975 - RS2-5524-25 £10,360.00 £10,360.00
sau unul mai slabut

Quote

Current price 3,931.00 €   (Plus VAT  )
Ia tu un server in care sa ai baza, plateste colocare (ca sigur nu ti-ai facut DC) si zi-mi si mie ce preturi iti ies, da?
Uite o idee de server bun.
Si pentru cultura ta generala, atitudinea implica atitudine; tu te-ai apucat sa terfelesti lumea si te asteptai sa iti facem plecaciuni ?
De fapt .. nu stiu de ce incerc sa te fac sa intelegi niste lucruri care pe tine te depasesc.. Vulpea cand nu ajunge la struguri, zice ca sunt acri ...
PS. daca in cercul tau sunt dintre aceia care isi asculta jeliturile pe telefon, nu pot sa te contrazic dar afla ca nu fac parte din gasca ta . Am altele mai bune de facut decat sa iti argumentez niste lucruri pe care nu ai cum sa le intelegi ca  .. nu ai cum ...

#15
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007

View PostAnturaju93, on 19th October 2009, 09:02, said:

Ai vazut cumva ce preturi are romarg si iti mai cere si taxa de activare iar ei iti ofera hosting in mega :))) 50, 100, 200 de mega la preturi incredibile. Pentru 500 de mega romarg iti cere pe luna 9 EURO plus 10 EURO activare, pentru 500 de mega. Eu am avut hosting de la romarg (doar pentru faptul ca nu vazusem ofertele din strainatate) iar cand imi pica site-ul cei de la romarg ma sfatuiau sa intru prin httpproxy pentru ca au o problema cu IP-ul meu, dar eu intram si prin proxy si tot offline era, dar nu aveam nicio sansa sa-i conving.
Dupa ce m-am saturat de romarg m-am decis sa imi mut site-ul pe al host tot romanesc, dar cand am vazut preturile per mega de hosting si cat trafic ofera la asemenea preturi, am cautat hosting din strainatate. Uite asa am gasit hostgator.com care pentru 10 dolari pe luna imi ofera un hosting profesional, suport de calitate in timp record (mai putin de 15 minute pentru raspuns) si da imi ofera totul nelimitat. La hostagor nu am ocupat mai mult de 10 GB cu site-urile mele, am hostat si un site pentru adulti care face peste 900 GB trafic lunar, si pentru astea platesc 10 dolari pe luna. Poti sa compari asa ceva vreodata in viata ta cu ofertele de hosting din Romania, unde iti inchid contul pentru motivul "consumi prea multe resurse" dar daca ii intrebi de loguri sau altceva o dovada ceva, nici nu-ti raspund la mail.
Aceasta este pararea mea despre hostingul romanesc ca este praf iar pana ajung la nivelul celor de la hostgator trebuie sa mai treaca inca 50 de ani de acum inainte. Nu conteaza numai preturile dar si oamenii. Cei din afara au RESPECT pentru clientii lor, iar romanii ..... ca romanii.  
Si daca tu crezi ca eu sunt praf asta e pararea ta si oricum ma doare-n cot de ea. Aici fiecare ne exprimam parerile si experientele despre hosting, fiecare are dreptul la o parere, iar faptul ca m-ai facut tu pe mine praf, fara macar sa ma cunosti arata caracterul tau de roman ascultator de manele la mobil.

Asa..sa zicem ca Romarg nu e bun...dar altele mai stii?Tu ai generalizat si ai bagat toate hosturile in aceiasi oala.

#16
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007
Inca un exemplu de hosting romanesc.

http://forum.softped...howtopic=597562

si cu asta am terminat discutia cu voi, ca oricum nu inteleg.... ca nu am cum.

#17
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005

View PostAnturaju93, on 19th October 2009, 18:44, said:

Inca un exemplu de hosting romanesc.

http://forum.softped...howtopic=597562

si cu asta am terminat discutia cu voi, ca oricum nu inteleg.... ca nu am cum.

Mai
Faptul ca nu esti in stare sa aduni doi cu doi nu este vina noastra.
Pentru cei care doresc raspunsuri simple pe forumuri publice, genul tau, ..te sfatuiesc catre servicii cu "nelimitat" la tot ce cuprinde.
Esti clientul ideal.
Uite DreamHost, Bluehost sau FatCow.
Miez acolo.Parol Gicule


PS: conform avatar
I just blow'd you,....... big time

Edited by WBF, 19 October 2009 - 22:41.


#18
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,553
  • Înscris: 16.03.2007

View PostAnturaju93, on 18th October 2009, 19:25, said:

Asa se intampla cam la toate firmele de hosting din Romania. Fratilor nu mai luati hosting de la romani ca siunt praf si au niste preturi de te doare capul. Cel mai bun hosting e din strainatate.


Si totusi... cu parere e rau chiar are dreptate.. indiferent cat dorim sa ascundem praful sub pres.

Numai bine, si nu uita.. fugi de hostingul romanesc ca de dracu'.. nu ii mai lua in seama pe cei care se agita pe aici, e clar ca au interese!

Edited by laffin, 22 October 2009 - 19:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate