Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Access Internet - serviciile nu au fost prestate

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
WTF

WTF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.11.2004
Nu am stiut unde sa postez, sper ca am nimerit bine. Situatia e in felul urmator:
Pe 15 martie am semnat un contract cu o firma care ofera access Internet. Am platit taxa de conectare 25€+abonamentul pe luna acceea , calculat la cate zile au ramas din luna. Inca nu am fost conectat. Ei zic ca nu i-a lasat administratorul , ca trebuie el sa-si faca intai sedinta lunara. Am asteptat , a trecut si acceea , si inca tot nu sunt conectat.
Telefoane la ei tot dau , chiar acuma astept , au zis ca trec in dupamasa asta pe aici , dar garantez ca nu vor veni.
Ce pot face? Mentionez ca in contract nu scrie in cate zile se va face instalarea, dar oricum eu am platit abonamentul pe zilele din acea luna si ei nu si-au prestat serviciile.
Evident ca nu ma gandesc la procese si chestii de genul , sunt student , am 19 ani.

OPC pot face ceva in aceasta privinta ?

Multumesc anticipat.

#2
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Aminteste-le frumos ca exista OPC + presa/tv. Banuiesc ca ai pastrat facturile platite...

#3
WTF

WTF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.11.2004
Am pastrat absolut tot , factura+chitanta .... initial problema lor era ca "nu ne da voie administratorul sa tragem fibra pe bloc" si ca se rezolva problema la urmatoarea sedinta de bloc ........ a trecut si aia de cateva saptamani .... dar oricum , NU VAD ce treaba am eu cu aprobarile lor ?  :nonobad:  ei ofera servicii si e treaba lor sa aiba toata aprobarile  :cursing:

#4
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Spune-ne și nouă despre ce firmă e vorba.

#5
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
in general contractele de cablare precizeaza pe undeva ca nu isi asuma raspunderea daca nu obtin aprobarea/acordul asociatiei de proprietari pentru instalarea cablurilor...

#6
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004
Eu as face o reclamatie la OPC.

#7
ANTARES

ANTARES

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 18.02.2004
WTF,

esti cumva din Cluj ?

#8
WTF

WTF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.11.2004
Nu nu , sunt din Timisoara ..... mai bine nu zic numele firmei pe moment , poate rezolv pe cale amicala .... evident azi trebuia "sa ajunga pana la mine" seful de acolo dar vad ca nimic .... deci maine il faultez putin :)

Kidu , nu pomeneste nicaieri in contract de asa ceva .....

#9
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
PF -> OPC
PJ -> nasol -> Justitie

#10
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
Pai daca firma de cablu nu are acceptul administratie de bloc, ce sa caute sa intinda cablurile? Mai bine vb cu administratorul sa vezi daca, intra-devar, asa sta treaba, eventual sa obtii, in scris, dezacordul administratiei si abia apoi te adresezi OPC referitor la firma de furnizare servicii internet.

#11
WTF

WTF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.11.2004
Pai e treaba mea? Daca vreau sa am televiziune prin cablu trebuie sa umblu dupa aprobarile lor sa tragaantene , sateliti pe orbita ? De aceea am zis , eu ma gandeam ca fiind firma care ofera aceste servicii ar trebui sa aiba toata aprobarile de la primarie incat administratorul sa nu poata face nimic .... ma insel ? Si daca erau mai cumsecade ii intelegeam in cazul in care nu-i lasa administratia , DAR NICI ASTA NU STIU , cum a ramas ? ca nu ma contacteaza , ma evita si asa mai departe  :cursing:  :cursing:

Si am fost domn cu ei .....cand mi-au zis ca trebuie sa astepte sedinta lunara a administratiei , am asteptat aproape 1 luna  :cursing:  :cursing:

Inteleg ca daca in contract nu scrie termenul in care ar trebui sa faca instalarea nu pot face nimic in legatura cu aia , dar eu am platit abonamentul pe jumatate din luna martie ... si aici ii pot faulta , corect ?

Edited by WTF, 10 May 2005 - 20:36.


#12
ANTARES

ANTARES

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 18.02.2004

WTF, on May 10 2005, 20:35, said:

Inteleg ca daca in contract nu scrie termenul in care ar trebui sa faca instalarea nu pot face nimic in legatura cu aia , dar eu am platit abonamentul pe jumatate din luna martie ... si aici ii pot faulta , corect ?

<{POST_SNAPBACK}>


Te-am intrebat daca esti din Cluj deoarece si aici este cel putin o firma care procedeaza in acelasi mod.

Daca ai contractul semnat si factura platita, te poti duce la OPC sau macar poti ameninta ca o faci. De fiecare data cand au auzit de OPC, cei responsabili pe aici, au facut lucrurile sa mearga chiar de a doua zi...  :naughty:

#13
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.10.2004

ANTARES, on May 10 2005, 20:52, said:

Te-am intrebat daca esti din Cluj deoarece si aici este cel putin o firma care procedeaza in acelasi mod.

Daca ai contractul semnat si factura platita, te poti duce la OPC sau macar poti ameninta ca o faci. De fiecare data cand au auzit de OPC, cei responsabili pe aici, au facut lucrurile sa mearga chiar de a doua zi...  :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>



antares draga nici nu stiam cate avem in comun ...  :peacefingers:
gheorgheni sau manastur ?

Opc rezolva situatia mea de fiecare data, daca nu esti presat de timp gaseste o alta firma, sper sa ai mai mult noroc pe viitor

#14
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

teodorul, on May 14 2005, 04:13, said:

antares draga nici nu stiam cate avem in comun ...  :peacefingers:
gheorgheni sau manastur ?

Opc rezolva situatia mea de fiecare data, daca nu esti presat de timp gaseste o alta firma, sper sa ai mai mult noroc pe viitor

<{POST_SNAPBACK}>


Daca it4web au avut atata tupeu sa fure net de la radiocomunicatii, acuma sunt reselleri de astral. Dar oricum, la calitatea serviciului oferit multi dintre vecini s-au jucat cu ei (OPC, foarfeca etc.).
Deci OPC chiar functioneaza, ca stiu sa faca scandal mare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate